Özgür Kelebek
schmied_1990@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

ACI AMA GERÇEK

Bazen kafatasımı zorlayıp beynimin en derin çukurlarından kopup gelen sağanak halinde dilime düşen sorular, eleştiriler, küfürler oluyor... Çevremde şahit olduğum ve bizzat kendime söylenmiş olan cümleler bana binlerce soru işaretleri ve aynı zamanda kendimde saklı binlerce cevaplar sundu. Şimdi ilk olarak ele almak istediğim konu eşcinsel olmak, bir heteroseksüel insan için ne anlama gelir. Dinsel anlamda günaha girmiş, toplumsal anlamda ayıp, ilişkilerimizin anlamında sapık, sapkın anlamına gelir, çoğunlukla. Bunu yargılamak değildir belki de kafalarındaki, ama düzcinsel oldukları için daha sığ bakıyorlar bu tarz yaşanmışlıklara. Tabi ki bu denli bakmalarının en alt yapısında sunamadığımız dile getirmekte yasaklandığımız aşk hikayelerimiz saklı. Şu an milyonlarca yazılamayan yaşanmış bir çok hikayelerimiz var. Heteroseksüel olan kişide haklı olarak neyi , nasıl olduğunu görebildiği hazne sadece gözleyebildikleri kadarı. Oysa Tarkovski ‘nin dediği gibi bir kez olsun aynı şeyleri hissetmeyi başarabilen iki insan ,birbirlerini hep anlayacaktır.Birbirini anlayan iki insan her daim aşkı tadıyor ise bunun sınırı, sıfatı, cinsiyeti olabilir mi?

Elimde bir fırsat olsa alıp tüm heteroseksüel insanlara diyebilsem şöyle;
Ulen bizim üstümüze öpücükler, koşarak düşmedi hiçbir zaman. Kalbimiz yırtılarak, aklımızı oynatarak,sabrımızı çatlatarak sevdik. Keza sevildik (belki)…Yahu biz de ihya olduk aşkı bulunca başımız göğe erdi :) Kayıp gidince de karanlık dipsiz kuyulara biz de düştük.Ya hep sevda sözcüklerimiz ellerimizde kaldı ,örselendi, yutkunduk, aşikar edemedik bağıra, çağıra. Ya da hiç azad edilmedi yaşama hakkı sevdalarımızın, görünür kılınamadık kem gözlere. Aşk dediğin görünür olmalı, yasakları baz alınmış şekilde kaçamak yaşanmamalı. Tamam göze sokulur derecesinde degil, lakin serbest kılınmalı, aşk dedıgın bıraz belli olmalı. (olamadı). Görülmek ve bu tarafı hep ihlal edilen, aşktı bizimkisi. Kimi zaman ilk bizim cinsel kimliğimizi duyan bir heteroseksüel arkadaşımızın sorularına verebilecek cevaplarımız içimizde kaldı.__Siz aşık olduğunuzu nasıl anlıyorsunuz.?Acı ama gerçek sevebilme ihtimallerimizin sınırını aştık kimi zaman. Bir heteroya da kapıldık ama uygunsuz olan iki farklı kişi idik ilk düşlediğimizde. Aşık olmayı anlatamadık, ama beni kalp eden,asıl eden, nakşeden, incelten, beni dört başı mamur eden, sultan eden, karun eden,çoğaltan, onsuz hayatımda bulamadığım ve bulamadığımı fark bile edemediğim her ne varsa onu tanıyınca öğrendim,yaşadım, bildim,diyebilmekti aşk.

Bu aşkın bir de yemede yanında yat olan ayrılık senfonilerimiz var tabi ki :)
Bu konu ne kadar konuşulması,anlatılması zor olsa da yaşanılması imkansız olamayan duyguların, ters,ayrı halidir. Her ilişkinin sonucu olur mu oda başka bir konuda iyice indirgeyerek konuşuruz :) Bunu her cinsel kimliği farklı olan insanlar kendilerince ağır yaşarlar ama bizde daha da farklıdır. Seni her şekilde eşsiz, sınırca ve tüm tabulara inat harikulade keyifle seven birini kaybetmek. Bizde ki aşkın başlaması içinde büyük rauntlar olurken bitmesinde çıkan son raunt yıkıcı olur ve maçı kaybettirir. Hayatımızın tüm rengini mateme dönüştürür. Onla öğrendiğimiz teslimiyeti, adanmayı, varlığında da sevip yokluğunda da var etmeyi. Onla bitip tamamen yok olduğunun, verdiği derin boşluğu başka birinin kapatamayacağı kuyuyu, ne olsa doldurabilirdi ki o an. Bunu bu denli duyguları taaa içinde çok derin en önemli köşende yaşadıkça anlatamaman anlaşılamaman ise acı ama gerçek ne lanet bir durum değil mi? Sorarım heteroseksüel arkadaşlarım, bizde derin kaygılar korkular varken başlanan delice gönül nöbetlerinde, biten son cümle ile ayrı kalan, kaldırım başlarında tek başımıza durmak sizce ne denli acıyı anımsatır ve anlaşılmamızı sağlar.Acı ama gerçek olan yaşadıklarımızı kendi içimizde yaşatıp öldürmeye maruz kalmamızdır.

