Bilge Adam
bilge-adam@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

ARAYIŞ NEDİR ???

- Slm naber? (Yirmi yıldır tanışıyoruz ya, ordan geliyor bu samimiyet!)

- İyiyim teşekkürler

- Tercih nedir? (!!!)

- Nasıl yani?

- Aktif mi pasif mi yani?

- Puffff!

-Merhaba şeker! (Burada da muhtemelen 40 yıl olmuştur tanışalı!)

-Şeker?

-Saçların uzun mu, uzun saçlı severim de!

-Puffff!

100 puanlık acemi sorusu;

Yukarıdaki ve onlara benzer konuşma metinlerini sizce kimler yapar?

a) Yeni yetme ergenuslar

b) Ambara düşmüş tavuklar

c) Acele işe yetişecek olanlar

d) Geçiyordum uğradımcılar

e) Hepsi

Bu konuşmalar genellikle eşcinsel sitelerinde tanışma adı altında yapılan kısa “Zırvalamalar” dır!. Sadece profil değil, hiç bir şey okumamış öğrenmemiş, hayattan nasibini almamış kişilerin sorularıdır. Kapasite sıfır, düzey sıfır, beyin sıfırdır! Gözlerinde de kara gözlükler, gangnam style tadında, hadi bakalım görmeye çalışırlar hayatı. Bu kadar karanlığın içinde görebilirlerse tabi!

Arkadaşlık ve dostluk sitelerinde tanışmak, karşılıklı diyalog kurmak her zaman için ilk adımda zordur. Zira ilk tanışma mesajları illa ki janjanlı olmak durumundadır. Yoksa karşınızdaki zat-ı muhterem yüzünüze bile bakmaz! Kendileri sırça köşkte oturuyordur ve öyle kuru bir merhabayla yetinmez! İlla ki 2 takla 3 parende atılacak! Açıkçası bunun yanlışlığında değilim, zira bazıları sportif sever! Ancak abuk subuk kısaltma ve sorularla, ilerleyen dönemlerde zaten ortaya çıkacak konuların önünü kesip kalitesiz diyaloglara girerseniz karşınızdaki de sizin bir seks manyağı olduğunuzu düşünür, saçının uzunluğu kısalığıyla uğraşmaktan aslında zekasının ne kadar parlak, ne kadar akıllı ya da muhteşem olduğunu görmediğinizden hayıflanır! Ne münasebet! Böyle bir yanlışlığa nasıl girersiniz?

Her profil doğrudur yada değildir ayrı mesele ama okumak ve okuduğumuzu anlamak durumundayız. Amaç sadece dostluksa, zaten sorun yoktur. Ama önce dostluk sonra nolur bilemem durumlarında profildeki tercih kısımları, size nereye kadar gidebileceğiniz, nerde duracağınız konusunda ip ucu veren, ilk adımınızı ona göre atmanızı sağlayan sadece ve sadece bir ön bilgidir. Yoksa kendini kısa yoldan ifade derken elbette bu çirkin şekil ve şemalden bahsetmedim. Kısa kelimeler sadece ve sadece yönelimindeki kimlikle ilgili bir kavramdır. Yoksa karakterini, yaşam biçimini, sosyal hayatını, kişiliğini vs vs. sini ben sadece 1-2 kelimeye bakarak anlayabilir miyim? Var mı böyle bir saçmalık ya da kapasite? Var diyen varsa buyursun çıksın ortaya! Konuya yukarıdaki şekilde yaklaşan, kelimeleri ve bakış açısı bu kadar dar olan biriyle zaten işiniz olmamalı.

Peki madalyonun öbür yüzünde, amacı sadece cinsellik olan kişilere ne diyelim? Kendi gibi olanlarla ilgilendiği sürece bence sorun yok. Ama kişi ayırt etmeksizin her önüne gelene, hatta özellikle sadece dostluk ve arkadaşlık isteyenlere bile bu anlamda yaklaşanlar içinde sitemizin tercihleri arasına “Teke” yi ekleriz olur biter! Ekleriz ki gidip de konuyla alakasızlara “salça” olmasın!

