Özgür Kelebek
schmied_1990@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

VAKİT VARKEN

Merhabaaaa

Evet sizlere tekrar kavuşmanın verdiği bendeki heyecanı, inanın hangi kelimeye sığdırsam yarım kalacak. Uzun, ama bana da iyi gelmiş bir sessizlikten sonra tekrar buradayım. Bazı değerlerinizi yada biriktirdiğinize inandığınız tüm benliğinizi, zaman zaman dışarı vuramaz ve içinize atıp kendinize ufak ufak bir yol çizersiniz ya, ben tüm yollarımın önünü açıp, tüm engellerimin aslında birer basamak olduğuna inandım. Evet her engel birer basamaktır yaşamımızda. Çünkü yaş ve olgunluğun insana yerleşmesi için engeller bir fırsattır aslında.

Bende fırsatımı sessizliğime borçluyum. Sessizliğimin ve her şeyden uzaklaşmamın tek sebebi, kendimi dinlemekti ilk başta. Sonra bu uzaklaşmanın verdiği boşluk ile kendimi geliştirmeyi seçtim.

``Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur`` (Ziya Gökalp). Bu söz o kadar doğru ki. Çünkü en zor sonuç insanın kendisini eleştirmesidir, eleştirirken de başarıyı yakalamasıdır. Başarı; neye veya kime göre doğru olduğuna inanmak değil, başarı ``kendine göre en doğrusu bu`` demek aslında.

Her başarının bir gizli kahramanı vardır. Benim kendimi bulmamdaki destekçim, en büyük kahramanım, hepinizin tanıdığı sitemizin önde gelen yazarlarından olan Bilge Adam’dır. Ben daha 22 yaşında iken, başarının ve düşünmenin arasındaki boşlukta boğuluyordum. Her başarının gizli öznesi olan düşünce gücümü bir el sayesinde avuçlarımda buldum. Başarıyı tutup bırakmama meselesinde ise kendimi kaybetmiştim. Kaybetmek, herkese göre değişkendir. Ama benim kayıplarım, önümdeki servetlerimi kazanmama sebep oldu. Her servetin kazanılması uğruna verilen kayıplarmış meğer bana kazandırılanlar. Kaybetmediğim değerlerin ismini Bilge Adam hocam sayesinde buldum. Şimdi onun sayesinde bu yeni yılda yeniden yazmanın heyecanını yaşıyorum.

Yeni yıla daha yeni adım atmış olduğumuz şu günlerde, öncelikle sağlık, mutluluk, huzur ve sevginin peşinizden koşacağı zamanların kaderinize gebe olmasını en içten dileklerimle belirtmek isterim.

Kader, çabaya aşıktır. Her insan gibi çabalarınızın boşa gitmesini istemeyeceğiniz gibi, bu çetrefilli yolda yol arkadaşınız olacak kişileri çok iyi seçmenizi temenni ederim. Ancak bu şekilde kendi doğrularınızı bulup, ortak insanlık paydasında kalplerimizi eritebiliriz. Zira nefes alıyorsak umut var demektir. Vakit varken elimizdeki görünmeyen değerleri bulup aydınlığa çıkaralım. Hep birlikte umut ve aydınlık dolu günlere…

Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumda, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi. (Allen)

Sevgiyle kalın..Tarih: 08.01.2018 01:00:00

Okunma: 1522
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: schmied
Teşekkür ederim:)

  Yorumlayan: Mercy
``Kusursuzluğu unutun. Her şeyde bir çatlak vardır, ışık içeri böyle girer.`` Leonard Cohen babamız öyle diyor.. e hoşgeldin o zaman.

  Yorumlayan: BilgeAdam
Kalbinin ışıltısı yüzüne yansımış çalışkan çekirgem benim, ne güzel ne hoş bir başlangıç bu :) Teşekkür ederim bu zarif yazın için. Daha önce söyledim, yine tekrarlıyorum, sen zaten bir ateş böceğisin. Kendine doğru yaptığın içsel yolculuğunda, ben sadece sende olana dokundum ve onu birlikte ortaya çıkardık.

Herkes yeterince küs ve kavgalı, senin yüreğinden sevgi tohumları eksilmesin. Sana o çok yakışan gülümsemenle dimdik dur hayatın karşısında. Kaleminin ucundan camiayı aydınlatan minik güzel ışıltılar, ruhumuza iyi gelen soft dokunuşlar dökülecek biliyorum. Köşene hoş geldin; kalemin daim, hayallerin sonsuz olsun Özgür Kelebek :))

  Yorumlayan: schmied
Hocammm;
Kelimelere olan ilgimi bilirsiniz. Lakin ben size ne desem asla tam bir kelime kurmuş olamam. Bende ki var olan ışığımı çıkarttığınız emeğiniz ve o güzel yüreğinize her zaman ihtiyacım var. Sağlıcakla kalın. Sizi çokkk öpüyorum)


[Yorum eklemek için tıklayın]