Odun Kadın
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

KONUŞAN KALEMLER

Herkesin bir sonbaharı vardır; kiminin yaşamadan yaşlandığı, kiminin yaşlanmadan yaşadığı.

Neşeli bir giriş yapmak isterdim ama bilirsiniz mevsimlerden sonbahar olunca, insanlara bir hüzün çöker. Ne olduğunu bilmeyiz ama yağmurlar da bile gereksiz bir hüzün kaplar içimizi.

Yitip gidenlere, kaybettiklerimize, geç kazandıklarımıza, geç kaldıklarımıza…

Ama umut…

Her sabaha uyanabildiğimiz ve hala nefes almaya devam ettiğimiz için…

Yarın her şey çok güzel olmayacak. Bugün uyandığımızda her şey güzel olacak. Buna inanmalıyız. Planlarımız, hayallerimiz başka bahara kalmayacak.

Yeni bir dönemimiz başlıyor. Biz yazarlar olarak uzun bir tatilden döndük. Yazar dediysem öyle sırça köşklerde oturmuyoruz, sizlere bir yorum kadar yakınız. Söylemek, eleştirmek, ifade etmek istediğiniz her ne varsa biz buradayız. Bizi eleştirin. Olumlu yada olumsuz tüm düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Paylaşın ki o yorumların ve eleştirilerin ışığında biz daha iyi olalım. Bu anlamda her şeye açık ve yanınızda olduğumuzu unutmayın.

Biz yazı yazmayı seven insanlarız. Eli kalem tutan insandan zarar gelmez demişler. Bizden zarar gelmez. Görüşlerimiz, düşüncelerimiz elbette ki farklı olacak. Biz insanoğluyuz. Hepimiz aynı pencereden bakarsak bu hayata dünya daha sıkıcı bir hal alırdı.

Bu yüzden; yazılarımız bazen cıvıl cıvıl umut dolu, bazen de hüzünlü bir bulut yağmuru olabilir. Kalemlerimiz birbirinden farklı ve renkli gelebilir. Örneğin bana ilham kaynağı olan konular yaşadığım kötü olaylardır. Mutluluğun tarifi zor, acının daha kolaydır. Acı ama gerçek, ben işin kolayına kaçanlardanım.

Genelde şairler de mutsuzdur. Mutsuzluklarından ilham alırlar. Mesela Nazım o kadar acı çekmeseydi döktürür müydü o dizeleri? Piraye `ye duyduğu özlemin acısını o kadar hissettirir miydi bize? Acımızı, mutluluğumuzu, düşüncelerimizi size bir nebze de olsa hissettirebiliyorsak doğru yoldayız demektir.

Bilge hocamızın rehberliğinde hep birlikte yürüyeceğimiz bu yeni sezonda, başta konuşan kalemlerin renkli sesleri Özgür Kelebek ve Ayrık Otu olmak üzere yazar arkadaşlarıma da ayrıca başarılar diliyorum. Yeni yazılarımızı en kısa sürede sizlerle paylaşmaya başlayarak, kendimizi her gün geliştirip, karşınıza daha da güçlenmiş kalemimizle geleceğimizden kuşkunuz olmasın. Çünkü biz konuşan kalemleriz.

Umutla Kalın

ODUN KADINTarih: 02.10.2018

Okunma: 1277
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: schmied
En başta konusan kalemler gurubumuzun en renkli yazarlarından biri olan sana teşekkür etmek istiyorum.

Renkliliklerimi sizinle paylaşmaktan çok mutluyum. Kaldı ki kaptanımızın eşliğinde kendimizi geliştiriyor olmak ise ayrı bir ayrıcalık bizlere.

Yazına yorumuma gelince;
bu yeni dönem yazını ayakta alkışlıyorum. O kadar güzel mesajlar vermişsin ki kalben yanında yer almaktan onur duyuyorum.

Kaleminin daim, yüreginin her zaman ışık tutması dileğimle...

Özgür KELEBEK 🦋

  Yorumlayan: sindrellagirl
Teşekkürler.Sitedeki yazıları okurken keyif alıyorum.Kendi yazdığını beğenmeyen ve bu seferki yazım en kötüsüydü diyen arkadaşlarınkini bile keyifle okuyorum.Çünkü okurkem kokluyorum.Koklarken hissediyorum,hissettikçe keşfediyorum siz yazan arkadaşları.Sizin için en vasat yazınız bile sizin o anki ruh halinizi öyle iyi anlatıyorki..Sizin anlattıklarınızı ve anlatmadiklarınızı beraber okuyoruz.

Sevgiyle:)


[Yorum eklemek için tıklayın]