Bilge Adam
bilge-adam@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

EDİTÖRLER CANDIR

Son derece yoğun bir iş hayatım var. Öyle ki, sevdiklerim bile error veriyor bazen. Başbakana bile daha kolay ulaşırlarmış, öyle diyorlar. Ancak, bu yoğunluk bana yetmemiş olacak ki, fırsat bulduğumda naçizane işin mutfağına gireyim biraz dedim ve onca yoğunluğuma bir yenisini daha ekleyerek sitemizin editörlüğüne soyundum. İlk göz ağrımız sevgili Dejavu bana bir güzel anlattı olayın inceliklerini. Tamam dedim, bu terlik tam benlik! Hatta o kadar güzel anlattı ki, nerdeyse bir daha anlattırıyordum anlamadım ayağına yatıp. Sevgilerimi yolluyorum buradan kendisine, ne de olsa bana katlanma lütfunda bulundu. :D

Ekranım açıldı, yetkilerim verildi. Sadece yönetici ve editörlerden oluşan skype grubuna da alındım, ohh miss. İlk başta her şey güllük gülistanlıktı. Hatta eğlenceli bile geldi. Ancak işin içine girdikçe gördüm ki, kazın ayağı hiç de öyle değil. Özellikle de skype grubunda bazı üyeler ve üye adaylarıyla ilgili paylaşılan konular ve sorunlar şeytana pabucunu ters giydirecek cinstendi. Arkadaş olay bu kadar mı zorlar bir insanı, Allah sabır versin yönetici ve editör arkadaşlara. Üstüne de birbirinden dehşet heteroların, siteye sızabilmek adına birbirinden dehşet numaralarıyla karşılaşınca sitenin sahibi sevgili Ege Kırkaç’a dedim ki “Valla hepinize helal olsun, ayakta alkışlıyorum ve köşeme çekiliyorum. Yoksa ne kadar bıyıklı varsa hepsini siteye dolduracağım bilmeden!”

Tamam, az çok tahmin ediyordum hetero erkeklerin siteye sızma çabalarını ama bu derece azimli olmalarını beklemiyordum. Beklesem bile, sanırım bu düşük zihniyeti hiçbir zaman anlamayacağım. Hadi siteye girdiniz diyelim. Diyalog kurdunuz, bir şekilde konuşmaya başladınız. Sonrasında ne olacak? Nereye kadar sürdürebileceksiniz bu diyaloğu? Bir şekilde konu tanışmaya gelecek, ne olacak o zaman? Foyanız ortaya çıkacak! Ne bekliyorsunuz, karşınızdaki “aman canıııım hiç önemli değil, ben zaten burada yeşillik olsun diye bulunuyorum, aslında hiç alakam yok, hadi ikimizde buradan çıkalım, evlenip çoluk çocuğa karışalım!” mı diyecek? Bu nasıl bir zekâ yoksunluğu ya da akıl tutulması? Karşınızdakini aptal yerine koymaya çalışırken siz ne duruma düşüyorsunuz farkında mısınız? Değilsiniz! Ne diyeyim Allah akıl fikir versin!

Buraya girmek için harcadıkları çabayı insanlığa harcasalar yemin ederim Nobel alırlar. Peruk takıp kadın kılığına girenler mi, fake kamera koyanlar mı, arkadaşına kamera açtıranlar mı, hangi birini yazayım? Okeye dördüncü arar gibi aralarına üçüncü arayanlar, site yönetimini kandırırım zannedip komik duruma düşenler, yaşının 18 den küçük durmasından kuşkulandığımızda reşit olduğunu iddia edenler, madem öyle diğer bilgilerini kapatıp bize sadece adının ve doğum tarihinin olduğu bölümü göster diyerek kimlik sorduğumuzda birden ekran karartanlar…

Özellikle onaylama aşamasında bir diyaloglar var ki, eline çekirdek alıp çitleyesin gelir izlerken!

*Adam ekrana bir arkadaşını oturtsa yine iyi, bildiğin annesini oturtmuş! Kadıncağız yazılanları da anlamadığı için dönüp “Oğlum bişeyler yazıyorlar anlamıyorum, şimdi napmam lazım!” Diye oğluna sesleniyor!

*Kameranızı açar mısınız lütfen?

— Açarım ama sizde açarsanız!

*Kamerayı açar mısınız?

—Tabii hemen açıyorum

Deyip açıyor. Komut veriyoruz, şunu yapar mısınız diye

— Yapamam ben çok utangacım!

*Kadın evli, kamerayı açmış, bir yandan da soluna bakıyor.
— Eşinizin haberi var mı?

— Var tabi o da onaylıyor üyeliğimi, Mahmuuut gelsene bak seni soruyorlar!

*Kameranızı açar mısınız?

— Açarım tatlım sen iste başka yerlerimi de açarım!

Mesaj bandı, duvar, forumlar ve tartışma konuları bölümü bir derece iyi. Ama profil, yorum ve foto onayları bölümü ise başlı başına olay. Başkasının fotosunu gönderenler, pornografinin dibine vuranlar. İletişim ve adres bilgileri paylaşanlar, arkadaşını şikâyet edenler, hızını alamayıp ana avrat dümdüz gidenler!

Her kesimden, her türden, her karakterden üyelerle dolu sitemizde, işin mutfağı gerçekten özveri ve dikkat istiyor. Bunu ciddi anlamda sağlayan gönüllü bir editör grubumuz ve yöneticilerimiz var. Çok büyük bir titizlikle, kimseye göz açtırmadan sitede yönetimi ve güvenliği sağlıyorlar. Hepsine kocaman bir alkış yolluyorum buradan. Bizzat şahit olmasam bu kadarını beklemezdim ama bu sitenin bunca yıldır nasıl ayakta durabildiğinin en güzel kanıtısınız sizler.

Bu arada, hala skype grubunda mıyım diye soracak olursanız, değilim. İşin mutfağından ayrılınca durup da noluyor diye mutfağı gözetlemek pek etik olmuyor tabii. Yeniçeriler ayaklanmış, Bilge Adam bizi gözetliyor, korkuyoruz diye :D Nefes nefese köşeme kaçtım. Allahtan padişah yakinim olur da boynumun vurulmasından kurtuldum :D

HAMİŞ: Editörler candır :)) Kimimiz güvertede, kimimiz kaptan köşkünde olsak da, kimin nerde olduğunun bir önemi yok. Aynı geminin tayfalarıyız biz, rotamız da bir, varacağımız limanda…

Işık ve Sevgiyle

Bilge ADAMTarih: 26.05.2016

Okunma: 2067
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: kumralrapunzel
allah sabır versin ne diyelim !

  Yorumlayan: sindrellagirl
:)) çok yaşayın evet editörler candır,bir kitap yazmalıdır.Tecrübe,aktarıldığı ölçüde bir amaca hizmet eder.Helal olsun.

Sevgiyle...


[Yorum eklemek için tıklayın]