Haber | Sınavda sorduğu lezbiyen soru başına iş açtı!..

Sınavda sorduğu lezbiyen soru başına iş açtı!..


AÜ Hukuk Fakültesi'nde bir hoca hakkında Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin sınavında öğrencilere lezbiyen ilişkiyi çok ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açıldı.
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi'nde Yrd.Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur hakkında, Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin sınavında öğrencilere, 'Azgine' ve reşit olmayan 'Safsalake' adını verdiği hayali iki kadın üzerinden kurguladığı lezbiyen ilişkiyi çok ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açıldı.

AÜ Hukuk Fakültesi'nde Ceza Hukuku Özel Hükümler dersinin 19 Kasım tarihinde yapılan ara sınavındaki bir soruda Yrd.Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, yarattığı iki kişilik üzerinden cinsel içerikli suçlara ilişkin bir soru yöneltti.

Yrd.Doç.Dr. Kanbur sorusunda, bir kozmetik mağazasında çalışan eşcinsel eğilimleri olan 'Azgine' ile aynı mağazadaki çalışma arkadaşı 17 yaşındaki 'Safsalake'yi evine götürerek lezbiyen ilişkiye girdiği ve ardından da yapay erkeklik organı ile Safsalake ile anüs yoluyla birleştiğine ilişkin 40 puan değerindeki sorusunda, ikili arasındaki yaşananları da ayrıntılı bir şekilde anlattı.

'Safsalake' ise olayı annesi 'Eyvahe' ile babası 'Garibane'ye anlatmasıyla durum polise bildiriliyor.

Aşırı derecede porno içerikli kelime ve hikayeler kullanıldığı için şikayet edilen Yrd. Doç. Dr. Kanbur hakkında önce inceleme başlatıldığını, ardından incelemenin soruşturmaya dönüştürüldüğünü kaydeden Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, olayın kurgusunun değil, soruda kullanılan isimler, anlatım biçimi ve kullanılan ifadelerin soruşturmaya neden olduğunu söyledi.

Türkiye'de işlenen suçların yüzde 50'sinin cinsel suçlar olduğunu belirten Yrd.Doç.Dr. Kanbur ise bir şekilde Hukuk Fakültesi öğrencilerine bunların öğretilmesi gerektiğini söyledi.


Haber Tarihi : 27.12.2012
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 144486 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Konunun soru oralar sorulmasında ya da derste işlenmesinde bir sorun yok.Çünkü bunlar gerçekte olabilen şeyler ve o okuldan mezun olacakların her türlü sorunu çözmeye hazır halde mezun olmaları gerekmekte.Ancak olayda kullanılan isimler üniversite hocasının lezbiyenlere bakış açısını göstermektedir..AZGIN,SAF,SALAK!!!
Yazan: Lezce Üyesi

Başlı başına fail bir olay. Tamamen heteroseksüel zihniyetin ürünü. Eşcinsellik suç olarak lanse edilmiş aslında, zira olayda tecavüz veyahut taciz gibi bir durum söz konusu değil. Neyin davası, neyin şikayetçiliği? Eşcinsel olan kadının ismi Azgıne, diğeri onun isteklerine cevap vererek saflığını belli eden Safsalake oluyor! Heteroseksüel ilişkilerde bir erkeğin ilişki teklifine evet diyen bir kadın saf olmuyor. eşcinsel ilişkilerde ise taraflardan biri - kandırılmış- oluyor. babanın ismi Eyvahe, kızı eşcinsel bir ilişki yaşadı diye namus korkusu yaşıyor, anne ise Garibane, sinmiş, etkisiz eleman. Bu algı bana çok uzak gelmedi açıkçası. cinsiyetçilikle, homofobikliğiyle soruşturulmalı aslında bu soru, lezbiyen içeriği ile değil.
Yazan: Lezce Üyesi

İsimleri komik olsun diye seçmiş tamam ama bence hoca doğru bir iş yapmış. Gerçekten bundan beter dava dosyaları okudum.
Yazan: Lezce Üyesi

*Safsalake *Azgine *Eyvahe *Garibane :D
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Kocasının kadın olduğunu anlayınca..
Eşcinseller için cami!
SINGLE PARTY VOL 7 (Yalnızlar Partisi 2)
Eşcinsel penguenler baba oldu
Eşcinsellik ilkokul müfredatında
Ünlü mizah ödülü Ellen DeGeneres'e gitti...
Kızla erkek evlendi!
'Eşcinsel' tartışması
Çin’de Lezbiyen Çift Düğün Yaptı
Amerikan’ın İlk "Açık" Lezbiyen Senatörü