Parmak Kadın
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

“BELLEK” ALMALIYIZ(!)

Merhabalar
Parmak Kadın olarak bana ayrılan bu köşede elimden geldiğinde hikayelerim(z)i anlatmaya çalışacağım… Başımı(z)ndan geçenleri, evet-hayır dediklerimizi, baş kaldırılarımızı, sancılarımızı kendimce anlatmaya çalışacağım.
İlk önce kendi hikayemi bir kaç bölümde anlatacağım. Anlatmamı istediklerinizi de kendimce hikayeler kurup anlatacağım. Bana yardımcı olacağınızı çok iyi biliyor ve şimdiden teşekkür ediyorum.
Bizimle ilgili etkinliklerden elimden geldiğince sizi haberdar edeceğim, kaçırdıklarımda yine siz bana yardım edeceksiniz.
Size ilk haberim: Lambdaistanbul`un ev sahipliğinde 20. defa gerçekleştirilen LGBT Onur Haftası’nın kitabı yayınlandı.
“Bellek”, geçtiğimiz yıl 1 Temmuz’da, 15.000 dolayında kişinin katıldığı 10. İstanbul LGBT Onur Yürüyüşü ile tamamlanan Onur Haftası’nın ana teması olarak belirlenmişti.

20. LGBT Onur Haftası’nda gerçekleştirilen atölye ve panellerin dökümünden oluşan “Bellek” kitabında şu bölümler yer alıyor:

“Cezaevlerinde LGBT Olmak”, “Sözlü Tarih”, “Seks İşçiliği ve Ekonomi”, “Kuir ve Yeşil”, “Yerelde LGBT Politika Üretmek”, “Geçmişten Günümüze Türkiye Sinemasında LGBT Temsilleri”, “LGBT Hareketinin Belleği”, “Sporda LGBT ve Cinsiyetçilik”, “Türkiye Siyasal Belleğinde LGBT”, “Sosyal Haklar ve LGBT”, “Medyanın LGBT Belleği”, “Akademi ve LGBT”, “Anayasada Eşitlik İstiyoruz”, “Güncel Siyaset ve LGBT Politikaları”, “Eleştirel Trans Politikaları ve Hukukun Sınırları”.

Onur Haftası kitabını edinmek isteyenler İstanbul’da Lambda ve SPoD; Ankara’da ise Kaos GL merkezlerinden temin edebilirler.

Lambdaistanbul
İstiklal Caddesi, Büyükparmakkapı, Tel Sokak, No:2, Kat:2, Beyoğlu - İstanbul (Klemuri Restoran’ın üst katı)

SPoD
Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği
Asmalımescit Mah. Kallavi Sokak, Emin Han 10/4 Beyoğlu / İstanbul

Kaos GL
GMK Bulvarı 29/12, Demirtepe-Kızılay / Ankara

Kaynak: Kaos GL http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=13138
Umarım bir şekilde temin edebilirsiniz bence etmeliyiz. LGBTT’ler olarak kendimizin ne kadar farkında olursak dünya da o kadar farkında olur! Önce içimizdeki “öteki”leri görelim ki “öteki” damgasını yediğimizde bilinçli olabilelim derim…
Yeni yılda başladığım bu köşede sizinle en keyifli yazılar ve haberlerle buluşmak dileğiyle…
Ferah Kalın… Parmak_KadıNTarih: 27.01.2013

Okunma: 2845
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: schmied
Aramıza hoşgeldin parmak kadın.İçerik olarak bilgilendirdiğin konular adına teşekkür ederim,kendi adıma ve yazıların devamını dilerim.

  Yorumlayan: Parmak_KadiN
Teşekkür ederim hocam... Paylaştıkça büyüyeceğimizi umuyorum! Sevgiler:)


[Yorum eklemek için tıklayın]