Nihan Yilmaz
fairplaygirl_heroine@hotmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

HİÇBİR ALDATMA BEKLENMEDIK DEĞİLDİR

“Tu quoque , Brute , fili mi ? “   Sezar’ın ağzından çıkan son cümle… Uzun süre düşündüm. Aldatma ve aldatılma üzerine bir yazı yazmaya karar verdim ve aklıma gelen ilk cümleydi bu. Aldatmak ne zaman aldatma olur ? Ya da aldatılmak gerçekten ne zaman insanın canını “sen de mi? “ dedirtecek kadar yakar? Ben aldatılmadım diyen bir insana asla inanmam . Çünkü çoğu zaman aldatılan farkında olmaz aldatıldığının ki ondandır Sezar’ın ta ciğerinden hançerlendiği yerden gelen sitemli cümlesinin sebebi. Lakin aldatmayanlar olabilir.Evet ben aldatmadım diyene inanabilirim(ki bu benim kendi düşüncem). Ama beklenmedik  bir hadisedir aldatma ve aldatılma . Diğer bir yönden ele alırsak kimse bir ilişkiye ben aldatılacağım ya da ben aldatacağım diye başlamaz . İşte o beklenmezlik , o hayal kırıklığı … O işte canımızı acıtan .
Gerçek bir aldatmayı aldatılma yapan şey tamamen aldatana bağlıdır. Değil mi ki Sezar’ı  gerçekten öldüren  şey hançerin oğlu kadar sevdiği Brütüs’ün elinde olması? Onu yere yığan…Ondandır ki “Sen de mi Brütüs , Öyleyse öl Sezar!” demesi . Aldatmasını beklemediğimiz için kızarız sevgiliye. O yüzden ölmeyi bile isteyebiliriz. En çok güvendiğiniz insandır en çok can yakabilme kapasitesi olan.

 Konu fazla dağılmadan ikili ilişkilerdeki “beklenmedik” aldatmalara dönmek isterim.Evet arkadaşlar hiçbir aldatma beklenmedik değildir diyerek kendi tezimi sonuna kadar çürütüyorum. Delirmiş bu kız demeyin . Evet hiçbir aldatma beklenmedik değildir. Brütüsler aldatmak için doğmuşlardır kanlarında vardır fakat sadece Sezarlar buna inanmak istemedikleri için hiçbir zaman aldatılacaklarını fark edememişlerdir. Her aldatma bağıra bağıra gelir. Artık o bakmaya kıyamadığınız sevgilinizin teni başka bir kokuya bulaşmıştır. Günahına ortak bularak sizin ölümsüz aşkınıza  gecenin bilmem kaçında siyah bir yağlı boya fırçasıyla İHANET yazmışlardır. İşte yapmasını beklemediğiniz, asla yapmaz dediğiniz için konduramazsınız, kabullenemezsiniz o simsiyah boyayı. Bir aşk kirlenmiştir artık . İnançsız olan arkadaşlarımızı tenzih ederek belirtmek isterim şeytanın bu namüsait münasebette hiçbir günahı yoktur! Aldatmış  ve aldatılmış , aldatanları ve aldatılanları iyi gözlemiş , her iki cephede de savaşmış biri olarak söyleyebilirim ki asıl  şeytan ; aldatanın ve yanındaki şahsın (eğer yasak aşk yaptığı partnerin gerçekten ona yasak olduğunun farkındaysa) ta kendileridir. Yok kandırıldım , yok sarhoştum … Size aldatma bahanelerimle ilgili bir kitap yazabilirim ve eminim bu yazıyı okuyan çoğu insan da benimle aynı fikirdedir.

 Gelelim diğer hususa; “İnsan neden aldatır?” ya da “ Gerçekten seven birisi aldatır mı ?” Bu konuda bir şey söyleyemeyeceğimin farkındayım. Aldatmanın doğasını çözmüş değilim.İhtiyaç olabilir, heyecan olabilir,eksik tatmin edilmemiş duygular olabilir,inat olabilir,gurur olabilir ,olabilir de olabilir ….

 Ama tek bildiğim ve doğruluğundan emin olduğum bir şey var dostlarım (Hiç birinizin tecrübe etmesini istemediğim ) “ Gerçekten bu haltı sevip te yiyen af dileyemiyormuş ve gerçekten sevdiği halde aldatılan da asla affedemiyormuş “ … Bu kısa yazım alemin tüm çapkınlarına gelsin ve şunu da hatırlatayım kırılmış bir kadın sadece affetmiş gözükür ** Nihan YılmazTarih: 12.04.2010

Okunma: 4742
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Femina
Aldatılmak üzerine düşünmeme neden olan ilginç ifadeleriniz var. Güzel bir yazı.

Ama, yok canım, ben hiç aldatılmadım!

Asla!

Yapmazlar... Yapamazlar... Kıyamazlar...

Yoksa? Yoksa? Tamam safım ben ama , anlardım herhalde... Aldatmadım dedi sevgililer, yalan mı söyleyecekler... Yok Yok yapmazlar... Ya yaptılarsa? Ühüüüüüü!.....

  Yorumlayan: krep
Aldatan kisi,karsisindaki kisininde kendini aldatacagini düsündügünden, inanmak gibi cok önemli bir degeri kaybetmistir..Kendi dürüst olmadigindan dürüstlügüde kaybetmistir..Saygi duymadigindan saygiyida yitirmistir.Kisacasi akliniza gelebilen en güzel degerleri YOK etmistir.Iste bu yüzdendirki,
ALDATAN KISI KENDINI ALDATMAKTAN ÖTE GIDEMEZ!Cünkü aldatan kisi hep kaybetmeye mahkum kalacaktir.
Insan nicin aldatir?Bence aldatmanin nedenleri yoktur.Olsa olsa bencillik,egoistliktir..Yani kisi erdem sahibi ise aldatmaz..
Güzel yazinizdan dolayi sizi kutluyorum..


  Yorumlayan: ceyda55
ben çok aldatıldım ama bu beni üzmüyor...

benım içimi yakan aldatmamdır..


vıcdan sahıbı bır ınsanım ama herkes hata yapar

  Yorumlayan: ivles
ya ben hiç beklemiyodum ya:))

  Yorumlayan: mavis_ay
süper bir yazı bu kadar süper anlatılır altdatma nedenleri bütün hepsinin gerçekliğine inanıyorum aldatmadım ama aldatıldım!eğer sevgiliniz size kafam karışık biraz zaman verelim diyorsa bilinki o sizi ya aldatmış yada aldatmak üzeredir ben bunu yaşadım ve beni aldattı ama acı çekmedim tam tersi yol verdim sadakatsiz insanlar aldatır!

  Yorumlayan: nefertiti06
SÜPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR DİYORUM ALDATAN BİRİ OLARAK SAYGILAR.

  Yorumlayan: medusa
Bu yazıyı okuyunca cuk oturdu diyebilirim ama acımı anlatmaya değil sadece ben değilmişim aldatılan ve canı yanan. Yine de tek bildiğim herşey bu kadar karmaşık değil aslında bence tek sebep yaşadığımız illişkilerimize olmayan illegal inancımız ya da legal inançsızlığımız bence.

  Yorumlayan: ruyanehri2
Kırılmış bir kadın sadece affetmiş gözükür


[Yorum eklemek için tıklayın]