Peki bu durum sadece Türkiye ‘ye mi özel? Tabi ki değil. Kendimizi bu kadar da hafife almayalım isterseniz arkadaşlar! Kendini bilmezler her toplumda varlar ve olacaktırlar da. Üstelik dünyaya dönüp baktığımızda bizden çok da farklı olmadıkları gibi nerdeyse daha bile karmaşık olduklarını görmek gayet mümkün. Bu anlamdaki yaşayışımız hafife alınmayacak kadar açık ve ilerlemiş durumda.

Sözün özü; biraz bir şeyler okuyalım diyorum, bir şeyler öğrenelim. Bu kadar sığ, bu kadar dar yaklaşmayalım konulara. Karşınızdaki kim olursa olsun böyle acelesi varda yetişecekmiş gibi, damdan düşer gibi, çocukça falan.. Hiç yol yordam bilmeyenler için yazıyorum; en kolay merhaba yoludur; profiline bakın ve o profille bağlantılı bir cümleyle usulünce merhaba deyin. Profilinde doğru dürüst bilgi olmayanlara da yaklaşmayın. Kendini iki kelimeyle ifade edemeyecek kadar üşengeç veya sıkılgan olanlar yarın sizi de sıkarlar! “Yazıyoruz yazmasına da kimse okumuyor, okusa da ciddiye almıyor ki” dediğinizi duyar gibiyim. E o da onların problemi! Her zaman söylerim, kimse bulunmaz hint kumaşı değildir, değerinizi önce kendiniz bilin!

Ayrıca her profile potansiyel sevgili adayı gözüyle bakarsanız, yanlış yaparsınız. Herkesle dost olunamayacağı gibi herkesle sevgili de olamazsınız. “Bir şansımı deneyeyim” yaklaşımı, çok talihsiz bir düşünce şeklidir. Öyle insanlar vardır ki dostluğu daha değerlidir, daha iyi anlaşırsınız. Sevgili edineceğim diye çabalarken, aslında sağlam bir dostluğu ellerinizle kaybediyor olabilirsiniz. Tek rakibim THY modunda gezenlerin sabahları yorgun, geleceği yalnızlık olur. Her daim geçerli bir sözdür “Su akar, yatağını bulur.” Olacağı varsa, her koşulda, her türlü olur.

I lowe You” lar da “Saygılar” da bizden :)

HAMİŞ 1 : Sevgili yöneticimiz Untilimiz, forum da şahane bir başlık açtı. Adı “OYLAMA PROFİL BİLGİLERİ” Profil görünüm ve cinsel tercih seçimlerinizle ilgili seçeneklerimiz zaten malum. Bunların dışında eklenmesini istedikleriniz varsa lütfen belirtin ki oylamaya sunalım. Zira bana gelen maillerde hep niye farklı seçenekler de yok diye sitem ediyorsunuz, işte görüşlerinizi bildirmenin tam zamanı. Lakin bunu yaparken gerçeklerimizi de göz önünde bulunduralım. Farklı görüşlere ve düşüncelere saygı duyalım. Onu kaldır bunu indirden ziyade olması gerektiğini düşündüğümüz seçenekleri sunalım. Mesela ben baştaki teklifimde fena halde ısrar ediyorum. “Ayırt etmeksizin herkese asılırım, asılmadan çıkmam abi” diyenler için “Teke” şıkkını ekleyelim. Peki teke severler için ne diyelim? E onu da siz buluverin, her şeyi devletten beklememek lazım :)

HAMİŞ 2 : Oylama dedim de, bildiğiniz üzere yerel seçimler yaklaşıyor. Oylarımız altın değerinde, kıymetini bilelim, bütün çevremize de bildirelim! Malum, yatsının mumu çoktan söndü, takke düştü kel göründü!

Işık ve sevgiyle

Bilge ADAMTarih: 08.03.2014

Okunma: 3831
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: ALTI2
çoook eski meseleye yeni yorum yapılmış arkadaşım! şahsım adına tip tip gruba ayrıştırmıştım ben bunları,usandım valla.
özellikle küfürdaşlar ve dünya güzellerine selam olsun bende sizi yani !

