Simurg Nakrut
simurg79@outlook.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

BYE BYE 2014 Hi 2015

Hey! Kendinize gelin, gülümsemeleri yanaklarınızdan benliğinizden ruhunuzdan eksiltmeyin hayat bitiyor her nefesinizin kıymetini her karenin neşesini yaşayın. Ölmeden belki 10 sn ye sonra belki yıllar sonra belki de uykuya dalmadan önce ne zaman gideceğimiz belli olmayan bir yerdeyiz. Ne sevmeleri yitirelim nede gülümsemeleri. Nerede mutluysanız orada olun, koşun ve gidin, yada hiç bir şey gelmiyorsa elden, dört duvar üstünüze geliyorsa, sizde o duvarların üstüne üstüne gidin. Baktınız olmuyor hayatın size gülümsediği anları hissedin ve düşlerinizle uykunun en güzel haline ulaşın. Veeeee son hafta! Yeni bir yıla başlangıç yapmak için geri sayımlara başlıyoruz. Zaman mükemmel ve bir o kadar da hızlıca geçiyor yapma etme yavaşla biraz desek de bizi pek sallamıyor, ışık hızıyla ilerlemeye devam ediyor.
Bir çok acı, hüsran, aşk, yalan, sevgi, sevgisizlik, karamsarlık, umutsuzluk, aldatılmışlıklar, mutluluk, hasret, kayıplar, yok oluşlar.. Aman tanrım koca bir yıl içinde kim bilir neler neler yaşadık , ne anlatılır nede sayfalara sığar. 2014’ü bir şekilde uğurlar 2015’i kırmızı halılarımızı sererek sevgiyle gülümsemelerle karşılayıp, tüm sevdiklerinizin yanı başımızda sağlık ve huzurla olmasını diliyorum ve nasıl olsa her şey olacağına ve olması gerektiği yere ve duruma zaten geliyor diye eklemek istiyorum. Umuyorum ki tüm güzel yürekli insanlar, her şeyin en güzelinden, en büyük payı alsınlar.
Yeni yılın ilk ayı benimde doğum günüm ve kedime ithafen bir şey yazdım. Umarım “bu yazdıklarımı dikkate alabilirim” der sizinle de paylaşırım :)))
Merhaba 36 yaşım yolun yarısına geldiğim şu zamanda bakalım bana neler öğreteceksin, ne kadar eksiltip ne kadar çoğaltacaksın? Yaşayıp göreceğiz. Nefes aldığım sürece her yaşımın tadını çıkartacağım. Rüzgar saçlarımın arasında dolaşırken, kendimi özgür hissettiğim her yerde ufuk çizgisine bakarak bile mutlu olmayı bileceğim. En büyük servetim sevdiklerimin yanımda olduğunu bilmek. Ailem dostlarım küçük mutluluklardan yaşama sevinci çıkartamaktan asla yorulmayacağıma, tökezlediğim her anda tutunacak bir dal bulup tekrardan ayağa kalkma gücünü bulacağıma söz veriyorum. Saçımda şimdilik 5 - 6 tel arası bir beyazlık olsa da, çoğalsın diyorum ama pek bir niyeti yok gibi. Belki 37 de ful beyaza geçerim bilinmez zaten bu hayat da neyi bilebildik ki? Hiç bir şeyi bilemedik bilemeyeceğiz de.. Aşkı da sevgiyi de dostluğu da çocukluğu da, elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Sorgusuz ve sualsizce yaşamaya nefes almaya mutlu olmaya mutlu etmeye çalışıyorum.
Yine yeniden merhaba 36 yaşım. Eğlenmeye ve gülümsemelere devam. Rabbim bana aileme sevdiklerime güç kuvvet verdiği sürece, çünkü 1 tanesi üzülse benim suratımda ki gülümsemeler de enerji de yok oluverir. Onlar güçlü oldukça, ben daha da güçlü olurum. Şila gibi, cesur gibi, catwomen gibi.. Yine yeniden merhaba 36 yaşım arkamda bıraktıklarım, hasretle beklediklerim, umutlarım, ümitlerim, acılarım, gülümsemelerim , fırlamalıklarım, sevdiklerimle beraber tekrar tekrar yeni yaşlara taşımak üzere hoşçakal 35. Aldıkların, verdiklerin, öğrettiklerin için, herşey için teşekkür ederim hayat...
Arkadaşlar hepiniz kendinize bu iyiliği yapın ve kendinize iyi dileklerle dolu bir yazı yazın lütfen. Sakın üşenmeyin, zamanı gelince bir köşeyi toplarken bulduğunuz o yazının normalde düşünüp de hatırlayamayacağınız bir çok anıyı size getireceğini, “vay be nelerde yapmıştım o sene nasılda güzeldi” iyisiyle kötüsüyle, raflar arasına alınmış, bir çok anıdan unutulmuş bir hatıranın gölgesinde ki ışığı sunacağını, daha da değerli ve önemli bir anlam katacağını, yıllar geçip bulduğunuz küçük bir kağıt parçasında olduğunu göreceksiniz.
Umarım bu yeni yılda ve her yeni başlangıçlarınızda, sevgiyle, dostlukla, aşkla, inançlarla, güvenle, huzurla, sağlık ve sıhhatle tüm isteklerimizin olması dileğiyle..
Gökkuşağının altındaki tüm güzel yüreklere sevgilerle...Tarih: 24.12.2014

