Simurg Nakrut
simurg79@outlook.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Karma Karışık İşler Azizim

Anne rahminde oluşan bir olgu, büyü, duruş, zaman, zamansızlık, aşk, karar, kararsızlıklar, yitirmişliklerimizin arasında kalan henüz yitirilmeye yüz tutmamış bildiğiniz ve bilmediğiniz tüm hayallerimizin içindeki yaşam ve yaşama tutuna bilme hikayesi dolanır dillerde. Kararlar, kararsızlıklar, tutunamamalar, tutunmalar arasındaki ani gidiş gelişler, göz yaşları, depresif dokunuşlar, anlaşılmaya çalışılan bedenler içinde ki gitgellerden sıyrılıp yeni bir bakış açısıyla yeni bir düzeni gözlemlemek gibi, dünyayı ilk defa görmek gibi… Bir büyü misali yakalandığımız hastalıklar içindeki gülümsemelerin güvensizlikle örtülüp uzunca zaman açılmamaları gibi, çaresiz kahır dolu serzenişler içinde bir butch, bir trans, bir transseksüel ve tabi ki tüm eşcinseller adlarımız her ne ise hepimiz gibi her birimiz gibi ilk haykırışlarımız.

Ağır travmaların ilk evresi ‘’kahırlar içinde beni benden alan o aşk kokan kadının yada erkeğin ten rengi ‘’ diyen çığlıklar bir şiir misali beynimizin içinde dolanan… Karma teorisinden çıkıpta geldiğimiz aşk hikayelerinin arasındaki oluşumunun sonrasında takınılan o umursamaz tavrın oluşturduğu fanusun içinde deli divane olduğumuz karma karışık ruhsal çöküntüler arasında ki rengi keşfedip bir bilmecenin anahtar kelimelerini bulmaya çalışmak gibi… Maviyi hissetmek, okumak, coşmak, gülmek her anda yeni bir gülümseme yakalaya bilmek bilinçli ve bilinçsizce ayarlı ve ayarsız karman-çorman ruhların aynadaki yansıyan gerçek yüzüyle hissettiğiyle savaşması ve o serzenişteki butchlar, translar ve açık ara yaşayan tüm eşcinseller merhaba size. İnancınıza, güveninize ve aldığınız bütün negatif güçlere rağmen inancından vazgeçmeyen ve inandığı şey uğruna hayatının olması gerektiği noktanın tamda tersinde yol alan tüm arkadaşlara sevgiler… Lakin bu ortamda en çok transseksüeller, translar ve butchlar hakediyor kocaman alkışları.

Dönüşümünü sağlayan ruhların hepsine cesaretiniz ve gücünüz daim, depresif gülüşleriniz pozitif noktalarda kalması dileğiyle… Önünüzde saygıyla eğiliyorum, biliyorum ki bir çok yerde bir çok ayrıştırma içine sokuluyorsunuz ve bu tür ötelemelerin sizi etkilediğini, yıktığını, garip bakışların bitmek tükenmek bilmeyen duruşlarında ama maalesef ki bazı şeyler bazı platformlarda hiç değişmiyor. Zaten homofobiyi durdurmaya çalışan bir platform da yok. Sadece senede bir alelade yapılan bir yürüyüşten başka hiçbir şeyimiz yok. Zaten buna ses çıkaranda yok. Belki de haklılar bir şey yapmamakta, çünkü zaten eşcinsellerin yüzde 40’ı homofobik gibi davranıyor.

Aaaa eşcinselde ne kim yaa rica edeceğim bir daha da bana böyle şeyler söylemeyin modundalar ama dışı sizi içi bizi yakar… ‘’Rabbim onlardan uzak eylesin çok amin’’ Neyse; diğer yüzde 30’u uyumlu eşcinseller çevresinde normal ilişki yaşıyormuş gibi gösterirler, erkeklerle cilveleşip kadınları kankitoşkaları ilan ederler. Halbuki işin aslı kadınlarla cilveleşip erkekleri kankitoşko yapmış durumdalar. Neyse sonuçta yine de eşcinselliği savunmaktan asla korkmazlar ucundan accukta olsa kötü bir şey olmadığını ama seçim meselesi algısını yerleştirmeye çalışıyorlar. Doğru bir şey değil ama hiç yoktan iyi yarım yalancılıkta takdir görebiliyor bazen. Sonuçta bu kısım diğer yüzde 40 lıktan daha uyumlu ve son yüzde 30’u da benim gibi deliler butch lar ve translar işte bu kısım hissettiklerini saklamayıp rüzgara karşı işeyenler ve maalesef ki bir feminenin eşcinsel olduğunu dile getirmesi kötü değil aksine ilgi çekici geliyor ama hemen butchları ve transların varlığını bu merak dolu insanlara aramızdaki ayrımın neden olduğunu empati yaptırarak anlatıldığmız zaman olaya tiksinen ya da merak içindeki o fantastik cinsellik içerikli hayallerin yerine daha yumuşak ve hoşgörü algısı gelişebiliyor.

Tabiki sıkı bir homofobik değilse ki henüz karşılaşmadım öyle birisiyle velhasıl kelam bu algıyı değiştirmek bizim elimizde. Yavaş yavaş, sindire sindire kabullendirmek lazım. Bizi bizden saklamamalı, bizi bizim ürettiğimiz yalanlarda öldürmemeli, bizi biz yapan hisleri hiçe saymamalı. Biraz korkusuz olmalı insan.

