Aliye Aybüke Özdemir‏
ogan.insan@gmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Saygıyla Nefret Ediyorum

Uzakta ki ciğerim ben. Mundar diyeni tokat gibi öpecek cürreti kendim de bulabildiğimden bir o kadar da cömertim kedilerim için.

Bir kadından hoşlandığımda veya beğendiğimde bunu ona belli edebiliyorum. Veya anlamasını sağlayabiliyorum. Sevdiğimde onun için birşeyler yapmaya başlıyorum; beni sevsin, varlığımda ki huzuru hissetsin diye. Fakat aşk arefesinde ondan uzaklaşıyorum. İyi konuşsam da ona dökülemiyorum. Damlamak için can atıyorum fakat o sel boğazımdan asla sızmıyor. Kendimi şehvete de dayayamıyorum. Kımıldıyor içimde ki sadakat, düşürüyor beni bencil tutkular. Beynim gıdırdıyor ve bir korku cimciğiyle hortluyorum rüyalardan. Kendime dahi kanmazken kandıramıyor hayat beni...

Ardından uzak durmak için çabalıyorum. Zorlanıyorum. Ve nitekim insanlar tarafından sevilmiyorum. `Bana aşık olur musun?` diye sorabiliyorum. Fakat asla kendimden bahsedemiyorum. Kendimi yalanlayamıyorum.

Beceremeyeceğimi anlayıp kestirip atıyorum, çıkartıyorum hayatımdan. Nitekim hastalık gibi kadınlar vardır. Bir kez şifayı kapmışsan kaçar yolun yoktur. O yayılır bedeninde ve sana paşa paşa acısını çektirir.

` O`ndan nefret edersin, lakin nefretin de onu koruyuşunda aldığın yaralardandır. Acınla nefreti kine dökmek istersin fakat izin vermez sende bıraktıkları. İyileşmek için beklemek zor gelir. Sürekli `One Night Stand` ilacını almaya yeltenirsin. Çimen kokusu, kum tadı hatırlanmasın, mazide kalsın diye. Kesmez kimse... Ondan sonra herkes sıkıcı gelmeye başlar, dikiş tutturamazsın. Yırtık pırtık havalanan bir ruhla tepinip durursun hüzne sarılıp. Sen iltifat ederken küfür ederler sana, kavga çıkartmak isterler haksızca bazı kadınlar. Sen sessiz kalırsın. En sevdiğin dansı dahi durdurup eline şarabını dökersin. Ziyan oLmasın diye yalarsın. Kafan da kalbin gibi bir milyon olur.

Tüm kadınlar aynı yanlış yolda ilelerken onlara şerit şerit harita yazıyorum. Yoldan çıkartıp yol verdiğmi düşünüyorlar kendime. Yanılıyorlar. Ben hastayım, üşümüşüm bir kere. Soğuyorum hızlı geçtiklerinde üstümden, hızla esip geçiyorlar ya da es geçiyorlar...

Bazen ayakları altında yakıyorlar beni, kasıp kavuruyorlar. Yoluma yapışıp rengimi atıyorum, silinirken yok oluveriyorum trafiklerinden. Şeritliğimden taşarlarken kazalara yol açıyorlar ve `Senin yüzünden!` tabelaları boy gösteriyor çıkmazlarda. Göz kırpmadan ıslak ıslak seyrediyorum yalnızca.

Onlar hırsla kör olup kadınlığımın sahnelerini çekseler de, seyredemiyorlar içimi. Benden ötesi göremiyor gönlümün film şeritlerini... Küt diye girselerde tünelimden içeri, delip geçseler de trafik kurallarımı, dibimi öpselerde salladıkları direksiyonla olmuyor. Alamıyorlar ruhumun kızlığını. Henüz yırtılamadı ruhumun bekâret zarı.

İtiraf ediyorum, bir çok kadın benden bihaberken öleceğim.

İtiraf ediyorum ki; ben hep acımı paşa paşa çekeceğim. Ve yine küçük bir itiraf; onlardan saygıyla nefret ediyorum.


Ogan insanTarih: 05.10.2011

Okunma: 2336
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: aynes
``İtiraf ediyorum, bir çok kadın benden bihaberken öleceğim.``

Umarım böyle olmaz.Çok güzel bir yazı.

  Yorumlayan: SAMSUN
yüreğine sağlık..sevgiler..

  Yorumlayan: anlamliinsanlar
Yalın-ız ve yanıl-ış olmak ...

  Yorumlayan: YiLDiZiM
YÜREĞİNİZE SAĞLIK ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ.BİR ÇOĞUMUZUN DİLE GETİREMEDİKLERİNİ KALEME ALMIŞSINIZ..ÇOK ÇOK BEĞENDİMM..SEVGİLER...

  Yorumlayan: neva
çok yorucu bir yazı olmuş... evet bazı kurgular hoş ama inan zorlama bir yazı... çok karmaşık bir ruha sahip olabilir misin.. ya da farklı olmak anlaşılmamak üzerine mi kurdun yaşamını merak ettim gerçekten...

  Yorumlayan: internus
standart ruha sahip olunmadığı çok açık... keşke tüm ruhlar da senin ruhun gibi standartlıktan uzaklaşabilse...


[Yorum eklemek için tıklayın]