  Yorumlayan: momo
eski değil eskimeyen bir meseleye yeni yorum değil yeni düşünce,bakış diyelim, bence...

profilime özen gösteririm ve özen gösterilen profile cevap veririm nezaketen bana hitap etmese de.. bazen öyle nüanslar yakalarsınız ki, arkadaş olursunuz, dost olursunuz, sevgili olursunuz ya da ondan öte olursunuz.. tek bildiğim, pencereyi geniş tutamazsanız hiçbir şey olamazsınız..

Sevgili köşe yazarımız öyle güzel ifade etmiş ki, bildiğini söylemek değil, bildiğini güzel ifade edebilmek bazı şeyleri daha anlamamızı sağlıyor..
ben bir kitabı, bir yazıyı okuduğumda yeni bir şey öğreniyorsam haz alırım ve sevgili köşe yazarımız Bilge Adam`ın her yazısında bir durum, bir olgu, bir kitap tavsiyesi, bilmediğiniz bir şarkı, bir kelime öğreniyorum ve bu bana haz veriyor..

bu yazısında olduğu gibi öyle genel-geçer şeyler söylüyor ki -hakketten doğru, demekten başka şey diyemiyorsunuz.. ama bunu derken oturup düşünmenizi de sağlamıyorsa çok bir anlamı yok..

güzel olan ne biliyor musunuz? Bu yazı dahil, her yazıda her kesim kendine bir pay alabilir eğer isterse...

işte o yüzden, kalemin daim olsun Bilge Adam...


  Yorumlayan: Joyeuse
Her zaman kendiniz olabildiginiz surece sorun yoktur...hoduksen de hoduk olucan, onunda gostericen...algilamani aciksa zaten sorun yok...kimin ne oldugunu ilk konusma metinleri verebiliyor. Her turden kisi var burda..her kesime de hitab ediyordur bu cesitlemeler..ama en buyuk dezavantaj, dejenerasyon herkesin birbiriyle iliski kurmus olmasi, denenmis olmasi, dar cevre ve herkesin kuyrugu birbirine degiyor sanki.
Ask, meskten once dusunce yetisine sahip olabilmek, IQ ile EQ dengesinin ayarini yapabilmek gerek. Unutmayalim; intellegence is the new sexy.

  Yorumlayan: hatirla_s
Zamanlama manidar :)))

Yerinde ve dogru tespitleriyle,bilgilendirici bir yazıya daha imza atmış sevgili köşe yazarımız :)
Çogumuzun muzdarip oldugu bir konu olmasına ragmen,yorumlarımızlaçözüme katkı konusunda bu ilgisizlik neden ??
Admin in forumdaki profil bilgileri bölümüde bu ilgisizlikten payını almış görünüyor .
Umarım aynı ilgisizlik oy kullanma konusunda da oluşmaz.

Oy ver çagrılarının yapıldıgı bu önemli seçimde gelecegimize sahip cıkma adına, görevi ifa için en ön saflarda yer alacagımıza inanıyorum .

Umutlarımızın gercege dönüşmesi dilegiyle ...


  Yorumlayan: umut_che
Herkesin kuyruğunun birbirine değmesi sayının azlığından değil kaşarların ve abazaların çokluğundandır erdemin değerlerin içsellestirilmediği bir toplumda dejenerasyondan doğal ne olabilir ki .

  Yorumlayan: Albus
Ben bazen burada online olup ne yapılıyor diye merak ediyorum...

  Yorumlayan: linnea
bu kadar dert etme birak kim nasil konusmak istiyorsa onu konussun samimiyet önemlidir siniflandirmaya gerek yok bence komik bir yazı olmus :)

  Yorumlayan: Akropolice
Arkadaşın biri yazıya komik demiş. Pardon da neye göre komik? Dönüp bir bakıyormusunuz siteye, profillere, bir takım insanların saçma sapan yaklaşımlarına? Samimiyet görüntüsü altında yapılan rezilliklere? Size denk gelmemiş olabilir ama bizzat yaşanıyor bu durumlar. Camianın vizyonunu bozanların kendilerine çeki düzen vermelerini istemek nasıl sınıflandırmaya giriyor anlamadım! On numarayız ya, süperiz, hiç toz kondurmayalım kendimize! Böyle uyarı yazıları da hiç yazılmasın, hep lay lay lomlar paylaşılsın, pehhh!


[Yorum eklemek için tıklayın]