Uzun kurduğum anlatımımın kısacası, acı ama gerçek müebbet olan susturulmuş hislerimizdir aslında…

Dilediğimizce yaşamak, özgürce olmak umudu ile…

Sevgiler…

Özgür KELEBEKTarih: 31.08.2012

Okunma: 3510
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Roj_U_Taw
Ben begendim...
You Go Girllll...

  Yorumlayan: rumpelstiltskin
aferin kelebek.... devam ve gayret ;)

  Yorumlayan: Pessimist
genelde karşılaştığımız, karşılaşmak zorunda kaldığımız bir konu bu yüzden dikkatle okuyorum bu tür yazıları.. karalama olarak değerlendirilmek istemem fakat cümlelerinizin uzunluğu zaman zaman yordu beni ve belirtmeden edemedim.. elinize sağlık, yazılarınızın devamını diliyorum..

  Yorumlayan: Teqila
Sevgili Özgür Kelebek, cümleler uzar, kısalır, dağılır, toplanır, bir şekilde zamanla yolunu bulur.. Önemli olan yüreğindeki ışığı açığa çıkarabilmek. Müthiş tespitlerle dolu bu anlamlı yazınızın başlangıç için uğur getirmesini diliyorum.. Aramıza hoşgeldiniz :)

  Yorumlayan: Akropolice
Aşk,her daim sancılı bir yolculuk olmuştur.Bizler içinse durum çok daha zor ve sancılı.Aşmak herkesin haddi olmamakla beraber evet aşık oluyoruz, acı çekiyoruz ve sonrasında toparlanıyoruz,hayat devam ediyor misali.Gönül isterki kimse zorlanmasın ama istemekle olmuyor maalesef.Kimi zaman uzun cümlelerde kaybolmuş olsamda çıkarıp yine yolumu buldurdu yazınız.Yazılarınızın devamını diliyorum, kaleminize sağlık.

  Yorumlayan: schmied
Çok teşekkür ederim,aranızda yer bulmaktan çok mutluyum=)

  Yorumlayan: Devran_Devran
Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır derler. Yaşanmışlıklarımızın dile getirilişi, bazen sade ve açık, bazense uzun ve çetrefilli yollar misali...
Konuyu anlatırken cümlelerinizi bu kadar uzun tutmanız, biraz yordu beni okurken ama,konuya hakimiyetiniz okuttu yazınızı.
Okunacak,okunmaya değer bir yazar daha kazanmış olmak huzuruyla, hoş geldiniz...

  Yorumlayan: son_ask
MERHABA ÖZGÜR KELEBEK. itiraf etmem gerekirse uzun süredir köşe yazıları okumuyorum ben.. UZUN BİR ARADAN SONRA İLK DEFA SENİN YAZINI OKUDUM. EVET BİRAZ UZUNCA BİR YAZI,BOĞAR GİBİ AMA SÜRÜKLEYİCİ KENDİNİ OKUTUYOR ÇÜNKÜ ORADA YAZILAN HER KELİME BİZE DAİR,BİZİ TERCÜME EDİYOR. YÜREĞİNE SAĞLIK.. SAYGILAR..

  Yorumlayan: Parmak_KadiN
vay özgür kelebek tebrik ederim keyfin hep daim olsun öpüyorum

  Yorumlayan: Fedya
Özgür kelebek bileğine yüreğine saglık. Yazınızı okurken bazen kaçırdım geriye dönüp yakaladım:) benim bu yazıya eklemek istediğim, umarım toparyabilirim:) heteroseksuellik,biseksuel ve en nihayetinde eşcinselliği seçen bende olusan ilk izlenim su oldu; en tutkulu ilişkileri escinseller lezbiyenler yaşıyor. Onedenle ayrılıklarında bı okalar sancılı oluyor. Diye dusunuyorum.Sevgiler.


[Yorum eklemek için tıklayın]