Gece Demir
gecevedemir@gmail.com
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

BUTCHLAR YAZMASIN!

‘DıŞ göRünüşTen faZlaSını arıyorum. Yürei olaN gElsin… BUTCHLAR yAzMasIn lüüütfen!!!***TaTlı CaDı***’

‘Yeni İnSanlarLa TanıŞMakkkk, seviyeli ve arkadassscca sohbet eTmek için BuRDayIm. ButcHlar yazmayın! MeSAjLarınıza CVP yOk.#*?! Ok?‘

‘İNsanLarı sınıflaNdIrMayı sevmeYen sEvgi Kelebeği Biii İnsAnım BeN:] BuTCH ve ErKeksii TiPLer! Msg atmaYıııııııııııın ArtIK! CVP vERİLMEyEcektirrrrrrrrrr.’

Bunun gibi nice ‘Söylemek istedikleriniz’…
Ben de bir şeyler söylemek istiyorum artık. Abdest vermeye falan yeltenmiyorum. Sadece şu dik alalılıktan rahatsız oldum haylice.

Çünkü bir an için kendimi bir ‘Butch’ un (Telaffuz olarak ‘buç’ olanı kullanacağım) yerine koydum ve bir yerde bir mayası bozukluk fark ettim, kötü hissettim. Sanal âlemde bile ‘vebalı’ muamelesi görmek ve bununla ilgili hiç savunamamak kendini. Ne kadar korkunç, ne kadar haybe… Bu tarz beyanlarda bulunanlar ne kadar adaletsiz ve tahammülsüz… Üstelik çoğu kendiyle çelişmekte.
Zaten yeterince dışlanıyoruz nadide toplumumuzdan. Küçücük bir sosyeteyiz biz. Herkes birbirini tanıyor, herkes birbirinin eski sevgilisi… Yeterince yüz göz olmamışız gibi, bir de içimizden birilerini dışlıyoruz durmadan. Sanki yeterince baskı yok hepimizin üzerinde. Sanki biz bulunmayan Hint kumaşıyız da, diğerleri paçavra! Kendimizi fasulye gibi nimetten sayıyoruz. Sanki biz kendi içimizde tüm kimliklerimizi yerli yerine oturttuk da, başkalarınınki kaldı.

Haydi, saldıralım? Ne duruyoruz?
Biz ‘kadınlığı’ ve ‘erkekliği’ genel geçer toplum öğretilerinden, baskılardan, dayatmalardan öğrenmedik mi? Hangi hakla başkalarının ‘kadınlığının’ yahut ‘erkekliğinin’ içine tükürüyoruz? Kantarlı laflar ediyoruz?
‘Erkek’ tanımı ve ‘Kadın’ tanımı yapılmış bir kere. Belli sınırlar çizilmiş. Bazıları bu sınırlara sığamamış, farklı hissettikleri için farklı yaşamışlar, farklı giyinmişler, farklı sevişmişler, farklı uydurmuşlar… Alabandayı yemişler o nimet dâhilinde fasulyelerden… Bu yüzden birçoğunun canı yanmış, birçoğunun canı alınmış hatta. Lanetlenmişler. Birçok kültürde, sizin görüp görebileceğiniz baskılardan çok daha fazlası yapılmış onlara. Asırlarca…

Yaşadığımız toplumda, Ortadoğu toplumlarında, ise durum biraz farklı. ‘Erkeğe’, ‘Erkekliğe’ hep gereğinden fazla onur, kıymet verilmiş. El üstünde tutulmuş erkekle ilgili her şey. ‘Kadına’, ‘Kadınlığa’ hep tatsız, aşağılayıcı değerler yüklenmiş. Yollu olmuş, çaça olmuş, esnaf olmuş durup dururken. Ayakaltına atılmış kadınla ilgili her şey. Böylece körüklenmiş kadının bile ‘erkekliği’.
Feminen bir erkek yerden yere vurulurken, maskülen vardakosta bir kadın güçlü ve sekistlikten uzak olduğu için daha hoş görülmüş ataerkil yakınlar ve mahalle tarafından. ‘Erkek gibi kadın’ , ‘Ne delikanlı kız’ diye pohpohlanmış bazen.

