Ayşegül
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Kim `Aşk` Dedi

Evet aşk üzerine milyonlarca şey yazıldı, milyonlarca güzel-çirkin şey söylendi, ve hala bitmedi, bitmiyor, bitmeyecek. Belki birgün ben bilincimi yitirirsem, ya da sen, sen, sen sen, ya da hepimiz, ya da ölüm, o zaman bunun hakkında konuşmayı bitirebilirsiniz, bitirebilirim. Herkes hep en büyük aşkın kendisinde olduğunu düşünüyor, en azından ben öyle düşünüyorum. Hep ben daha çok severim, hep ben daha çok aşığım, hep ben hep ben! Eğer ‘hep ben’ değilsem, git diyorum karşımdakine. Ben istemem benden çok seveni. Şu hayatta her şeyi yaparım da, bi tek sevgililerime ya da flörtlerime olmayan şeyi söyleyemem gibi geliyor. Bu yüzden çok güzel aşklar da kazandım, çok güzel aşklar da kaybettim. Pişman mıyım? Hiç. Yalan söylediğim olmadı mı? Elbetteki oldu. Hayatım ya da kim olduğum konusunda yalan söylediğim olmuştur, barda merhaba dediğime de şeceremi dökecek değilim ama duygularım ya da düşüncelerim hakkında olmadı hiç biri. Ağzımdan çıktığı anda tutmak istediğim de oldu, şimdiye kadar niye çıkarmadım dediğim de. Ama hiçbiri olmayan bir şeyi iletiyor değildi. Aşk diyordum ben, nerden geldim bu konuya.. Her neyse.. Aşk; Bela, hediye, her şey, hiçbir şey, yaşama sebebi, ölüm de sebebi. Peki ne yapacağız, aşık olmayacak mıyız? Olmayan ölsün bence, o ne büyük bir eksiklik öyle. Olan da aşktan ölsün, ne güzel bir sebep olmaz mıydı? Araba çarpmasından ya da kalp krizinden daha çok yeğlerim inanın ben aşkımdan ölmeyi ama maalesef ki aşktan ölünmüyor. Ve bir de şey var, daha 17 yaşında, “Ben bir daha aşık olamam, ühü de ühü, hayatım bitti de bitti.”

Bu nedir yahu, hayat ondan mı ibaretti, sen hiçbir anlam taşımıyor musun? Evet çok zor, evet insan böğürerek yerlere yatarak ağlıyor, ben de öyle ağladım ama hep bildim tekrar aşık olacağımı, ve oldum da. Ve olunuyor da, olursunuz da. Ben süper şanslı ya da şıpsevdi değilim, sadece aşkı gördüğümde tanıyorum hepsi bu. Hı nasıl tanıyorsun diyeceksiniz? Tabi ki müneccim çikolatası yemedim ama hissediyorum yani. Kalbim çıldırıyor mesela, içini merak ediyorum deli gibi, o ana dair kendimde bildiğim ne varsa hepsini unutuyorum, bambaşka biri oluyorum, yapmam dediğimi yapıyorum, yaparım dediğimi yapmıyorum. Tutkumdan çıldırıyorum, içindekileri merak ederken canını acıtıyorum, sarılırken nefessiz bırakıyorum, bana olan aşkını hep yetersiz buluyorum, üzüldüğümde gidip ağlıyorum ve o da ağlamazsa kızıyorum. Kısacası güvenmiyorum. Ve bundan hiç olmadığım kadar mutlu, hiç olmadığım kadar da neşe dolu oluyorum. Çünkü bunu aşk zannederek yaşıyorum. Ama gelin görün ki her aşkı da aynı yaşamıyorum. Bu bahsettiğim beni benden alan, aklımı kaybettiren aşk. Bir de öyle güzel öyle minnoş olanı var ki, sevmelere doyamadığım, hep aklımın başımda olduğu, hep sevdiğim kadar sevildiğime inandığım ve hep güvendiğim. Mesela her sabah kokusunda uyanmak istediğim, gün içinde saçlarını öpüp dersime gittiğim, yeni bir şey görünce ilk ona anlatıp paylaştığım,üzülünce ona gidip ağlamak yerine sadece sarılarak her şeyi unuttuğum,en fazla yarım saat küs kalabildiğim, canımı acıtsa da ona sarılıp ‘Yapma aşk..’ dediğim, özür bile dilemesini beklemeden affettiğim, gülüşünü her gördüğümde içimden bile gözlerimin dolduğu, ve onu hep özgür bıraktığım ve özgür kaldığım .. işte bu aklı başında aşk. Yan yana ama ayrı yollardan yürüdüğüm aşk.

Hangisi bana kaldı dersiniz? Hiçbiri. Gelecektekilerden hangisi bana kalacak peki? Hiçbiri. Peki ben kime kalacağım? Yalnızca kendime. Her aşktan sonra insan kendini daha çok kaybediyor ama daha çok da buluyor. Benim bulduklarım hep daha fazlaydı, ve benim kaybettiklerim de fazlaydı. Yani bunun bir sonu yok.” Bir elmanın öteki yarısı olmak gibi bir acendam yok.” demişti çok güzel bir kadın, kalbime söylese bu kadar işlerdi içime. Aşkınız her zaman olsun, ama elma sizsiniz, bunu unutmayın, unutmayalım, bana da unutturanın abv demeyeceğim ama ağzını ısırmaktan da geri durmam bu da böyle biline.Tarih: 08.06.2014

Okunma: 1854
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: quietscream
tebrikler. kendimden birşeyler bulabildiğim ender yazılardan biri :)

  Yorumlayan: cikolatasever
Harika bir yazı olmuş. Aşk yüzünden depresyona girdikçe bu yazıyı okuycam :)

  Yorumlayan: hunimikaybettim
Teşekkür ederim, umarım işinize yarar (:


[Yorum eklemek için tıklayın]