Aliye Aybüke Özdemir‏
ogan.insan@gmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Top Sizde

Bu şehirde, güneş mevsimi doğuralı bir hafta oluyor. Hayat yeniden yeşilleniyor. Gün daha aydınlık doğuyor. Sıcağın etkisiyle etrafta görünür ten sayısı artıyor. Artık şarkılar daha ateşli, aşk daha müsait.
Her gün hızlıca yürüdüğüm sokaklarda daha bir sallana sallana ilerliyorum. Sonra… Siz bilmezsiniz. Ankara gridir ama sabahları kuş sesleri duyulur. Deniz kokusu mu? Martı sesi mi?
Ankara’da ambulans sesi, insanların eylem çığırtkanlıkları ve her yerde amatör grupların müzik sesleri duyulur. Ve aslında çok nostaljik bu şehirdir. Mesela adım başı memur uçağı şahin vardır. Hala bakkallar cino satar. Taso ve bilye oynayan çocuklara rastlarsın. Bir de, şu uzun tüylü insandan bozma kedileri… Ankara güzeldir. Yalnızca onu seveni mutlu eder.
Siz hiç Tunalı sahillerine gittiniz mi? Hiç Kuğulu Plajı’nda güneşlendiniz mi? Bestekar’da sazan avına çıktınız mı? Komik değil mi? Aslında doğru soru şu: Siz hiç çölde rakı-balık yaptınız mı? Ve düşünün ki sağırsınız. Fasıldan bile bihabersiniz. İşte Ankara denilen yurdun göbek deliği bu kadar güzel, bu kadar piç bir şehirdir.
Ankara insana yazdırır derler. Okuduğunuz üzere ancak bu kadar yazdırır. Veya uzun bir süredir okuyamadığınız kadar yazdırmıştır. Ankara çocuk kandırmayı sevdiğinden büyütmez.
Şu an birkaç tanıdıkla, izole bir köşede sohbet ediyorum. Onlardan yardım istiyorum. İnsan kendi hayatının güncelinden haberdardır fakat başkasının geçirdiği günden veya toplu güncelliklerden, atmosferi değiştiren haberlerden haberdar olmayabilir. En büyük güncellik kişinin yalnızlığıdır veya toplumla olan karmaşasıdır.
Yanımdaki meraklı kesimin bana sorduğu soruyu size yönlendireceğim. Uzun lafın kısası, bu yazıyı kavramsallaştırmak istiyorum. Mesela en çok merak ettiğiniz soruyu veya size en çok sorulan soruyu, üstelik cevabını bilmediğiniz veya cevaplamak istemediğiniz soruyu sorarak;
-Peki o işi nasıl yapıyorsunuz?, yani iki kadın, nasıl olur ki?
-Boşlukları nasıl dolduruyorsunuz?
Birçok heteroseksüelin size sorduğu bu soruya nasıl cevap verdiğinizi merak ediyorum.
Kısa kesip, topu size atmam sizi sevdiğimden ve konu hâkimiyetindeki cehaletimdendir.
(Ankara yalancıdır. Dengesizdir ve sizi yanıltıp haksız çıkartabilir. Şu an başlayan yağmur bunun ispatıdır.)
Daha sık görüşeceğiz, kalın sağlıcakla…

OGAN İNSANTarih: 06.05.2012

Okunma: 2613
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: TUBAM
Lezbiyenlik eşcinsellik hastalık değildir. Cinsel yönelim biçimidir. Sadece cinselliği ele almaz. Heteroseksüellerden farkı yoktur. Aşık olur, hoşlanır, çıkar, belli şehirlerde evlenip aile bile kurulabilir. Özü duygudur.

  Yorumlayan: rumpelstiltskin
Başarılı bir Ankara betimlemesi olmuş. Zekice ayrıntılar var. Bir hocam, `Ankara sevilmez, Ankara`ya alışılır` demişti. Hakvermiştim. Tüm bunları bilmek, farkında olmak için Ankaralı olmamak gerek :)

  Yorumlayan: prenses_000
Onların aslında bu soruyla sormak istedikleri sadece cinsellik onada biz burdan nasıl cevap vericezki..!!!

  Yorumlayan: capricornus1978
Heheheehhe valla hakikaten bunca insan... boşlukları nasıl dolduruyoruz- bunca senelik tecrübeme rağmen bir an ben de düşündüm. Bu 20 senelik şöföre ``abi vites değiştirirken ne yapıyorsun`` demek gibi. Öyle spontane yapıyordur ki sorunca söyleyemez ne yaptığını.

  Yorumlayan: Onem_Siz
Soran kişiye bizzat yaşatmak lazım bence :)

  Yorumlayan: elsa_joss
soruya cevap; iki kadın A,P,AP, Biseksuel ya da heteroseksuel olma durumuna göre pek çok şey yapabilir..bu sayılanlar dışında eğitim entellektüel ve sosyo ekonomik konumuna göre de pek çok şey yapabilir..

  Yorumlayan: inca_
DOKUNDUGUM,AŞK,DAN DOKUN DUGUM, BANA AŞIK KADIN,NE YAPTIN SEN BANA DEMİŞTİ GÖZLERİNİ KOCAMAN AÇARAK SEVİŞME SONRASI... CİNSELLİK BEYİNLE YAPILAN BİR SEYDİR.ORAYA DOKUN DUGUNUZ DA KLİTORİS,VAJİNAL,MENTAL FARK ETMEZ ASLINDA NE OLMASI GEREKTİGİNİ ÖGRENİVERİRSİNİZ...


[Yorum eklemek için tıklayın]