Bilge Adam
bilge-adam@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

SEVGİLİYE MEKTUPLAR - 2

Bir yaz daha sensiz geçti… Sensiz ve sessiz…

Özledim seni…

Hem nasıl özledim, nasıl yanıyor canım. Unutmuşum, özlemek insanın burnunun direğini sızlatırdı ya hani, çek çekebilirsen, çekilmiyor ki. Takvimler nerede takılı kaldı hatırlamıyorum. Takılmadı belki de durdu ben farkında değilim. Tıpkı yüzyıllardır kendimin farkında olmadığım gibi…

Senden sonra yaşadığım ilişkilerin tadı tuzu yok, olmayacak da biliyorum. Kimse sen değil, senin gibi değil. Hoş, kimseyi de senin yerine koymaya kalkmıyorum. İyiyim ben böyle, arada sol yanım acısa da, iyiyim. Zaten ne demişti şair “Kocaman sevmeyince, kocaman sızlamaz ki!” Artık ne kadar kocaman sevdiysem, bazen sızım sızım sızlıyor kalbim…

Gidenin mi işi zor kalanın mı derler ya, gittim ama bir yanımda sende kaldı sanki. Hiç gitmemişim gibi, hep buradaymışım gibi. Üzerinden kaç aşk geldi geçti, kaçı sargı bezi, kaçı merhem olmak istedi. Olmaz dedim, kimse kimsenin faturasını ödememeli. Herkesin borcu kendine. “Sen aşka olan borcunu ödersin ödemesine de, ya alacakların ne olacak?” dedi bir dostum. Boşver dedim, bir çizik çektim hepsinin üstüne…

Hala ağladığını, hala geceleri uyuyamadığını söylüyor annen. Hani bazen tam uykuya dalacakken aklına bişey gelirdi ve “Aşkım bişey sorcam!” diye başlardın ya söze.. Haydi sor sor derdim de gülerdin hani.. İşte o gülüşün hala kulaklarımda çınlıyor.. Sol yanım buz gibi. Üzerinde uyurdun ya hani, ondan mı üşüyorum şimdi?

Çocuktum, halam Almanya’ya gelin gitmişti. Ne zaman konu açılsa ve özlediğimden bahsetsem, gelsin ya da biz gidelim desem, olmaz ki orası çok uzak, ancak yaz tatilinde derlerdi. Sandım ki bu Almanya dünyanın bir ucu, çok uzak, çok büyük. O günden sonra en uzak, en büyük ve en çok kavramlarım Almanya olmuştu benim için. Ne kadar seviyorsun ya da ne kadar özledin gibi soruların cevabı hep aynıydı bende, bulunduğum yerden Almanya ‘ya kadar olan mesafe “en çok” anlamında ya, gözlerimi kocaman açarak söylerdim, “Elim Almanya kadar!”..

Tıpkı çocukluğumdaki gibiyim şimdi. Yalan yok, elim Almanya kadar özledim seni…

Sana ve bütün özlenenlere gelsin bu şarkı… Mort Shuman - Sorrow

http://www.youtube.com/watch?v=jXDRxTErNlc

HAMİŞ : Ayrılık diye birşey yok. Bu bizim yalanımız. Sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var…
(Ümit Yaşar OĞUZCAN)

Işık ve Sevgiyle

Bilge ADAMTarih: 26.08.2013

Okunma: 4076
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: zuhal
allah belani versin sertac...

  Yorumlayan: schmied
Ne güzel bir yazı hocam. Neredeyse aynı duygularım yazılarınız anlamı ile şuan ne gecem aydın nede gündüzüm. Sessiz sakin bir o kadar tatsız tuzsuz her şey. Biliyorum herkes ona benzeyecek ama artık o olmayacak. Okurken hıçkırıklara boğuldum. Ağzınıza,dilinize, yüreğinize sağlık.

  Yorumlayan: maschera
Hocam hocammm hocammmmm... Çok güzel,muhteşem ve tabiki siz :)
...

Hiç aç susuz yaşamadım ki
Hiç parasız pulsuz kalmadım ki
Hiç aşksız sevgisiz olmadım ki
Neden neye kime bu özlem ...

Diyordum ki yazınız okuyunca biçok şeyi buldum,anladım ..o kişiyi ...

ve onunla olan duygularımın üzerine alındım yazınızı :)) sizi seviyorum :) ve benim kadar sizi seven bi parçam daha var ... (N&S)  Yorumlayan: naber01
Hocam yazılarınızı zevkle takip ediyorum..Ayrılık insanın canını acıtsa da, O da sevdadandır denmiş. Bir kere sevdim ve anladım ki, ne zaman ne de bir başkası, çivi çiviyi söker hesabı, o çiviyi sadece geriye itmekle kalıyor..Ayrılık da güzel geliyor bir müddet sonra..En azından için rahat, sizin de dediğiniz gibi kocaman sevdim, kocaman yandı canım..Başka neyle ölçülür ki insanın aşkı..Yarasından başka.Saygılarımla.

  Yorumlayan: Akropolice
``Zaten ne demişti şair “Kocaman sevmeyince, kocaman sızlamaz ki!” Artık ne kadar kocaman sevdiysem, bazen sızım sızım sızlıyor kalbim…`` Özlemek bile bir büyük mutluluk aslında aşkın anlamını bilene. Düşünsenize o heyecanı, o duyguyu, tutkuyu yaşayabilmişsiniz, sevebilmişsiniz demektir. Aşkı yaşayamadan yitip giden insanlardan değilsiniz, hele ki günümüzün yozlaşmış ilişkilerinde.

Kaleminize ne kadar hayran olduğumu bilmeyen yoktur sanırım. Kısa ama öz bir anlatımla ruhumuza işlediniz özlemenin altındaki o müthiş derinliği. Yalan yok, elim almanya kadar seviyorum sizi :))

  Yorumlayan: hatirla_s
Dogru kişi için degiyor sanırım . Özlemek te ,ayrılık acısı da ,ona olan aşkının kalbinin en özel yerinde olması da ...

Yazılarınızın iflah olmaz hayranıyım ;)

  Yorumlayan: MeLeK_
Yüreğinize sağlık duygularınızı okuyan kişide hissedebiliyor .

  Yorumlayan: umut_che
Aşk mı bu zamanda vardı insan kendine asrın mecnunu derdi hatta ama gelin görün ki Leyla olarak seçtiğiniz insan sizi öyle bir noktaya getirir ki aşka inanmayı geçin duyunca aşk sözcüğünü tüyleriniz diken diken olabilir öyle ki Pavlov un köpeği gibi insan aşk sözcüğünü duyduğunda irkilip kendisine karşılık gelen duyguya tepki verir hale gelebilir sayın yazar sizde böylesine derin anlamlar barındırıp hala bu duyguyu diri tutan Leylanız bunu hak etmiştir demek ki hak eden leylalara mecnunlara can feda şapkam yazı karşısında çıkar ve ben saygılarımı sunarım yazıya :)


[Yorum eklemek için tıklayın]