Kendi hemcinsleri (lezbiyenler, biseksüeller, heteroseksüeller) tarafından da ‘çekici’ bulunmuş bu kadın çoğu zaman. Arzu edilmiş, denenmiş, tadılmış. Koynuna girilmiş.
Öte yandan, kimisinin başkaldırısıymış bu ‘erkeklik’ halleri. Çünkü ‘erkekleri’ sevememişler, hatta nefret dahi etmişler. Gurur meselesinden hallice şekillenmiş başkaldırıları, güç gösterileri. Hep ‘asi’ bulunmuş, baskılanmışlar. Baskılar yeni başkaldırıları doğurmuş; ‘erkekten erkek’ olmuşlar. Nağme yapmışlar ama barizmiş nihayetinde.
Bazıları kendini bildiğinden beri hep ‘kadın olmaya’ uzak kalmış ya da bırakılmış. Birçoğu doğuştan ‘kadınsı’ özelliklerden yoksunmuş zaten, eksikliğini bile hissettirmemiş hormonları. Bedenini benimseyememişken, başkaları da benimseyememiş bedenini. Kokoroz ilan edilmişler bazen.
Sonunda ‘butch’, ‘kamyoncu’, ‘stone lesbian’ v.b. kavramlarla tanımlanmışlar. Belki kendileri bile farkına varmadan birden sınıflandırılmışlar zaten. Dâhil olmaktan başka çare de kalmamış. Kendileri hallerinden memnun. Birlikte oldukları insanlar, arkadaşları, dalgası, davası, aftosu memnun… İletişim kurmaya çalıştıkları şahıslardan ise, aldıkları yorumlar çok saldırgan, çok aynasız.

Cinsel arayışınız feminenlerden yana olabilir. Androjenleri seviyor olabilirsiniz. Belki butchlar size hiç çekici gelmiyor. Buraya kadar her şey açık ve anlaşılabilir. Ancak, bu arayış tercihi size, başkalarının hislerini, dış görünüşlerini, seks yaklaşımlarını sorgulama hakkını vermez. Bu sorgulamayı yapacaksanız da içinizden yaparak, daha nazik olabilirsiniz. Lütfen törpüleyin kendinizi. Çok acıtıyor olmalı ‘söylemek istedikleriniz’. Kalayı basmayın her fırsatta.
Online paylaşım sitelerine sadece ‘cinsel arayışınız’ için, yeşillenmek için giriyor iseniz, sizin tipiniz olmayanlara cevap yazmazsınız, olur biter. Bunu alenen yazmanın bir anlamı yok bence. Tek bir amacı olabileceğini düşünüyor insan: ‘Bakın, ben ne kadar popülerim, talibim çok. Bütün butchlar bana hasta. Herkes bana yazıyor’ havası basmak.
Kendini ‘erkek’ gibi görüp görmemek, ‘kadın’ gibi görüp görmemek iknayla, yıldırmayla değiştirilebilecek bir şey değil. Herkes hissettiği gibi yaşadığında bu bizden bir şey alıp götürmez. Aksine bu çeşitliliğe hoşgörülü yaklaşıp, bunu zenginlik sayabiliriz. Belki de hep dışladığımız o kişilere gün gelir pas veririz, ona aşık olabiliriz, hallenebiliriz. İnsanız, değişiriz, merak ederiz, birbirimizden çok farklıyız. Belki onlardan biri oluruz bir gün, kim bilir.

Bence hepimiz güzeliz, filintayız. Hepimiz sevilmeye, çekici bulunmaya layığız.
Çok feminen bir kadın olarak, uzun süredir rahatsız olduğum bir konuydu bu. Zaten her türlü ‘yadırgayıcı’, ‘dışlayıcı’ tavra sonuna kadar karşıyım. Dışlanmış bireyler olarak, kendi içimizde dışlanmalara hiç lüzum yok.
Biraz sevgi ve hoşgörü her şeyi çözecek… Bir gün… Umarım…


Gece DEMİRTarih: 13.06.2011

Okunma: 12580
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: kibela
Gruplaşma ve sınıflandırma fi tarihinden günümüze kadar yaşanan bir gerçek..birileri birilerini kendine yakın görür,diğerlerini isteyerek yada istemeyerek dışlar...(Tıpkı yazarımızın da butchlarla diyaloğa girmek istemeyen insanları dışladığı gibi =))
İnsanlar isteklerini kendilerini gösteren bir profil sayfasında dile getirmekte özgür olmalılar!!

