Bilge Adam
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

ALTTA KALANIN CANI MI ÇIKSIN?

Sitemizin sahibi gizli kahramanımız Ege Kırkaç ile yapılan röportajı biliyorsunuz. Haber bölümümüzde 5 Mart 2016 tarihinde yayınlanmıştı. Başlangıcından bugüne sitemizin serüveniyle ilgili neler yaşandığını anlatan, camiamızı yakından ilgilendiren, belgesel tadında bir röportajdı. İşte birazdan bahsedeceğim konuyu ilk olarak orda okudum. Okuduklarıma inanamadım, bugüne kadar böyle bir şeyi nasıl duymamış olduğuma hayret ederek kendisini aradım ve “Nasıl yani?” diye sordum. O da sağ olsun bir bir anlattı bana olan biteni…

“Butch ’sın Dediler Kız Vermediler” isimli yazımı okuyanlar hatırlayacaklardır. Bazı aktif / butch arkadaşların sevişirken neden iç çamaşırlarını çıkarmadıklarıyla ilgili detaylı bir açıklama yapmış, deneyim ve özgüven eksikliğine dem vurmuştum.

Lakin bir neden daha varmış ki, onu da yeni öğrendim bir yaşıma daha girerek…

Cinselliğin ayin olduğu düşüncesinden yola çıkarak, deriz ki “Sevişmenin A’sı P’si yoktur, cinsellik aşka ibadettir. Kuralı çizgisi yoktur. Eşler kendilerini nasıl rahat ve mutlu hissedeceklerse öyle yaşamalılar. Altta kaldın üste çıktın, orama dokunma, burama elleşme, kıpraşma oynaşma, bahçelerde maydanoz gel bize bazı bazı gibi durumlar iki kişinin kendi arasında çözeceği durumlardır, kimse kimseye silah dayamıyor, çözülemezse ayrılırlar, herkes yoluna gider.

Hal böyleyken, aktif / butch arkadaşların da cinselliği herkes gibi doğal akışında yaşamalarından daha doğal ne olabilir? Ama maalesef bazı kendini bilmez arkadaşlar -özellikle bazı pasifler-, konuyu akıl almaz bir şekilde saptırıp kendi içsel çirkinliklerine alet etmişler. Öyle ki ilişkileri bittikten sonra “O erkeksi ama benim altıma yattı, ben ona neler neler yaptım!” şeklinde ki tuhaf cümlelerle sözde aşağılama amaçlı dedikodular yapmışlar, kendilerince kendilerini aklamışlar! Bu tarz dedikoduları ciddiye alıp, maruz kalmak istemeyen bir kısım aktif / butch arkadaşlar da zaman içinde tepkisel bir savunma geliştirmişler. Soyunmam, altta yatmam, özel bölgelerime dokundurmam, vs vs. gibi…

Şimdi öyle bir konu ki bu, neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Sizi bilemem ama bana o kadar absürt geldi ki, kurgusunu bile yapamadım. Altta yatınca noluyor mesela? Bu cümleyi anlayabilen varsa, lütfen bana da anlatsın! Heterolar baz alınarak söyleniyorsa bu cümle, hetero maviler hiç mi altta yatmıyor? Bunu öğrenmek için derin bilimsel araştırmaya gerek yok, google amcaya sorun o bile söyler size bunu. E aktiflerde bu niye konu oluyor o zaman?

Kendince sebeplerden dolayı aktif bunu sever ya da sevmez, ister ya da istemez bu ayrı bir tartışma konusu ve burada önemli olan bu anlamda birbiriyle uyumlu çiftlerin birbirini bulması. İlişkinin mutlu zamanlarında sorun yok ama yaşanan bir ayrılıktan sonra işi bu şekilde dedikodu malzemesi olarak görmeye çalışmaları doğal olarak zekâ seviyelerini ve karakterlerini sorgulatıyor. Altta yatınca farklı üste çıkınca farklı mı oluyor? Altta kalana bronz, üste çıkana altın madalya mı takıyorlar? Üste çıkmaktan kolay ne var? Kolaysa amuda kalkarak sevişin bakalım! Ayrıca, bunu söyleyen arkadaşlar, kendileri hiç altta yatmadılar mı? Yattılar! Eee, şimdi bu durumda kendilerini de aşağılamış olmuyorlar mı? Oluyorlar? O halde akıl ve mantık bu sözde aşağılamanın neresinde? Bu arkadaşlara tavsiyem bu tarz şeylere kafa yoracaklarına, önce cinselliğin ne olduğunu öğrenmeleri! Zira daha orgazmın ne olduğunu bilmeden, taklidini yapmayı öğrenmiş hatunlarla süslü camiamız!

