Bilge Adam
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

SEVGİLİ ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!

Sitemizin makale bölümünün kaptanı ve aynı zamanda köşe yazarıyım.

Her biri birbirinden yetenekli diğer yazar arkadaşlarım ve ben, köşe yazıları bölümünü ekip olarak hazırlamaktayız. Malum, yaz bitmek üzere. Yeni sezonla birlikte, yeni konular, bomba gibi yazılarla siz sevgili üyelerimize hazırlanmanın heyecanını yaşamaktayız. Bu hazırlıklar çerçevesinde; özellikle forumlarda paylaşılan konuları, açılan başlıkları, yazılarımıza yapılan yorumları, gelen mesaj ve mailleri ciddiye aldığımızı bilmenizi isteriz.

Sizlerin farkındayız ve sesinizi duyuyoruz...

Adminlerimiz, editörlerimiz, yazarlarımız ve üyelerimizle birlikte kocaman bir gönüllü ordusundan oluşan yapı taşlarımızla, ülkemizin bu anlamdaki en büyük arkadaşlık ve dostluk sitesi olduğumuzun bilicindeyiz. Formatımızın gereği; siz değerli üyelerimizi bir araya getirmek, sohbet, arkadaşlık ve dostluk ortamlarına vesile olmaktır. Bunu yaparken de özellikle forum bölümündeki alt başlıklardan anlaşılacağı üzere kendilerini ifade etmelerine, öneri ve düşüncelerde bulunmalarına, birbirleriyle iletişime geçip sosyal bir ortam ve bağ kurmalarına imkan tanımaktır.

Forumlar ve itiraf bölümlerinde paylaşılanlar, üyelerin şahsi deneyimleri ve paylaşımlarıdır. Aynı şekilde, köşe yazıları da yazarlarımızın gönüllü emekleriyle ortaya konulmaktadır. Bu anlamda herkesin yegane amacı; bir yükümlülükleri olmadığı halde camia adına bir şeyler yapabilmek düşüncesinden yola çıkarak, bulunduğu yere misyon ekleyip bir nebzede olsa ışık tutabilmektir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, ilerlemeleri göz ardı etmeden geçmişi geçmişte bırakıp, özellikle son dönemlerdeki köşe yazılarına bakacak olursanız, vayy bee diyeceğiniz onlarca bilgilendirme ve aydınlatma yazısı görürsünüz. Sizlerin belki 3 dakikada okuduğu pek çok yazı titiz çalışmaların neticesinde ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca; tamamen gönüllü olarak, tüm birikimlerimiz ve araştırmalarımız ışığında yazılan yazılar takdir edersiniz ki ancak ve ancak yazmaya sevdalı kalemlerin eseri olabilir.

Makale bölümünü tüm kalbi duygularla sahiplenip, minicik de olsa ışık olabilmek adına kelime anlamıyla resmen çırpınan yazarlarımızı ve yazılarını bu bilgiler ışığında değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

Zira bu anlamda forumlarda ve yazılarda zaman zaman talihsizce yapılmış yorumlar görmekteyiz. Çağrılarınız ve yazdıklarınız maksadını aştığında; kullandığınız cümleler üyeleri ve yazarları küçümsemek, hafife almak olarak algılanabileceğinden, elbette ki böyle bir hakka hiç kimse sahip olamayacağından, daha kucaklayıcı ve teşvik edici bir üslup da birleşilmesi üyelerimizle birlikte hepimizin arzusudur.

Yanlış anlaşılmasın amacımız sadece takdir görmek değil; ki bundan kim mutlu olmaz, ne mutlu bize deriz alkışlandığımızda, daha bir güçlü sarılırız kalemimize. Lakin yeri geldiğinde de yazıyla ilgili kendi doğrularımızı paylaşalım, kıyasıya yorumlar yapalım, o yorumlar ışığında fikir alışverişinde bulunalım, ortak paydaya kavuşalım, amacımız tam da bu zaten.

Ama bunları yaparken lütfen ``Objektif`` ve ``Yapıcı`` olalım.

Beklenti ve yorumlarımızı uygun bir üslupla yapmamız, konuya katılımı çoğaltacak, üyeleri ve yazarları daha bir teşvik edecek, yazılanları keyifle okuma ve kalplere dokunma fırsatı doğuracaktır.

Köşe yazılarını yıllardır ciddi anlamda takip eden sıkı okuyucularımız bu durumun farkında olup yorum ve mesajlarıyla gerek yazarlarımıza olsun, gerekse şahsıma ve site yönetimine olsun her daim duygu ve düşüncelerini ifade etmektedirler. Sizlerden gelen öneri ve fikirlerin mutlaka değerlendirildiğini, yazıları şekillendirirken en küçük bir düşüncenin bile göz önünde bulundurulduğunu da belirtmek isterim.

Bu anlamda özellikle yazılardan beklentilerinizi direkt profilime mesaj olarak yazabilir, [email protected] adresine mail gönderebilir veya site yönetimine iletebilirsiniz. Mutlaka değerlendirilecek ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Son söz olarak; kendisi hem yaman editörümüz (Octo), hem de yazdığı nokta atışlı konularla hepinizin severek okuduğu köşe yazarımız (Odun Kadın) olan sevgili çekirgemin, İtiraf bölümündeki ``İtiraf mı , ümit mi ???`` isimli yazıya yaptığı yorumda belirttiği üzere kapımız herkese açık. Özellikle makale bölümüyle ilgili hem kendi profilimde olsun hem de mesaj bandında yeni yazar adaylarına açık olduğumuzu her fırsatta belirtiyorum. Varsa söyleyecek cümleleriniz ben de buradayım demeniz yeterli. Karşılıklı uyum sağlandığında, sevgiyle hoş geldin der, bir kalem de sizin için yer açarız köşemizde.

Zira bizim de amacımız; yeterince ötekileştirildiğimiz bu ortamda, camiaya faydalı olabilmek adına güzel bağlar yeşertip üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

HAMİŞ : Hani ``Sevdiklerimizle`` deriz ya hep, sevdiklerimiz sizlersiniz. Sizlerle birlikte nice mevsimlere...

Işık ve Sevgiyle

Bilge AdamTarih: 14.09.2018

Okunma: 1788
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: visne3333
yine harika bir üslup...nice mevsimlere...

  Yorumlayan: sindrellagirl
Yeni yazınızı bekliyorum.Ne üzerine olacak acaba..

  Yorumlayan: sindrellagirl
Merhaba,

Yeni yazılarınız neden yok?

Sevgiyle..

  Yorumlayan: visne3333
nerelerdesiniz....

  Yorumlayan: sindrellagirl
Cevap alamamak olumsuz etkiledi beni.Teşekkür ederim.


[Yorum eklemek için tıklayın]