  Yorumlayan: inSan
Tüm butchLar bana yazabiLir. Itina iLe okurum. SaygıLar...

  Yorumlayan: risus
Bazı butchların ısrarlı tutumları ve cinselliği çok fazla öne alarak feminenleri iletişim açısından taciz etmelerinden olsa gerek bu önyargı. Anlayışı böyle olan butchları bu davranışa iten nedenin yine bazı feminenlerin ucuz tavırlar sergilemesinden olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak her ne olursa olsun bu şekilde bir yazı ile butchların dışlanmasını tasvip etmiyorum. Ben de şöyle yazayım o zaman profilime ``Pasifler ve Feminen tipler uzak durun, YAZMAYIN!...`` :))

  Yorumlayan: MeLLy
Her zaman heteroseksüellerin homofobik bakış açısını değiştirmeden önce kendi içimizdeki ayrımcılıkları temizlememiz gerektiğinden yanayım. Kimin kimle seviştiğinin, kimin kimle birlikte oldugunun bir öneminin olmaması için savaşan bir güruhun içinde yer alıp da bu güruh içerisinde kendisini ifade ediş yöntemini/tarzını begenmediklerimize adeta aşağılayarak yaklaşmayı bu kafam almıyor benim.

Hayır herkesi begenecek, her tarzda insana evet diyecek haliniz yok da nedir bu kıçı kalkık haller anlamıyorum. Yazınızın başında alıntı yaptıgınız cümlelerdeki çelişkiler beni ancak güldürüyor. Komiksiniz ve sizi herkesin begendiğine emin misiniz?

Sevgiler.

  Yorumlayan: risus
Butchların haklarını savunmuşsunuz. Sanırım butchlar bunun farkında değil. Ben butch olsaydım ve bu yazınızı okusaydım ``heyyyttt işte beni ifade eden biri, çekilinnnnn`` derdim :)

  Yorumlayan: ceyceykaos
İşte budur..Butch için değil kendi içimizdeki ayrımcılığı hatta homofobik tavrı ne kadar iyi anlattığın için hatta düşüncelerime ayna olduğun için işte budur diyorum.
Eğer bunu bir butch olarak ben yazsaydım taraflı bir yazı olurdu ama sen yazdığın için çok haklı bir o kadar tarafsız ve ortada.
Çok keyifli bir yazıydı teşekkür ederim.

  Yorumlayan: jaune_rouge
Lezbiyenlik kadınlığa özel birşeydir. Kadın dediğin herşeyi ile kadın olmalı buram buram kadın kokmalı. Erkek görünümlü ağzı bozuk kimliğini kaybetmiş bir kadınla birliktelik yaşamaktansa bir erkekle çıkmayı tercih edebilirim..

  Yorumlayan: darkmen
İşte budur!! Bütün söyleyip isteyipte söyleyemediğim (özellikle feminen bayanların kursağıma dizdiği) içime zorla gömdükleri duygularıma,``duygularımıza`` tercüman olmuşsunuz. Nedir bu giderek artan AntiButch sevdası bilemedim Öcü değiliz adam yemiyoruz... Şunu fark ettim Özellikle kendi içimizde de bi homofobiye sürükleniyoruz. Galiba Homofobi sadece heteroseksüellere bulaşan bi hastalık değilmiş!!!

