Devrim Şebnem Kaba
Devrm-lgbt@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

I seTürkiye

Üç tarafı denizlerle çevrili yarımadamız .Önemli boğazlara sahip olan ve ortalama yükseltisi fazla olan ülkemiz.Jeolojik zamanlar yaşadığı için maden çeşitliliğinin fazla olduğu ülkemiz.
Ülkemizin coğrafi özel konumunu hepimize sıralarda öğretmişlerdir.Hafızalardadır.Şimdi ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili ama kalanına da katiller, hainler, kan emiciler, hırsızlar egemen.İster istemez bir soru : Bu ülke hep böyle mutsuz muydu?
Ben geçmişteki acıları sadece kitaplardan, anlatılanlardan, filmlerden biliyorum.Hiçbirine ortak olamadım.Belki ders çıkarmaya çalıştım belki anlamaya.Ama şimdi de canımın nasıl yandığını anlatamıyorum .Kelimeler geçerken yakalayamıyorum. Birileri çıkıp Ülke tarihinin en büyük işçi cinayeti! diyor. Birileri bunun hesabının sorulacağını haykırıyor . Senelerdir aynı cümlelerle,eyleme geçmeden taşeronlaşmadan ve özelleştirmeden bahsediyorlar.
Katiller televizyonlarda bağırıyor .Her katilin gözlerindeki ifade aynıymış hepsi ‘’Bakın ben yaptım ama kendimi yine de aklayabilirim.’’diyor.
Bir ilçenin erkek nüfusu neredeyse yok oldu.
Megafonla ölenlerin isimleri haykırılıyor. Somalı bir abim : Köpek kadar değerimiz yok diyor ulan.Baba izinli olduğu için oğlunu gönderiyor madene ,oğlu kurtarılmayı bekliyor.O nişanlı diyor bir adam onu kurtarın diyor beni değil.Her mahallede köyde cenaze var.
Bunlar nasıl acılar ki acıyla anlatılmaz.
O Katili istemeyen Soma halkına ‘’öfkeli’’ deniliyor .Öfke nefret kin .. Bunlar ne hafif kelimeler oldu artık. O attığın yumruk var ya benim göğsümün ortasına yerleşti ulan. O yumruk bana bize atıldı hem de defalarca defalarca.
Binlerce insan binlerce yurttaş farklı yerlerde eylemler yaptı.O gün taksimde gene o çok alışkın olduğumuz sözcük vardı.Müdahale’
Meydana çıkıp gaz yemek artık fazlaca normal oldu. İktidar her şeyi normalleştirdi. Bu ülkede insanlar belli aralıklarla devlet eliyle katlediliyor .
İşçileri şu ana kadar anlamadığınızı ve unuttuğunuzu söylüyorsunuz.Kendimizi ne sanıyoruz ki?Neredeyse hepimiz artı -değer sömürüsünden çeken insanlarız. Belki onlardan daha çok maaş alıyoruz ve yerin dibinde her an ölecekmiş gibi çalışmıyoruz ama bu düzende var olmaya ,sesimizi yükseltmeye çalışırken sistematik işkenceler görüyoruz .
Dediğim gibi acı dolu cümleler kuramıyorum.Sadece dayanmaya ve mücadele etmeye çalışıyorum. Hepimize sabır güç ve ne gerekiyorsa ondan ver Tanrı! Eğer bu ülkeyi unutmadıysan..Yoksa biz çıldıracağız...
Saygılar Devrim ...Tarih: 22.05.2014

Okunma: 2260
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: frambuazm
Devamını bekliyorum canım unutma beni :)

  Yorumlayan: AABBCC
Seni hep alkışlayacağım muhteşem kadın :)

  Yorumlayan: Blackberry
Teşekkürler güzel insan .(:

  Yorumlayan: schmied
Yüreğinize sağlık.
Kaleminiz daim olur umarım...

  Yorumlayan: Joyeuse
Bu durumlara, ulke haline Tanri ne yapsin? Halkta birsey yapamiyor, boyle gittigi yere kadar, tikanana kadar gidecekler. Gemisini kurtaran kaptan zihniyeti hafizalara yerlesmis, bircok icin cok gec kalinmis...


[Yorum eklemek için tıklayın]