Kaçık Münzevi
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

SEVMEYİ SEVİN

Bir kadının beş duyudan fazlasına hitap ettiğini gördüğünüz anın adı aşk olmalı.Beyniniz organize olup ona odaklanır ve ondan aldığı etkilere odaklanır.
Ben de onu gördüğüm de tam olarak böyle oluyor durum.Marcello Mastroianni gibi süzüyor gözlerim etrafı...Gözlerimin güzergahı; yalnızlığımı var eden o kadın.Kemik gözlüklerimi arasına sıkıştırdığım yaka düğmelerim kadar parlak saçları.Onu düşündüğüm ve peşinde olduğum her an küçük bir hedonist oluyorum.Dünyanın sesi kısılıyor kulaklarımda.Ya da ben her zamankinden daha hızlı içiyorum yanından geçerken.Bohem hayatımın satır aralarını dolduruyor gülümseyişi.Düşüncelerimin su buharı gibi şakaklarımdan sıyrılışına tanık oluyorum.Kalbimi kırmızı bir kapsül gibi parmakları arasında çiğniyor Tanrı.Izdırap köküne bağlı uzuyor aşk tohumu.Üzüm ağaçlarının sulu görüntüsü altında onu inceliyorum.Toplasanız bir paragraf bile yazamam hakkında.Ne biliyorum - Ne konuşabiliyorum.Gözlerini kapatıp elini alnına götürüyor.Alnında küçük bir yara.Gece uykusundan uyandığında terliklerini giymeden yürümeyi reddettiği için takılıp düştüğü besbelli.Her zaman inatçı- her zaman huysuz.Kendine tanıklık ettiği küçük bir aynası var yalnızca.Üzerime çöken deliliği esas alır bana baksa.Uzaklaşır.İçi boş bir defter gibi çünkü ruhum.Hoyratlıgımın her solukta sekans etmesi ruhumun tüm dehlizlerini temizledi.
Sevemiyorum, ulaşarak sevemiyorum.Sessizce sevmeye inanıyorum.Bir kadını sevmek zordur...Sevmesini bilmeyenler için daha da zor.Perdesiz gitar gibi alışılmadıktır kadın.Vakarda olur, hamda.George Bernard Shaw`ın der ki ; her yıldızın kendi yörüngesi vardır ve onunla en yakın komşusu arasında yalnız güçlü bir çekim değil erişilmez bir uzaklık da bulunur.Çekimin gücü uzaklığa oranla artarsa iki yıldız kucaklaşamayıp çarpışır ve yok olurlar.Bizim de onlar gibi yörüngelerimiz var ve acıklı bir çarpışmayı önleyebilmek için aramıza erişilmez bir uzaklık koymamız gerekir.Herşey ne kadar net değil mi?
Zordur uyum sağlayabilmesi iki insanın.Bambaşka hayatlardan kopup bir olmayı düşlüyoruz.Ya var olacağız - ya yok olacak! Siz iyisi mi göç mevsiminizin belirsizliği ile yaşamak istemiyorsanız uzaktan sevin benim gibi.Kalp ile beyin arasındaki mesafeyi koruyabildiğiniz sürece en hakiki serüvene sahip olabilirsiniz.En az yaralanmanın uzaktan severken olduğunu düşünüyorum çünkü.Sadece kalemin ucunda dövüyorum artık kalbimi.Bazen kendim yaratıp seviyorum – Bazen yaratılmışı seviyorum…
Sevmeyi seviyorum.Tarih: 27.08.2016

Okunma: 1199
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: kacikmunzevi
Teşekkürler.

  Yorumlayan: laviedadelee
Ya öylesine güzel yazmışsın ki.. 10 kere 100 kere okumak istedim.

  Yorumlayan: mysteryy23
Kalemine sağlık..

  Yorumlayan: root_2014
gerçekten uzaktan sevmek en güzeli sevmeyi seviyorum sinirli halini,gergin halini,masum bakışını illa sevmesi mi gerek ki sevmese de kalp vazgeçer mi sevmekten her anını bilirken har adımını bilirken ne sever ne sevmez bilirken nasıl vazgeçersin ki kalbinden?
gerçekten mükkemmel yazmışsınız yüreğinize sağlık..


[Yorum eklemek için tıklayın]