Odun Kadın
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

ACABA BÖYLE Mİ?

ACABA BÖYLE Mİ?


-Vibratör alalım mı?
-Neden?
- Nedeni yok değişiklik olsun
-Neyimi beğenmedin de öyle bir şey istiyorsun! Sana yetmiyor muyum?
Şu konuşmanın devamında neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. İnsanlar kendinde olmayan özellikleri nedense eksiklik olarak görüyor.
Bence eşcinsel ilişkilerde kendimizi eksik görmemizin, sürekli kaybetme korkusu yaşamamızın nedeni erkeklere olan savaşımızdan kaynaklanıyor. Hayatta öyle aslında, sürekli eksikliklerimizle baş etmeye çalıştığımız bir yolculuk. İnsanlar keşke sadece elindeki olanaklarla yetinse…
Lezbiyen kadınların erkek nesline karşı savaşını çözemiyoruz. Görünür de verdiğimiz bir savaş yok ama içimizi kemiren o kıskançlık duygusunu atamıyoruz. Hayatımızda ki kadının başka birine gider mi korkusu yerine, acaba bir erkeğe gider mi korkusunu yaşıyoruz. Kaybetme korkusu yerine ego savaşı veriyoruz. Genelleme yapmaktan kaçınıyorum ama bu korku çoğumuz da var. Hatta daha önce ki bir yazı da biseksüel kadınlarla beraber olduğumuz zamanlarda bu durumun daha ağır bastığını söylemiştim.
Aslında sadece cinsel bir objeyi kıskanır halde olmamız gülünç bir durum. Vibratör kullanamam! Kullanmak istemiyorum. Onu kullandığımda sevgilim bir erkekle olduğunu düşünecek. Ya hoşuna giderse? Ya hoşuna gidip erkeklerle olmaya başlarsa? Çıldırmamak elde değil, hayır istemiyorum. Bunu isteyen partnerimin de bu saatten sonra benle mutlu olduğunu da düşünemem. Bunu benden neden istiyor?
Bunu bir kadın neden ister? Bence neden istemesin olarak soruyu kendimize sorduğumuz da kendimizi bir nebze rahatlatırız diye düşünüyorum. Merak edebilir. Daha çok zevk almak isteyebilir. (yanlış anlaşılma olmasın daha çok zevk aldığı kişiye göre değişir)
Ama bunu neden merak ettiği için kızma hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası partnerinizin sizden o şeyi kullanmanızı istediğinde, tabi ki de kendini bir erkekle hayal etmeyecek. Mesela bunu sizden istediğine göre sizinle her şeyi yaşamak istediğini düşünebilirsiniz. Sizinle değişiklik bir şeyler yaşamak istiyor olabilir. Sizi bir erkeğe tercih edecek olsa bunu sadece basit bir obje için yapmaz. Sizi istemediği için yapar.
Sizden böyle bir şey istemesi sizin eksikliğiniz değil. İkili ilişkiler de değişiklik olsun diye daha farklı fikirler çıkabiliyor. Mesela sizden daha farklı bir şeyler beklerse karakterinizi değiştirmenizi isterse o ilişkiden arkanıza bakmadan kaçın. Kimse için kendinizi değiştirmeyin. Sizi olduğu gibi kabul edecek kadınları sevin.
Ama o objeyi istediğinde beni olduğum gibi kabul etmiyor demeyin. Sizi zaten kabul etmiş. Neden rahatsız olduğunuzu karşınızdaki insana anlattığınız zaman eminim sizi o düşüncenizden çıkartacaktır.
Çünkü o sizi seviyor ve istiyordur.
(Arkadaşlar böyle bir yazıyı aslında konu hakkında düşüncelerinizi öğrenmek için kaleme aldım. Düşüncelerinizi yorum olarak yazarsanız benim için de başkaları için de daha iyi olur )


Benden duymuş olmayın ; Yine söylemek istedikleri kısmında denk geldiğim birkaç cümle var. ‘ilişkim var sadece muhabbet olsun, sohbet olsun diye girdim. Ama yazan kişiler lütfen biseksüel olmasın.’
Bu ne demek arkadaşım sohbet ederken de mi insan ayrımı yapıyorsun? O zaman sen gerçekten kendine sohbet edecek birini aramıyorsun. Ve gerçekten bana göre şu tavrın için sohbet edilmeye bile layık değilsin.

Umutla Kalın
ODUN KADINTarih: 01.03.2019

Okunma: 157
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: bigbaby
Iliskim var sohbet icin cumlesinden sonuna kadar ki kisma kadar saskinlikla okudum.Biz kadinlardan korkulur bosuna demiyorlar 😂Uzgunum bu cumlede yazara hak veriyorum.Ben pek masumiyetlik goremedim.Sevgilim var deyip acaba kendine guven asilamak mi?

  Yorumlayan: bigbaby
Eger gercekten sevgilisi varsa biseksuel olmasin diyen sahis yada sahislar.Bana neden takintili gibi geliyor? 🤔

  Yorumlayan: schmied
Acaba böyle mi?
Başlık altına ele alınan konuya o kadar içten katılıyorum ki katılmamak içten değil :) bir de ne istediğini bilmeyen bir toplum olduk evet çok doğru. İstekler yeterince garip ve olunmayan bir tarafa doğru kaymaya yüz tutmuş bir tavırda açıkça ortada aslında.
Yazar şu cümlesinde son derece haklıda siz siz olun başkası için kendinizin kişilik özelliklerini değiştirmeyin ve objeler renk katmak için göz önünde olabilir ama bu da sizin kişiliğinizi değiştirecek bir faktör değil:)
Umutla senin ışığında kalalım ve umutsuz kalmalara sessiz kalmayalım sevgili odun kadın ağızına sağlık.
Sevgilerimle
Özgür KELEBEK 🦋


[Yorum eklemek için tıklayın]