Sizce çok net düşüncelere sahip olmak kötü bir şey mi? Olmadığını sizde biliyorsunuz sadece işinize gelmiyor korkularınızda boğuluyorsunuz. Transseksüeller ve butchlar da ötelemeler arasında dalga geçilmişlikle ve ailelerinin ego tatminsizlikleri yüzünden buradan gitmeyi seçiyorlar, yada hiç olmadık yapmak bile istemedikleri mesleklere yöneliyorlar ((((


Unutmayacağim ve unutturmayacağım!!

Karma karışık işler azizim 2
-İzin vermediler yapamadım yapamayacağım denizin mavisiyle huzurun beyazına bakıp atlayan transeksüel Eylül Cansını da
- Yüksekten korkardı Ayaz Utku yu da… Binanın çatısında son kez baktı göğün mavisine, huzurun beyazına. Daha çok küçüktü… İzleyemedim, okudum ve yandım diğerlerine yandığım kadar  her seferinde daha da yanıyor, yanardağım ve siz kaçak göçek yaşıyan amiplerin hiçbirinin acımıyor canları. Yalandan yere ahlanıp vahlanıp bakıyorsunuz, acaba atalarımın dediği doğru mu? Acaba gerçekten ağlarsa bir tek anam mı ağlar bilmiyorum… çünkü benim annem olsa ki ona ters olan bir şey varsa ben asla olmayan çocuk olurum bunu biliyorum ama o durumda nolur gerçekten bilmiyorum. Neyse siz korkaklar ve saklananlar rahatlıkla yalan söyleyebiliyorsunuz, yüzlerce kayıba rağmen. Çünkü dışlanmaktan ne kadar da çok korktuğunuzu biliyoruz ve asla aklınıza gelmiyor kendini boşluğa bırakanlar…

Sadece sohbet arasında yalandan iki kelime, yeni bir sohbet hoppa yine kop kop modunda takılın! Etmeyin o İKİ kelimeyi de, sızlatmayın güzel ruhların kemiklerini yapmayın eleştirmeyin dalgalarınızı, eğlencelerinizi… Başka bir biçimde hayatınıza geçirin. Gerçi intİhar seçen lerin kendi dostları tarafından dahi ötelenmeler içinde olduğunu bilmek…

Bu lanet dünyanın değişiminin asla olmayacağını bilmek… ama yine de çabalamamaktan vazgeçmeyecek insanların çoğalması için ben vazgeçenlerden olmayacaağııım! Sizler de olmayın, direnin! Ne olursa olsun bazen kimsenin desteğine bile ihtiyacınızın olmayacağını biliyorsunuz çünkü gücünüz biz eziklerden daha da yüce. Dayanamıyorsunuz biliyorum, sona geldiğinizi hissediyorsunuz, belki de hiçbir zaman destek görmediğinizi düşünüyorsunuz. Biliyorum ki o güzel kalpleriniz, iyi niyetleriniz sömürülüp kullanıldı.

Aslında şu aralar bildiğim tek şey çok üzgün olduğu, İçimin her noktasının acıdığı… Bir de büyük sitemlerim var, sitemlerimin arasında ki gitgellerimle okur yazar düşünür,ağlar da dururum bir ışık bin ışığa dönüşmesini diliyorum. Tektekçi değil de yüzlerce aynı düşüncede ve aynı bakış açısında bakan insanlarla dolup taşsın istiyorum. Bir avuç iyi niyetimiz var, geri kalansa tırt ama yine de sesleniyorum sayın eşcinsel mertebesinde dolanan çifte vatandaşlarımıza: Gerçekci ve doğrucu olun hayat sexsten, aldatmaktan, yalan söylemekten,paradan ibaret değil ve unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz ….

Neyse şimdi de Bütün trans ve butchların hepsine sesleniyorum ve diyorum ki : Cesaretinizden öperim arkadaş! İnancınızdan, hissettiklerinizden, sizi yıldırmaya çalışanlardan asla ama asla korkmayın. Dost, kanka dediklerinizle konuşmaya onlardan akıl almaya çalışmayın ya çok inandığınız ve güvendiğiniz bir beyine ya da sadece kendinizle ya da çok iyi bir psikolog bulun kendinizle bütünleşin ya da gerçekten işin içinden çıkamaz iseniz bana yazın belki büyük çözümler üretemeyiz ama ölümü sadece vaktimiz geldiğinde Azrailin kullanmasını sağlayabiliriz.

Unutmayın ki sizlerdeki cesaret kimsede yok, olamaz da arkadaş… Ölüm cesaretinize ağlar, cesaretiniz hayata, siz ise toprağa… Lütfen inandıklarınızdan vazgeçmeyin, güç zaten sizde. Bence dünya sizin kadar cesurlardan korksun! Hepinizin göğü mavi,huzuru beyaz, kahrı yağmur olsun ve sonrasında gökkuşağının tüm renkleri tepenizde olsun…. Gülümsemeleriniz, gölgeniz misali hep sizleri takip etsin sevgilerle..

Son sözlerini duyamadığım tüm kardeşlerimin ışığı bol olsun geride kalan tüm sevdiklerine de Rabbim güç kuvvet versin umarım savunucularınız çok olur..Tarih: 24.09.2016

Okunma: 2103
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Sisyphus
pozitif, umut dolu birinci bölüm ardından gelen çığlık dolu, öfkeli bir ikinci bölüm..elinize sağlık.

  Yorumlayan: Albus
Ülkece artık vahşetin her tonunu yaşadığımız ve hiç bir şeye şaşırmadığımız günlerdeyiz... sesinizi duymak (yazınızı okumak) iyi geldi...
Teşekkürler...

  Yorumlayan: poli_andri
Kalemi durusu kisiligi gibi guzel olan kardes ozlemisim yazilarini


[Yorum eklemek için tıklayın]