Simurg Nakrut
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Geyikler. Girdaplar. Geyikler


Ortam, ortamlar ve her birinin içinde oluşan büyük geyikler, garip daha da garip.Bu ortamda ki konuşmalar, hoş olmayan espiriler, istenmeyen yaklaşmalar, sıkıştırmalar yetmezmiş gibi birde bulunan alanın içinden çıkılıp ertesi günün dedikoduları gündeme damgasını vurur, tıpkı taze işlenmiş bir cinayet gibi. Hadi bakalım gıybeett zamanıı! Bütün gece, bütün hafta ‘’teenage’’ler gibi sabah akşam bu lakırdılar dillerde dolanır…’’Bebeğim bu hafta kaç hatunla birlikte oldun?, Kaç tanesine iş attın??, Hangisi pas verdi, hangisi pas vermedi???, Offff o Pas vermeyen de kimdi????.’’Aman tanrım! Yazık o pas vermeyen insana, garibimin arkasından konuşulacaklardan nasılda bihaber…Ve ardından bu masum kişi adına başta diyaloglarından alıntı yaptığım insancıklar tarafından bir ‘’karalama kampanyası’’başlatılır…

- Ah kim omu? Amaann boş versene, şapşal bir şey o.

+Yaa evet!! Tam bi kaşar, hatta kendini beğenmiş bir gudubet!

Ulan* kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş ya, hah sizinkisi de böyle bir şey işte.

Kafalar fena çalışıyor değil mi? ;) Bildiğimiz o adamsı organizmalardan farkı var mı bu davranış biçiminin? Tabiiki yok! Ama bunu onlara anlatmak imkansız gibi bir şey.Akılları ve fikirleri tek bir noktada buluşan o insanlara bir şey anlatmak gerçekten zorlu bir işlem.Akıllarında kurdukları o mükemmel birleşimi, oyun haline getirip, geyikleştirip ardından ise dillendirmeleri, bunların aslında korkunç bir şey olduğunu onlara nasıl bir anda söyleyebiliriz ki?.Birlikte oldukları kişileri kandırdıkları yetmiyormuş gibi yaşadıkları şeylerin her noktasına kadar anlatmalarıda ayrı bir meziyet. ‘’Offff bir kalçaları vardı akıllara zarar’’ durum maalesef ki net olarak bu şekilde.Aslın da kendilerini büyük bir kayboluşa sürüklendiklerinin farkında bile olmadan yapıyorlar bunları…Bu tür davranışlar içinizde ki kişilik analizinde nasıl bir düşünce boyutuna çıkartır bilemiyorum ama bu benim değerlerim içinde sıfırla eş değer.Hatta karakteristik olarak ruhsal bir problemin dibe vurmuş şekli, yani bir çeşit manik depresyon.Bu tür davranışları sergileyen kişiler oldukça fazla ama maalesefki bir cinsiyet ya da yaş sınırlamaları yok.Saçı ağırsada fikri oluşmamış beyinler hala aramızda.Hayat hikayeleri mükemmel olmayabilir, ruhsal travma da olabilir ama bir insanın ona karşı zarasız bir insanla uğraşması yada insanlara sataşıp vakit öldürmelerini hiçbir şekilde adlandıramıyorum.

‘’ Herkes kötü hatta korkunç şeyler yaşayabilir, pislik gibi davranıp davranmamak senin elinde’’

O güzel bedenlerinizde ki kırmızı ışığı yakıp sevginin, aşkın, dostluğun ve en önemlisi gerçek senin varlığını tattığınızda bunca zamandır kendinizin, yani içinizde ki o kişi olamamamanın verdiği hiçlik ve ardından doğacak olan açlık olacak işte sizin karanlık sonunuzu getiren.Bu hayatta iken ne kadar da doyumsuz olduğunuzu oldukça geç görmenin acısını taşırken hayatın kötü yaşanmışlıklarını dillendirirken acınıza bile teşekkür etmek isteyeceksiniz.Tıpkı benim gibi.


Bu ortamda cilaları sürelim, ışıl ışıl parlayalım ve bir güzel eğlenelim, mutlu olalım.Her şeyin gözünüze mükemmel geldiği o anı beklemeyin, yoksa sizin için en doğru olan asıl mükemmelliği yakalayacağınız anı kaçırmanız an meselesi.

