Haber | Sonu Mutlu Biten 15 Muhteşem Lezbiyen Filmi

Sonu Mutlu Biten 15 Muhteşem Lezbiyen Filmi


Evet, bazen filmlerde karakterlerin ölmesi gerekir. Bunun filmin anlatmaya çalıştığı hikaye açısından bir anlamı vardır. Ancak lezbiyenlerle ilgili izlediğiniz bütün filmler, bir lezbiyenin ölmesini ya da kadınların onlar için olmadığına karar verip erkeklere dönmelerini içerince, işler biraz garipleşiyor. İşte bu yüzden mutlu (ya da en azından umutlu) sonlara sahip 15 lezbiyen filmini derledik.

1) I Can’t Think Straight

I Can’t Think Straight düğününü planlayan ve Londra’da yaşayan Ürdünlü Tala ile bir ilişki yaşadığı İngiliz-Hintli Leyla hakkında 2008 yapımı romantik bir film. Film 80 dakika boyunca ırk, sınıf ve cinsellik gibi konulardan bahsediyor, ama filmi asıl izlenmeye değer kılan Tala ve Leyla’nın çok tatlı aşk hikayesi ve mutlu sonları.

2) Life Partners

Life Partners Sasha (Leighton Meester) ve Paige’in (Gillian Jacobs) arkadaşlığını izliyor. Sasha bir lezbiyen, Paige ise heteroseksüel. Arkadaşlıkları, Paige yeni erkek arkadaşı Tim’le tanışana kadar birinci ve en önemli öncelikleri. Her ne kadar film bir lezbiyen aşk hikayesine odaklanmasa da eğlenceli bir arkadaşlık filmi. Bonus: Film şu anda Netflix’te yayında!

3) Nina’s Heavenly Delights

Nina’s Heavenly Delights, babasının ölmesi ve restoranının yarısını Lisa’ya bırakması sonrası Lise ile romantik bir ilişkiye başlayan Nina Shah’ı konu alan 2006 yapımı bir romantik komedi.

4) Kiss MeKiss Me iş ortağı Tim’le nişanlı olan Mia’yı anlatan bir İsveç draması. Babasının yeni nişanlısının kızı Frida’yla tanışınca, ikilinin arasında bir ilişki başlıyor.

5) Imagine Me & YouImagine Me & You Rachel’ın Hector’la evlendiği gün tanıştığı Luce’yle ilişkisine odaklanan bir Alman-İngiliz romantik komedisi. Film, Rachel’ın eski kocası da dahil olmak üzere, herkese mutlu sonlar sunuyor.

6) BoundEvet, Bound’da teknik olarak insan ölüyor. Wachowskiler imzalı bu 1996 yapımı neo-noir suç geriliminin odak noktası beş yıllık cezasını yeni bitirmiş eski bir suçlu olan Corky ve onunla yeni bir ilişkiye başlayan kapı komşusu Violet. Kötü gidebilecek her şeye rağmen, ikili mutlu sonlarını kazanıyor!

7) Show Me LoveFilm, boğucu küçük bir şehirde romantik bir ilişkiye başlayan Agnes ve Elini takip eden bir İsveç yapımı.

8) Gray MattersGray Matters, erkek kardeşi Sam’le yaşayan ve yanlışlıkla kardeşinin karısına aşık olan Gray Baldwin’le ilgili bir 2006 yapımı romantik komedi.

9) Jenny’s WeddingJenny’s Wedding harika bir film mi? Açıkçası hayır. Her ne kadar Jenny’nin muhafazakâr ailesinin neden yanlış olduğunu ve aşkın her şeyden önce geldiğinin anlatan pek çok uzun konuşma olsa da Jenny ve Kitty’nin ilişkisi o kadar sığ gösteriliyor ki, bu ilişkinin bu kadar şeyin üstesinden geldiğine inanmak güç. Bununla beraber, sadece Katherine Heigl ve Alexis Bledel’in lezbiyen bir çifti canlandırdığı bir film izlemek isterseniz, buyurun!