  Yorumlayan: MorKedi
``Çok feminen bir kadın olarak, uzun süredir rahatsız olduğum bir konuydu bu.``
cümlesi talihsiz olmuş.insanların kafalarının içindeki önyargıya yenik düşüp bakın ben bunu yazdım ama butch vs.. değilim ha gibi.

insanlar yanlış gördükleri birşey hakkında mücadele verirken hiç te sempatik olmak durumunda değiller.

butchlar yazmasın yerine ise feminen arkadaşların yazmalarını tercih ederim denebilir. sayfa sahibininde kimlerden mesaj alıp almayacağı hakkında da bir tercihi olması hakkı sonuçta.
ben ilk mesajda ``merhaba tatlım`` yazılmasını kınıyorum burada. merhaba tatlım yazanlara duyurulur.

  Yorumlayan: Seytanin_Yaveri
Ooo çok mu çok oluosun dicem ama çok yerinde bi yazı başarılı (: hayır bi de şöle bişi var butchlar yazmasın dienlerin bi sıfatına bakıorm da bnm ölüm onun dirisine bedel :D ağzına, yüreğine sağlık devam et takipteyiz :D

  Yorumlayan: eloise
Kesinlikle katılıyorum. Profillerde ``Butchlar yazmasın, kadın dediğin kadın gibi olmalıdır, erkeksi biriyle birlikte olacağıma erkekle birlikte olurum`` temalı şeyler görmek kadar beni rahatsız eden ve bir insandan soğutan çok az şey var. Kendimi butch olarak tanımlamıyor olsam bile bu tür homofobik, toplumun belirlediği kalıpların dışına çıkamayan, eşcinselliği heteronormatif bir çizgiye uydurmaya çalışan bir düşünce tarzı beni çok rahatsız ediyor.

Bana da böyle düşünenler yazmasın istiyorum, belki de bunu profilime yazmalıydım ben de.

  Yorumlayan: Esmeer_Esmerr
Ben profiline bu tarz cümleleri yazanları haklı buluyorum,haklı bulmamdakı nedenleri de son derece neden olarak kabul ediyorum.Hiç değilse birçok yılışık ve ne olduğu kanısından tamamiyle çıkmıs Butchlarda boşuna hevese kapılmıyor,rahatsız etmiyor.Ayrıca `sadece butchlar yazsın` dıyen arkadasları da gordum konu çok fazla büyütüldü bence .

  Yorumlayan: Ooo
@MorKedi: açıkçası bir butch da olsaydım, bundan hiç gocunmazdım. nasıl istersem ve nasıl hissedersem öyle giyinir, öyle yürür, öyle ağlar ve öyle sevişirdim. toplumun benden beklediği kadınlık da değil giyindiğim, sadece ne geiyorsa bu ruhtan, cismime o yansıyor.

  Yorumlayan: MorKedi
neden gocunasın ki butch olmaktan sadece ``çok feminen kadın`` olmanı belirtmene gerek yok ki zaten öyleysen öylesindir:)

  Yorumlayan: tuana
yüreğine sağlık gerçekten çok güzel olmuş böyle bir ayrım neden var anlamış değilim ben kısa saçı özledim sırf bu durumdan dolayı saçımı kısa kestiremiyorum yok böyle birşey :)) aslına bakarsan herşeye inat sıfıra vurdurmak lazım ama sevgilim dahi hayır kestirme diyebiliyor neden dış görünüş bu kadar önemlimi?? ben yine benim değişen ne kısa saç ne uzun saç ne bu ayrım niyeee dış görünüşümle değil yüreğimle sevin ama nerdee öyle sevgili...
--Ben saçımı kestiricem
--hyr sakın ben senin bu halini seviyorum
--ne yani ben saçımı kestirince sevmiycekmisin
--hayır aşkım sana uzun saç yakışıyor
--yok böyle bir cevap ya bırakın bir şekle kalıba sokmaya çalışmayın nasıl istiyorsak öyle yaşayalım ... o bana sormuş olsa nasıl istiyorsan sen karar ver derdim neyse görüş ayrılıkları hiç bitmez kusursuz bir sevgili ararsanda sevgilin olmaz varsın olmayı versin diycem ama yanlızlıkta hiç çekilmezzzz ...
insanoğlu işte :D
teşekkürler ``Gece DEMİR`` yazılarını hic kaçırmadan takip ediyorum !

