Bilge Adam
bilge-adam@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

EŞCİNCEL SOHBETLER

-Anne butch ne demek?

-Aaa nerden duydun bakiim sen o kelimeyi

-İnternetten!

-Yok sana internet minternet, ne biçim şeyler öğreniyosun bakiim sen!

-Ama anneeeee :(

-Susss, ağzına biber sürerim haaa!

Anne haklı, oda öğrenmiş internetten bişeyler. Mesela –er takısıyla butcher kelimesini duymuş ve kasap, cani, katil, asker traşı anlamlarına geldiğini öğrenmiş, doğal olarak paniğe kapılmış kadıncağız! Zira bu tanımlara göre bütün butchlar, asker traşı olmuş katil ruhlu birer cani kasaptırlar! (Bismillah!)

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

- Bugün bulaşıkları sen yıkıcan

- Olmaz dün ben yıkamıştım bugün sıra sende

- Ben ağda yapıcam daha işim var!

- Benimde manikürüm geldi kuaföre gitcem!

- E süpürgeyi kim tutacak?

- Pembe diye bi tür icat edilmiş, gelsin o tutsun!

- E iyi madem bulalım bakalım şu pembeyi!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

-Kıyafetime bakmayın ben kadınım

- Ama erkeğe benziyorsun!

- Olabilir ama ben kadınım, bak rujum var

- Ama bu pantolonlar, bu kısa saçlar ??

- Rahatlığını seviyorum!

- Öyleyse sen aktifsin hemde katıksız!!

- Hayır değilim ben kadınım!

- Bak konuşma şeklin bile çok sert

- Öylemi yapma yaa!

- Kesinlikle öyle, hem aktiflik sana daha çok yakışıyor

- Haklısın oldu o zaman tamam madem ben aktifim!

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Ayy nedir bu aktif pasif olaylar hiç anlamıooruummm! Kadın kadına iki lafın belini kırcaz şurda bi rahat vermiolar ayoll!! Hayır bi de baç diye bişii var daha ben taçın ne olduğunu öğrenemedim bide baç çıktı başımıza! Zaten futboluda hiç sevmem, kadın programları dururken ne işim var statlarda!

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Anlat anlat bitmiyor şekerim, AP ne demekmiş, orta şekerli kahvemiymiş, anlamamışmış! Şöyle söliim, bi taraf çalışıyor öbür taraf keyfine bakıyorsa, çalışan A tembellik yapan P dir. Yok hır çıkarmasın şimdi az şununda gönlünü yapayım diyorsa AP dir, bu kadar basit yaaneeee !

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Yolların kralı, baçların hasıyım! Sevdimmi ölümüne, sevmedimmi eşek cennetine! Adamlıksa adamlık, on numara insanlık! Bir elimde tespih bir elimde bira, bir de şöyle gönlümün sultanı olsa, değmesin yağlı boyaaaaa!

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Arkadaşlar sakin olun, bi durun! Emeğe saygı, yemeğe saygı, yazana ve bilumum yazamayanlara saygı! Nedir bu birbirimize yaptığımız zulüm, zaten kader vurmuş birde sizler yapmayın etmeyin! Kimse kimseyi üzmesin, çiçekler solmasın, barışlar bozulmasın! Hepimiz aktifiz pasifiz, hepimiz eşcinceliz!

HAMİŞ : Bla bla bla !

Işık ve Sevgiyle

Bilge ADAMTarih: 17.10.2012

Okunma: 4676
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: capricornus1978
Aaah ah, daha biz kendi aramızda kendimiz gibi olmayan/giyinmeyen/düşünmeyenleri kabullenemiyoruz ki... nerede muhafazakar heteroseksüeller bizi anlasın da kabullensin de vıdı vıdı...

  Yorumlayan: schmied
Merhaba sayın bilge hocam;
Gene kendimi alamadığım çok beğendiğim bir yazıya imza atmışsınız.Kısa ve öz anlatımla bir bütün içinde kaybolmuş gerçekleri bize ışık tutmuşsunuz.Ağızınıza,yüreğinize sağlık.Ben bu ışığı aldım=)

  Yorumlayan: hatirla_s
:)))))) nükteli ve de hızlı anlatım bu olsa gerek . kısa,net ,çarpıcı ;)

  Yorumlayan: Devran_Devran
Yazılarının herbiri ayrı bir dünya olan sevgili yazarımız, yine yapmış yapacağını...
Nasreddin Hoca fıkralarıyla büyüyen biri olarak, Yılmaz Özdil`in anlatım şekli sıcacık girdi dünyama. Kendi dünyamın asil insanlarıyla sohbet etmek, tanışıp dünyamızla ilgili bilgi edinmek adına üye olduğum evimiz, sitemizdeki yazılarıyla farklı pencerelerden bakmamı sağlayan sevgili yazarımız da yerini almıştı dünyamda iki muhteşem insanın yanında. Kâh Nasreddin Hoca`yı, kâh Yılmaz Özdil`i çağrıştıran, fakat, tamamen kendine has uslubü, tarzı ve anlatım şekli olan yazarımızın, ışığı daim olsun, o ışığı ile bizleri hep aydınlatsın diyebiliyorum duygularımı tam ifade edememenin sancısıyla...
Kahkahalarla gülerken, düşündürmek, düşündürürken doğruyu göstermek, doğruyu gösterirken nüktedan tavrıyla sempatik gelen bir yazı okumanın hazzındayım.

Son sözler:)
Eeee ne demişler
Deniz dalgasız olmaz:)))

  Yorumlayan: Akropolice
Bu nasıl dehşet bir yazıdır ki insan yorum yapmakta zorlanıyor üstüne :) Hem çok şey söylemek istiyorum hemde her şey öyle netki hiç bir şey. Konuları inceden işleyerek, lafı uzatmadan, esprili ama aslında direk insanın yüzüne çarpan muhteşem bir yazı olmuş. Hem güldüren, hem düşündüren, hemde son derece cesur. Her yazınızdan sonrakini heyecanla bekler oldum artık. Her yazınızda ayrı bir tat var. Sevgili Bilge ADAM, artık daha sık yazmanızı bekliyoruz sizden. Yazın siz, lütfen yazın, hep yazın, durmadan yazın, yazın, yazın :)


[Yorum eklemek için tıklayın]