Hep söylüyorum, hep de söyleyeceğim, cinsellik, aşka ibadettir. Böylesi bir camdan küreyi hoppidi hoppidilerle taşımaya kalkanlar, gün gelir düşürürler, cam kırıklarını toplayayım derken de illa bir taraflarını keserler! Karşındaki ilişkiyi ne şekilde bitirmiş olursa olsun, sen kendinden, kendi insanlığından sorumlusun. İçinde bir şeytan taşı, sonrasında da ben aslında çok iyi bir insanım de! İlişkilerin ardından bu kadar çirkinleş, sonra da adına aşk de! Hadi canııımmm!

“Ben ona neler neler yaptım!” cümlesine ise ayrıca içim gitti! Çok merak ettim neler neler yapıldığını! Gönüllüyüm ve hazırım, bana da gösterebilirler mi neler neler yaptıklarını? Hatta hazırlık bile yaparım rahat olmaları için, çok ciddiyim! Öncesinde mum ışığında yemek yeriz, dans ederiz. Tütsüler, saten çarşaflar, gül yapraklarıyla süslenmiş bir yatak falan. Sporculuktan kalma madalyalarım da var, söz takıcam bir tanesini, takmazsam namerdim! Daha ne olsun? Aramalarını bekliyorum, aramazlarsa şimdiden söylüyorum, çok kırılırım, esefle kın kın kınarım!HAMİŞ: Eğitim şart!

Işık ve Sevgiyle

Bilge ADAMTarih: 19.04.2016

Okunma: 1926
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Geccee
Kalemine saglik...aslinda yapilacak yorum yok bazen kendime kiziyorum burada oldugum icin burada yasadiklarim icin...emin olun ben gormedim burada yasanan birlikteligin ardindan kimsenin yoluna gittigini yasarken canim cicimler ayriliktan sonra kanli bicakli ozeli kalmiyor kimsenin hayvanlara benziyoruz fark kalmiyor...

  Yorumlayan: peynir
Aşkta; cinsellik olmazsa olmazıdır... ne güzel anlatmış şair;
boynunda bir yer vardır, ben bilirim
ne zaman oradan öpsem,
değişir gözlerinin rengi
yanar dudakların, terler avuçların
dökülür kapkara aydınlık gibi
omuzlarına saçların
gitgide artar kalbinin vuruşları
bir musiki halinde dünyamı doldurur
ansızın bütün sesler kesilir
zaman durur
bir baş dönmesi başlar o en yükseklerde
her gün seninle yeniden var oluruz
eriyip kaybolduğumuz yerde...

  Yorumlayan: nefes222
🔺🔺🔺
Kim olduğumu,hangi yönde ilerlemek istedigimi keşf ettigimde hayat beni degil ben hayatımi yönetmekte idim.yaradilisim geregi kimseye isyan etmiyorum.dunyaya gelisim feminen ozellikler tasiyor olsada %49 a %51 lik bir cizginin mentalitesindeyim.kendimi seviyorum butch feminen bir kadin olmaktan ayni zamanda erkeksi hissetmekten,vucudumu,karakteristik yapimi sevebilmekten oturu mutluluk duyuyorum.ruhum tum dunyayi kucaklayabilecek kadar sevgi dolu.sizlerden tek istegim nasil dunyaya geldiginizin bir onemi yok ..Kendinizi severseniz.mutlak ki her seyi ve herkesi seveceksiniz.
sevgi ile deger ile kaliniz

  Yorumlayan: sindrellagirl
:)) bana da haber ver,ben de merak ettim neler yapmayı biliyormuş:) ama gece sonunda başarılı bulmazsam gömerim onu yatağın ortasına.her ağzı olan konuşmaya çalışmamalı,kendi rezillik sergisini açıyor şuursuz dingiller.

Sevgiyle...


[Yorum eklemek için tıklayın]