  Yorumlayan: beneklielbise
(?)hem feminen olup hem de neden katılasım geldi

haklısın arkadaşım, ötesi yok.

  Yorumlayan: Caf3in
Merhaba yazınızı okudum ve benim gibi nice butcların söylemek istediklerini yazmışsınız bunun için size çok tşk ederim.

Bizler kendi içimizde bu derece sen butch`sın diye dışlanıyoruz zaten..
Kendi içimizde dışlanırken toplum bizleri nasıl kabul etsin ki???..

  Yorumlayan: mutsuz_palyaco
Yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Ne zamandır söylemek istediklerim bunlar.. Butchlar yazmasın, aktifler uzak dursun, pasifler msj atmayın.. Nedir bunlar? Nedir bu sınırlandırma? Hepimiz insanız, eşit şartlardayız. Kimsenin kimseden bi fazlası ya da eksiği yok. Ben böyle sınırlandırmaların aksine yazan herkese cewap werebilme taraftarıyım. Biz kimiz ki cewap wermicez ya da siz kimsiniz ki bize cwp wermiceksiniz. Böle bi saçmalık olamaz. Ayrıca butchların adı çıkmış bi kere.. Ama adı çıktı die bazı kesimler tarafından hoşlanılmıo die butchlıktan waz mı geçicez? Hayır.. Aksine daha kısa kestiriyorum saçımı, değişen hiçbişi yok. Feminenlik nası bi kawramsa butchlık da öle bi kawram. Saygı lütfen...

  Yorumlayan: CGLR
hoş bir yaklaşım, kaleminize sağlık...

  Yorumlayan: yemyesil
defalarca parmak basılmış bir konu, hassasiyet sahibi insanların parmaklarında hal kalmadı artık...ama kendini hindistanın en nadide kumaşı zanneden zatlar tarafından ısrarla eklenen dipnottur:butclar yazmasın lütfen!!!!

  Yorumlayan: Ooo
umarım birilerinin aklına nüfus etmiştir yazdıklarım. şayet rahatsız edici şeyler bunlar.

  Yorumlayan: PsianKopuk
çok iyi bir yazı.. teşekkürler.. ben de niye kimse ses çıkarmıyor diye düşünüp duruyordum ama rahatsız olan başkaları da varmış gerçekten...

  Yorumlayan: Ooo
yazım işe yararsa mutlu olacağım. hadi beni utandırmayın sevgili lezce üyeleri:)

  Yorumlayan: tatluSey
butchler bana yazabilirler beklerim:)

  Yorumlayan: yemyesil
gerçekten acımasızıs ya... inadına kilodumun içine çorap felan sokup o bölgeyi kabartmak tespih sallamak saçları 3 numaraya vurdurmak hatta E sınıfı ehliyet almayı delice istedim bi anda...

  Yorumlayan: sonsuzolsun
Butch var ennn beğenmediğimiz erkek özelliklerini sollar, butch var : NİCE KADINIM DİYENDEN DAHA KADINDIR ASLINDA. Ben böyle bir yazıyı yazsaydım kendimi savunuyor olurdum ama sizin bunu ifade etmeniz beni çok memnun etti. Yürekten teşekkürlerimi gönderiyorum. Bu siteye uzun bir süredir üyeyim ama bu sınıflandırmalar itip kakmalar oluştuğundan beri kendimi dışlanmış hissettiğimden burada hiç keyif almıyorum. İşin garip tarafı reelde ilişkilerim çok sağlam olmasına karşın burada daha tanınmadan itilip kakılmak çok zoruma gidiyor. Ne desem nasıl ifade etsem bilmiyorum ama çok doğru bir noktaya temas ettiğiniz aşikar. Yazsam satırlar sürecek, içimdeki çocuğu ağlatmamak için uzatmayı tercih etmiyor ve bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum...

