Özgür Kelebek
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

YENİDEN SEV BENİ

Yaşamınız boyunca birini yeniden sevmek ister miydiniz? Ona yeniden âşık olmak. Yeniden aynı tutkuyla bağlanmak. Yâda sevgilinizi bir güne ait yeniden tanıyıp, ilk günkü gibi heyecan dolu sevmek. Buna imkan var mı demeyin. Önümüzde bu imkana erişebilecek çok güzel bir gün var. Sevgilimize ilk günkü heyecanımızı hissettirebileceğimiz, anlamlı bir gün. 14 Şubat Sevgililer Günü. Sevmenin ve aşkın muhteşem yaşanacağı özel bir gün. Tabi aşkın bir günü mü olur =) O ayrı ama bilirsiniz ki bazı özel günler en derin sevginin, sessiz kalmış duyguların, dile getirmekte zorlanmış olduğumuz itirafların, tek bir kelimede, tek bir sözde, tek bir harekette, gerçekleşmesini sağlar. Bazen bir küçük hediye, aylardır sessiz, sedasız, sadece bakışlara bırakmış olduğumuz içimizdeki derin duyguların, elle tutulmasını sağlar. Bazen de bu özel gün; içimizdeki derin duyguları açığa çıkarmamız için fırsat sunar bize. İlham verir cesaret edemediğimiz sözcükleri dile getirmeye.

Bu özel gün de ben gibi birçok yalnız girecek olan arkadaşlarım da olacaktır tabi. Güzel bir dilek diliyorum adınıza. İçinizde var olan dile getiremediğiniz. Kaçtığınız yada yeniden sevmek isteyip te asla olmaz dediğiniz kim varsa. Bu kez kaçmadan içinizde biriken tüm duygularınız ile harekete geçin. Sadece elimizde olan sevgiliye adanmış, bir gün gibi görmeden. Elde etmek istediğimiz bir sevdaya açılarak ta bu özel günde mutluluğu yakalayabiliriz. Tabi benim için 14 Şubat her şeyden önce daha derin duygular beslediğim bir gün. Doğum günüm. İstesem de yalnız olamadığım ve bir sevdam olmasa da beni sevenlerimi bütünüyle hissettiğim bir gün. Bugüne kadar doğum günümden farklı bir mutluluk yaşamadım bu özel günde(Bir kere hariç.) Sevgililer gününü ben hep hayata ilk nefes alışım, dünyaya ilk merhaba deyişim olarak görüyorum. Benim ilk başlangıcım ve benim gibi kendini yeniden doğmuş gibi hisseden binlerce sevgili. Ne kadar mutlu oluyorum bu özel günde anlatamam size. Bu özel heyecanları hayal ettikçe içimde. Dile getirmek istediğim binlerce sözcük geçiyor içimden ama hepsini sığdırmak istesem de o kadar kabiliyetli olamıyorum=)

Her dile, her sevdaya ve her sayamadığım binlerce duyguya. Bu özel günde bir damla daha duygu eklenmesini içten dilerim. Bir kalem daha söz yazılmasını, bir adım daha atarak karşılık bulunmasını kalben arzularım. Aşkınızın sessiz kalmış, başlıksız, en derin safhasında sakladığınız duyguları hayata geçirin. Utanmadan, kaçmadan, saklanmadan, içinizden geldiğince, kendiniz olarak söyleyin karşınızdakine. Aşk bazen susmaktır derler. Ama içinizde barındırdığınız duyguları, bazı özel zamanda, bazı özel günde söylemek gerekir. Aşk emek harcandıkça güçleşir. Emeğin en büyüğü ise konuşmaktır, dile getirmektir, sessizliği sesli hale sokmaktır. Bazen bir tek seni seviyorum demenin bile derin bir sessizliği vardır, aslında. Bu özel günde tüm sessizliğinizi, sesli bir hale getirin ki canlansın duygularınız yeniden…

Bazı pişmanlıklarımız olabilir ilişkilerimizde. Bazı anlamsız hatalarımız. Bazen özür dilemeyi başaramayız. Kendimize söz anlatamayız çünkü. Bu özel günde pişman olduğumuz ne varsa çekinmeden özür dilemenizi de isterim. Bazen bir özür bin şerre bedel derler. Haklı buluyorum. Bu özel günde sadece sevgiliye değil sevdiğimiz herkese bir kez olsun seni seviyorum demenizi de isterim.

Bu özel günde kendimce dileklerim var, içimde barındırdığım. Size söylemek istediklerim. Öncelikle; sevgiyle bütünleşecek olan sayın sevgililere=)bir ömür boyu mutluluklar dilerim adınıza. Birbirinize sımsıkı sarılın, aşk büyük bir bağ gerektirir. Pamuk ipliğine bağlı yaşamayın. Sevginin en derin duyguları içinde ilerleyin sonsuza denk. Benim gibi yalnızlıktan, sevgilileri görünce imrenecek olan arkadaşlarıma gelince=). Önemi sevgili olan bu günde bazen en önemli sevginin anne kucağı olduğunu da düşünerek o günü anneniz ve aileniz ile geçirmenizi dilerim. Bazen gerçek sevgiyi bulmak isteriz. O zaman tek sığınabileceğimiz liman anne kucağıdır. Sabaha kadar içip kendimizi üzmeye gerek yok=)doğru zaman ve doğru insan deyip önümüze daha sağlam bakmamız lazım. Aşkın ne zaman ve nerede çıkacağı belli olmaz ve belki o gün(14 Şubat) bize merhaba diyebilir. Bak ben bu anekdot a inanırım kaç yıldır.=)Gerçekleştiğini kendi gözlerimle gördüğüm örnekler var. İçimizdeki umudu kaybetmemek lazım. Aşk bazen beklenmesi gereken en büyük hazinedir. O yüzden kendimizi üzmeye, umudumuzu kaybetmeye gerek yok. Bırakın içinizdeki sizi yiyip bitiren amansız aceleci duygularınızı. Bazen yalnızlık büyük bir zaferin habercisi olabilir…

DİPNOT=Zaman ne kadar uzun da olsa bazen, beklemek sabırdan daha fazlasını ister.

Hepinizin 14 Şubat sevgililer gününü candan kutlarım.

Özgür KELEBEKTarih: 11.02.2013

Okunma: 2506
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Robinovski_
bence kızları bu kadar önemsememeliyiz :)

  Yorumlayan: Cecile
Güzel dilekler..umut verici :)
ve doğum gününün olması ayrıca güzel, o gün yapacağım en anlamlı şey doğum gününü kutlamak olacak :D

  Yorumlayan: marry
çok güzel yazmışsın bebeğim

  Yorumlayan: ysrf
Annem yanımda değil, sevgilim de yok, hatta kimseleri sevdiğim de yok(Sibirya kurdu ve Beşiktaş hariç ki, ikisi de teselli vermez) e ben öleyim o halde. :)

  Yorumlayan: hatirla_s
tebrikler!! cok güzel,içten,sıcak bi yazı olmus umut verici :)) Sevginin hakkını vermek gerekir bence de ...
Bende bugün hiç yapamam dedigim bi şeyi yaptım yaptıgıma da memnunum (sonucu olumsuz olsa da )
Bundan sonraki 14 subatları çift sebeble kutlaman dilegiyle
iyi ki dogdun özgür kelebek :)))

  Yorumlayan: fedya70
Öncelikle geçmiş doğum günün kutlu olsun özgür kelebek. Umut meselesine gelince; umut fakirin ekmeğiymiş:)


[Yorum eklemek için tıklayın]