10) The World UnseenThe World Unseen, I Can’t Think Straight’le de bilinen Shamim Sharif tarafından yazılıp ve yönetilmiş ve aynı oyuncular Lisa Ray ve Sheetal Sheth’i ekrana taşıyor. Film 1950’lerin Güney Afrikası’nda geçiyor ve baskı ortamında bir ilişkiye başlayan Amina ve Miriam’ın hikayesine odaklanıyor.

11) Saving FaceSaving Face, Alice Wu tarafından yönetilen ve Çinli Amerikalı cerrah Wilhelmina ve dansçı kız arkadaşı Vivian’a odaklanan bir romantik komedi. Filmin bitişi o kadar tatlı ve mutlu ki dans etmek isteyeceksiniz.

12) The Incredibly True Adventure of Two Girls in LoveThe Incredibly True Adventure of Two Girls in Love, Maria Maggenti’nin yazdığı ve yönettiği 1995 yapımı bir film. Film, birbirlerinden çok farklı iki genç olan Randy Dean ve Evie Roy’u konu alıyor. Her ne kadar Randy ve Evie açık bir erişkin olarak yaşamayı ilk kez deneyimledikleri için filmin çok mutlu bir sonu olduğu söylenemezse de karakterler ölmemeyi de başarıyor.

13) Desert HeartsDesert Hearts, Jane Rule’un 1964 tarihli romanı Desert of the Heart’tan Donna Deitch tarafından uyarlanan bir romantik Western draması. 1959’da geçen film, kolayca boşanmak için Reno, Nevada’ya giden İngiliz öğretmen Vivian Bell ve özgür ruhlu heykel traş Cay Rivers’ın aşk hikayesine odaklanıyor. Filmin umutlu bir sonu var.

14) Better Than ChocolateBetter Than Chocolate Anne Wheeler imzalı 1999 yapımı Kanada yapımı bir romantik komedi filmi. Film, Kim’le yeni bir ilişkiye başlayan ve kendi ayaklarının üstünde durmaya çalışan Maggie’yi konu ediniyor. İşler Maggie’nin lezbiyen olduğunu bilmeyen kardeşi ve annesi de onun evine taşınınca daha karmaşık bir hal alıyor.

15) DisobedienceNew York’ta senelerce yaşadıktan sonra Londra’daki aşırı muhafazakar Ortodoks Yahudi cemaatine bir ziyaret planlayan fotoğrafçı Ronit (Rachel Weisz)’i konu alıyor. Ronit çocukluk arkadaşı Esti’yle (Rachel McAdams) yasak bir ilişkiye başlarken, Esti’yse toplumda saygın bir haham olan diğer çocukluk arkadaşları Dovid’le evli.

Ronit’in Londra’ya dönmesindeki temel etken Ronit’in babasının ölümü olduğu için, filmde aslında biri ölüyor. Ama en azından kuir kadınlar değil!

Kaynak : https://gmag.com.tr/sonu-mutlu-biten-15-muhtesem-lezbiyen-filmi/


Haber Tarihi : 17.10.2020
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 122721 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Çok güzel bir liste olmuş ama maalesef çoğunu izleyemiyoruz sitede film izleyebilseydik keşke umarım böyle bir proje düşünürsünüz teşekkürler..
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Pride Bayrağını Kaldırması İstenen Öğretmenin Okul Yönetimine Cevabı Viral Oldu!
Yeni LGBTİ+ Kapsayıcı ve Cinsiyetsiz Emojiler Yakında Telefonunuzda Olacak
İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda erkek çıktı!
16. Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri için oylama başladı
EKREM İMAMOĞLU: EŞCİNSEL VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KALİTELERİNİ KORUMAKLA YÜKÜMLÜYÜZ
Nükhet Duru: LGBTİ hakları insan haklarıdır!
“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu henüz fark etmemişsiniz”
Trans Aktivistler Jake ve Hannah Graf’ın İlk Bebekleri Dünyaya Geldi
Trans Bir Baba, Çocuğu İçin Tarihi Bir Hukuksal Mücadele Veriyor!
13 Yaşındaki Trans Aktivist Dünyayı Değiştirmek İçin Mücadele Ediyor