Kaçık Münzevi
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

KISITLI AŞK

Kaderimin adı doğduğum gün yazılmıştı; ‘’Yalnızlık’ Büyük – ürkütücü – içi bomboş bir kelime.Etiket gibi yapıştırılıyor ruhuma yaratılıştan.Biri geliyor sonra etiketin ucunu kaldırıyor tırnaklarıyla; seviyor , alıştırıyor , inandırıyor, sonra gidiyor.Herkes birbirinden farklı sebeplerle gidiyor.Gitmek zorunda.Peki neden? Neden gitmek zorundasın? Beraber daha büyük sevemez miyiz Rabbimizi? Neden hayatımın afeti? Ah benim sevgili Afetim.Uzaklaşamadığım aynı zamanda yakınlaşamadığım.Olağandışı bakışlara sahip hayatı deli sevgilim.Filmlerime, kitaplarıma, hobilerime esrarengiz bir tutkuyla yaklaşan ama bir o kadar da herşeyden yakınan tükenmiş kadınım.İkinci hayatını bana adayan , kalbiyle seviştiğim.Rabbimin işaretlerini kaçırmayan, ışık olup aydınlatan kurtarıcım.Ölümsüz kanunlarını yıkmaya erişemediğim, söylentilere kulak asmayıp gecemi genişlettiğim.Otoriterliğine başkaldıramadığım, yönetmenliğe soyunamadığım.Yanağından öptüğüm de gözlerinden uçurtmaları özgür bırakanım.Bedeni tuzak diye açlığıyla kıvrandığım.Patlayan şeker gibi dili ağzımda dalgalanan; sıcak kömür parçam.Korkusuz hava baloncuğum.Sarmaşık yüzlü bahçe duvarım.Gizlim, saklım , arka kapım.Noel ışıkları gibi karmakarışığım.Bulut olup üzerine yağdığım.Yediğim, içtiğim , uyuduğum.Yaşadığım, öldüğüm.Sevmenin de ibadet olduğunu anlatamadığım.İçine aşkı sığdıranın da Rabbim olduğuna ikna edemediğim.Sevdiğinin kalbinde de secde edilebileceğini gösteremediğim.Bizi birleştirenin Rabbim iken – neden ayırması gerektiğini sorgulatamadığım, İnancı uğruna gidip,sevdiğini yalnız bırakanım.

Böyle doğdum diye mi zor hayat sınavım?iMZA; Seni ve Yaratıcısını seven Kadın.

Dipnot: Bu yazının gerçeklerle ilgisi sınırlıdır.Tarih: 10.07.2017

Okunma: 876
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: kacikmunzevi
Teşekkürler ederim.

  Yorumlayan: Sureyya_58CaN
Bildik-tanıdık duygularımızın dile getirilmiş hoş anlatımı ...
Ayrılıkların hep bir sebebi vardır ya, bu sebep sanki kader bize ...

  Yorumlayan: Cecile
Uzuuun zaman sonra güzel bir yazı...Hasret kaldık güzel anlatımlara, duyguların duygulu ifade edilişine... Elinize, yüreğinize sağlık efendim. Çok zaman sonra burada oluşuma biraz sevindim. Teşekkürler.


[Yorum eklemek için tıklayın]