Aliye Aybüke Özdemir‏
ogan.insan@gmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Sus ve Arın(ç)Geçenlerde bir kadın olarak bastım kahkahayı! Ayy nasıl bir gülme aldı beni anlatamam. Bir kadın olarak açtım ağzımı, yumdum gözümü. Ne güzel sövüyorum ama ne güzel dalga dalga geçiyorum siyasinin üstünden anlatamam. Anlatırım da, bir kadın olarak az bağırırım diye düşünüyorum. Ayol hakkını veremem. Ataerkil zihniyetin kadın sesine olan korkusu meclisi inletir olmuş, peh! Kadın bakışı, duruşu, kokusu, dokunuşu, sesi, fikri-zikri; biz meğer neymişiz. Vaktiyle acıdığım bu erkeklik halleri artık nedense beni üzemiyor. Bir bitmediniz he! Alıştım mı dersin ya da bunaldım mı? Ne bileyim, artık dilimizde tüy bitti de cahilliğine mi veriyorum yoksa?

Bu sıcak havalarda bu gündem hiç çekilmiyor. Bir kadın olarak bikiniyle denize girip plajda buz gibi biramı yudumlayıp erkekli kızlı flört etmek varken ben seninle ilgileniyorum. Yok daha neler, boş kafayla seni çekemem tabiî ki. O güzel kadın başıma duble rakımı doldurdum, serin serin yazıyorum ama çok sıkıcı olduğun için arada kalkıp sevgilimle sevişip ondan tahammül enerjisi alıyorum. Sen şimdi bana aşüfte, kahpe damgası da vurursun. Ay ne tatlı… Aslında erkek veya kadın benim için fark etmiyor. Yani bir kadın olarak am benim elletiyorum, istersem belletiyorum. Seni düşünüyorum da, hani bütün nemfomanyaklığımla düşünsem… Oldu da akli dengemi yitirip o şekil gafletlere sürüklendim; kadınlara sevgimden metres hayatı yaşayamıyorum. Bir de hani sesin fena değil de; sen bir kadını geç, bir insanla dahi nasıl konuşacağını bilmiyorsun. Sus pus olman gerekiyor. Boyuna posuna kaşına gözüne de bayılmadığım için. I ıh, o iş yaş. Ayh bir an midem kalktı. Uf… Hamile mi kaldım acaba, aha haaa. Her biji kürtaj! Bir kadın olarak oldukça ahlaksız mıyım? Ne garip, bana göre de sen ahlaksızlığın daniskasını yaptın. Demek ki neymiş ? Ahlak, çok da genel bir zımbırtı değilmiş. Yemişim senin/sizin ahlakınızı, turrup sıkayım senin/sizin din soslu ataerkil, eril siyasi ötekileştirmelerinize, kadın düşmanlığınıza tüküreyim. Bir kadın olarak vajinaya olan hasetini, cehalet ve bağnazlık ile demlenmiş seksist kafa yapını, saçını başını yolarım!


Kız bir de geçen ne düşündüm bak. Sen git ağzın sulana sulana iktidarın safsatalarını zeytinyağlı sesinden dinle, sonra da gel sen bir kadının lafını böl, sesini kesmesini iste. Pardon ama ne iş, bir şey varsa bilelim. Aramızda kalacak.


Olayı içselleştirdiğimizde; ya hu kızın var, karın var, onlar olmasa bir annen var. Binbir acıyla seni en güzel organını deforme olması uğruna Dünya’ya getiren; seni emzirirken en güzel hatlarını, gücünü kuvvetini sömürdüğün ve memelerini sündürdüğün annen var. Anneye sus denir mi? Denmez! Terbiyesiz…

Eşinin ruh hali nicedir, duymasa bari kadın? Siz topluma mal olmuş popüler bir çiftsiniz. Hem konu komşu ne der şimdi? Ah ya…

Kızın? Kızının geleceği? Erkekleri ve onun hür fikir beyanına olan etkin? Erkekleri diyorum ama kadınları da olabilir. Kızmıyorsun, değil mi?

Sen sus, şimdi kadınlar konuşsun! Kontrolsüz zekâya sahip sevgili direniş diline de şapka çıkartıyorum. ``Are you scared, ARINÇ you? `` Böö!

Rakım bitti, çok sinirliyim sigaramın da bu son fırtı. Ay ben bu sinirle şimdi çok konuşur, yazarım. Ahaa haa.
İnsanlar konuşa konuşa diyorum, başka da bir şey demiyorum...
Sevgiler, saygılar, hürmetler…Tarih: 31.07.2015

Okunma: 2209
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: goenuel
:) güzelmis

  Yorumlayan: inSan
Teşekkür ederim, çok naifsiniz.

  Yorumlayan: schmied
Ağzınıza sağlık.

  Yorumlayan: simurg_
Kalemine, yüreğine, aklına sağlık

  Yorumlayan: ahsen
Söyleyeceklerinden korktukları insanları kendi sesleriyle bastırır kimileri. Elbette akıllıca bir cevabı olmayan diyecek ``kes sesini`` diye. Yoksa oturup düşünse, haksız çıkacak maazallah. Ellerine sağlık. Onlara inat yazmaya devam.

  Yorumlayan: ruyanehri2
Çizginin dışında dümdüz ve çok yalın bir kişilik, yazdıklarını okumaksa çok keyifli


[Yorum eklemek için tıklayın]