UntiLSleeP
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Elalem Ne Der...

Küçüktüm. Sanırım ilkokul 2. Sınıf. Her başımı çevirdiğimde Sıra Arkadaşıma bakmaktan Kendimi alamazdım. Her bakışım heyecan ve mutluluktu benim için.

Eh Küçük bir Semt Çocuğu olduğum için tabi Hoşlandığın kızla ( kızlarla ) aynı yerde bulunma şansım büyük oluyordu. Şişe Kola Ismarlamışlığım çoktur :)

Ortada Tuhaf bir durum vardı. Arkadaşım o zaman ki kankim (erkek) ile aynı kızdan Hoşlanıyorduk. Hatta kavga bile etmiştik. İşte o zaman Nasıl yani demiştim Kendime. Ortamın Baskıladığı Kalıba Girmiştim. ’’ Sen kız’sın ‘’

Bizi Kendimizden Şüpheye Düşüren insanlar yüzünden Eminim çoğu kişi ‘’ Allah’ım beni Kurtar Bu Durumdan diye Dualar etmiştir. Nasılda Bizleri Kendimizde Şüpheye düşürmüşler.
Düzeltmek için Bu durumu çabalamışızdır belki. Hah işte o zaman Psikoloji daha kötü oldu :)

Biraz daha büyürsün ve Hislerinin değişmediğine daha da emin olarak büyürsün. Artık Hissettiğini yaşamalısın. Zaten buna engelde olamazsın. Artık En büyük sorunun Hayatında Ailendir.

Ya öğrenirlerse? Hoşlandığın kız, Kız arkadaşın Evinize gelebilir. Problem yok Aile bilmez. Beraber uyursunuz tabi ki bilmezler. Nereden bilecekler ki Problem yok. Özelimi ailem bilmek zorunda değildir Fakat nereye kadar gizli yaşayabilirsin. Elbet bir yerden bir pot kırılacak ve işte Hazır ol Hayatının En büyük Stresini yaşamaya!

Beynim Yanıyor. Ailem beni Ret ederse? Sevmezse? Kovarsa? Doktora götürelim Derse? BENİ EVLADI gibi görmezse! Sus Sus kafamın içindekiler..

En büyük Hatalarımız Ailemizden önce ailemiz hakkında bizim karar vermemizdir. Aile Muhafazakâr olabilir ya da Açık görüşlü olabilir ama Kimin ailesinin ne tepki vereceğini bilemezsin. Bu Annenin içindeki Evlat sevgisi ile Ölçülür. Anlasalar da, İtirafta etseniz sizi Sevmeye ve sahiplenmeye Devam edecekler emin olun. Bundan sonrası için tek Dertleri Ne olacak biliyor musunuz? Elalem Ne der :)

Hani yukarıda bahsettim Ya Sen Kızsın diyerek Bizi şüpheye düşüren insanlar Her yerdeler ve ailelerimizde onlardan korkuyorlar. Bir beceremedik insan olarak İnsanlara göre yaşamayıp Mutlu olduğumuz gibi yaşamayı ve Çoğu Aile, Elaleme ``Benim çocuğum Nasıl Mutluysa öyle Yaşar`` demeyi başaramadı !!

Bu yazıyı Siteye üye olmadan da Okuyanlar var. Anne, Baba , Abi , Abla, Kardeş Hangisi isen.. Çocuğunun Mutluluğunu sorgulama.. Gülüşüne ve gözlerine bak.. Mutlu mu Onu gör ve Arkasında Ol. Çünkü zaten Çocuğun, Kardeşin Çok büyük psikolojik Savaşlar verdi ve Mutluluğundan Vazgeçmedi.Tarih: 04.09.2015

Okunma: 3026
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: Reigning
Lütfen yazmayı bırakmayınız. Tebrikler. :)

  Yorumlayan: bidusunsene
Genel olarak hepimizin başından geçen olaylar çok güzel anlatmışsın devamını bekliyoruz. (:

  Yorumlayan: kzlelma
Zincirlerden kurtulabilmek ümidiyle.Güzel yazı.

  Yorumlayan: clarimonda
Kendi olmaktan vazgeçmemeli insan. Çok doğru emeğinize yüreğinize sağlık hislerimize hayatımıza tercüman olmuş yazınız.

  Yorumlayan: caring
Farkını koymuşsun ortaya kaLiteLi bi yazı oLmuş yüregine sagLık :)

  Yorumlayan: sema616
kesinlikle muhteşem bir yazı olmuş. köşe yazılarında seni daha sık görmek isterim :DD

  Yorumlayan: blue_waiters
geçmişte yaşadıklarım canlandı gözümde :`(

  Yorumlayan: red_cloud
küçücük bedenimizin içinde kocaman insanlardık biz kendimizden önce annemizi düşündük çünkü o elalemi düşünecekti. hala da düşünüyor elalem diye var olan bu örgüt bizim hayatımızı yalancı olarak yaşamamıza neden oldu bazen utanıyorum kendimden aileme yıllardır yalan söylemekten ama diyemem ki anne ben bu kadını seviyorum.. desem.. Elalem ne der...

Ellerine sağlık Patron Aynı duygularla büyüdüğümü yalnız olmadığımı anlatan bu yazı için :)

  Yorumlayan: Bohemy
yasadigim karmasayi anlatmisiniz tek yureginize salik


[Yorum eklemek için tıklayın]