Ya seversin, ya da sevmezsin.Ya aşıksındır, ya da aşık değilsindir.Kısacası ya varsındır, ya da yoksundur.Aslında ikilem de kalmak bile pasif bir saçmalık.Kesinlik diye bir şey de var, tıpkı celladın baltası gibi.Kimsen ve neysen osun, sağıma soluma nerelerime bakarsam bakıyım hep bir yok oluş görüyorum ve yazılarımda yani bu küçük sohbetlerimizde (Yazıdan çok sohbet modundayım aslında hepiniz benim karşımda oturuyorsunuz da ben hiç susmadan konuşuyormuşum gibi.)Amaa maalesef ki dış dünya diye adlandırdığımız o yer bizim bu pozitif sohbetlerimizden daha sert ve karmaşık.

tanıştığım biri bana bir gün bu karmaşık dış dünya hakkında şöyle söyledi;

‘’Burası bir evcilik oyunu, sakın unutma.Anlat onlara neler yaşanıldı neler yaşatıldı sen masalları gerçek sanıyorsun, onlara da bu gerçeği göstermelisin.’’

Evet gerçekten de bir gerçek var, ama bu gerçek herkesin kendince yazıp oynadığı bir yalan…Tarih: 16.10.2018

Okunma: 1525
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: bigbaby
Gerçekten of o ne kalça gibi sadece obje bakan hala mutasyon insanlar var mi?

  Yorumlayan: query
Merhaba , yıllar önce istanbulda yasarken söylediklerini farkedip insanlardan ve mekanlardan uzaklaşmıştım. Bence çok dar bir çevrede hep aynı insanların bir araya gelip kendilerini geliştirememiş kişilik fakiri kişilerce yapılan yorumlar bunlar. Birinin diğerine üstünlük kurmaya çalışırken saçmalası. Herkes birşeyler yaşıyor iyi yada kötü cinsellik bu paylaştıkça çoğalmıyor :)
Adamlık sıfatını sindiremeyen kişileri suçlama bence zaten sindirebilmiş olsa mahremini sofralara meze etmez.

  Yorumlayan: inSan
Öncelikle emeğine sağlık; akıcı fakat oldukça cinsiyetçi, törpülenmesi gereken bir metin olmuş.Bu benim kendi kanaatim.

`adamsı organizmalar` bu nasıl bir erkek, erkeksi betimlemesidir?

`manik depresyon` tespitine nasıl ve nereden vardın? Çünkü ben hiç bir yere varamadım.

`Bir cinsiyet veya yaş sınırlamaları yok` demişsin. Cinsiyetli olmak zorunda değiller ki. Genç yaşta cinsellik de yaşayabilir ve bunu paylaşabilirler de. Paylaşmamaları onların erişkinliğinde sorun yaratacak olabilir mi? Cinselliğin öcü gibi gösterilmesi ve her türlü güzel organın veya uzvun gizli saklı eylemlerde kullanılması ve sır gibi saklanması öğretilmiş çaresizlikten başka bir şey değildir.
Çok güzel gözleri var, sesi çok güzel, öyle güzel bir gülüşü var ki vs. bunlar ile; ne kadar güzel memeleri var, taş gibi kalçaları var aynı şey. Ya hu insanlar bedeni beğenmiş ve çoşkuyla anlatıyor, içinde tutamıyor ve paylaşıyor. Şanslı hissedelim. :)

Sevgisiz yapamayan saygılarımla...

  Yorumlayan: sindrellagirl
Teşekkürler.Bu yazıda anlatılmak istenen,çok güzel bir konu.çok önemli.Aklından ve yüreğinden geçeni biliyorum.Aklını okurken sonuna kadar hemfikirim.Önümdeki yazıyı okurkense gördüğüm; anlatım eksikliği,bol bol imla hatası ve buna bağlı anlam düşmeleri,kelimeleri yerli yerinde kullanmada tereddüt,anlatmak istenileni aslında herkesin bilmesinden kaynaklı olarak yazıyı anlamlandırabilme ama yazının bütünlüğündeki ifadesel kesikler.
Çok daha iyisini yapabilecek kafa var sende.Göster kendini:)
Sevgiyle.


[Yorum eklemek için tıklayın]