Okunma: 2401
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: simurg_
Teşekkür ederim umarım hepimiz ölümünün konusun duymadan yaşamın gerçekliğini göre biliriz..

  Yorumlayan: Akhyls
Eğer, yeniden başlayabilseydim yaşamaya,
İkincisinde, daha çok hata yapardım.
Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar,
Çok az şeyi
Ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun bile olmazdı asla.
Daha çok riske girerdim.
Seyahat ederdim daha fazla.
Daha çok güneş doğuşu izler,
Daha çok dağa tırmanır, daha çok nehirde yüzerdim.
Görmediğim bir çok yere giderdim.
Dondurma yerdim doyasıya ve daha az bezelye.
Gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerine.
Yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, yalnız mutlu anlarım olurdu.
Farkında mısınız bilmem. Yaşam budur zaten.
Anlar, sadece anlar. Siz de anı yaşayın.
Hiçbir yere yanında termometre, su, şemsiye ve paraşüt almadan,
Gitmeyen insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer, hiçbir şey taşımazdım.
Eğer yeniden başlayabilseydim,
İlkbaharda pabuçlarımı fırlatır atardım.
Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.
Bilinmeyen yollar keşfeder, güneşin tadına varır,
Çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı eğer.
Ama işte 85`indeyim ve biliyorum...
ÖLÜYORUM...

Jorge Luis BORGES
^^^^ aklıma bu geldi yazınızı okurken.. :) mutlu yaşlarınıza şimdiden. Yeni yıl hepimize iyilik güzellik getirsin...

  Yorumlayan: Albus
Ellerine sağlık smurg, yine çok güzel bir yazı. Beni de düşüncelere saldı:

``Nasıl oluyor, vakit bir türlü geçmezken yıllar hayatlar geçiyor?`` demiş Teoman abi... bu dizeyi yıllardır tekrarlıyorum...

Ah yarın pazartesi üff bir geçse, ah şu mesai bitse, ah şu olsa bu bitse... yıllar birbiri ardına devriliyor ömrümüzde. Hele üniversite sonrasında hakikaten sular seller gibi akıyor zaman.

Başımda uzun zamandır kendi renginde saç görmedim. Yıllarımı ben yaşadım.

Gülmekten kırıştı gözlerimin kenarı. Yanaklarımda yine gülümsediğimde çıkan çizgiler var. Yaşla bu mimiklere ait izler kırışıklara dönüyor evet ama ben asık suratla yaşlanmak istemedim.

Bir insanı sevme kapasitesine sahip bir diğer insan, gözlerimin çevresindekilere kaz ayağı demez; yaşanmışlıkların-seni sen yapan günlerin der.

D*tünüze değil gönlünüze, ruhunuza bakan biri sizi hep olduğunuz gibi görür. Oranıza buranıza şöyle olsa daha iyi olur diyenlerden ışık hızıyla kaçmak lazım :) Ruhunuzun pencerelerine (gözlerinize) bakıp da sizi ebedi yaşınızla görebilenleri sevmek, onları tutmak lazım hayatınızda.

Zor buluyorlar ama diğer gazele zaman harcamayıp onları aramaya devam ettiğinizde illa ki bir tane gönderiyor size Rabb`im.

Sevgilye...

Mutlu yıllar...


[Yorum eklemek için tıklayın]