  Yorumlayan: mumlekesi
yazdıklarınıza katılmıyorum. bence lezbiyenlik zaten iki bayanın birbirinden hoşlanmaları demek. ve bu yüzden birinin erkek gibi davranmasına, erkek gibi giyinmesine, erkek gibi konuşmasına, kısacası erkek kılığına girmesine hiç lüzum yok. ve feminen arkadaşların da en doğal haklarındandır butch görünmlü bayanlardan mesaj almak istemediklerini belirtmeleri. kimseyi yadırgadığım ve de yargıladığım yok kesinlikle. ancak hoşlanmadğmı belirtmek hakkım. düşüncelerimi aktarırken de sevimli olmaya çalışmam asla.
hernekadar orda doğup büyümüş olmasamda doğunun göbeğidir benim memleketim, lezbiyenliğin kelime anlamını bilmeyen annem bile ben erkek görünümüne büründüğümde anlayacaktır bir anormal durumun oldğunu ve onun bile bana erkek gibi hissediyorsan amaliyatla erkek olunyor diyeceğini kestirebiliyorum. ve de butchların ben butchm yahu aktifim ben, bana pasif gerek demeleri niye? madem bu gocundukları bir durum ise, madem bu haksızlık, ayrımcılık diye değerlendiyorlar ise! buna da gülüp geçiyorum sadece. ve ayrıca evt dış görünüş önemli. çünkü ben bayanım, bayanlardan hoşlanıyorum ve uzun saçları, kadın kokan elleri, kadın gibi bakan gözleri olsun isterim sevgilimn. bana dokunduğunda, konuştuğunda onun kadın olduğunu hissedebilmeliyim. organı hariç her şeyiyle erkek olan bir kadındansa gerçekten de erkek gibi bir erkekler birlkte olmayı tercih ederdim.

  Yorumlayan: Lakko
koptum ya tam kadin hamamina donmus burasi :)

  Yorumlayan: SEDUCTiVEBABY
Herzaman cesaret gerektiren blog yazıları yada makaleler,içinden cımbızla çekilip alınan cümlelerin etrafında laf sokma yarışına dönüşür.Verilmek istenen mesaj anlaşılmadığı gibi yazarda yerden yere vurulmaktan kaçamaz.Bakış açınızı değiştirerek başlamakta fayda var teslimiyt sürecine katılmanızı öneriyorum.

  Yorumlayan: poe
insandan baska birsey degiliz.once bunu gorun .

  Yorumlayan: akhyls
lezbiyenlikten tamamen anladıgım kadın sevmek,sadece sexuel bır obje olarak degıl herseyıyle bir dişi sevmek.
bu sıtede kendıme aıt bır profıl sayfam var buraya sıte kuralları dahılınde (yanı ozgur bırakıldıgı muddetce)ıstedıgım seyı yazmak hakkım.
ıkıncı olarakta erkek gıbı hısseden bır kadınla olmaktansa,kadın gıbı hısseden bır erkekle olmayı tercıh ederım. ve bu buç gorunumlu arkadaslar gıtsın erkek olup hetero bır hayat yasasınlar cunku yatakta ustte ılıskıde ustte,uzerınde hakımıyetı eksık olmayan erkek varı degıl erkek tavırlarınıda lezbıyenlerden uzak tutsunlar.. cunku lezbıyenler kadın sevıyor...

  Yorumlayan: mea
DıŞ göRünüşTen faZlaSını arıyorum. Yürei olaN gElsin… BUTCHLAR yAzMasIn lüüütfen!!!
toplumsal baskıdan korkan aman yanımdaki nin lezbiyen bir kadın oldugun., kendisininde bu sıfata konulacagını düşünen., korkularına yenik düşen varlıklar saklandılkarı kelimelerle incittikleri yürekleri düşünmeyenler..yaşamın olgunlaştıramadığı insanlardır...

  Yorumlayan: sinqer
Anti butch`çular size tek sözüm şu;beş kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız size kalsın !

  Yorumlayan: Ooo
@mumlekesi: senin kafandaki, mahallenin kafasındaki, benim kafamdaki `kadın` ve `erkek` herkesin üstüne yakışmayabilir. o diktiğin giysiyi herkes giyip beğenmeyebilir. o tanımlara uymak, şartlarını uydurmak durumunda değil kimse. hem kadın kavramını, erkek kavramını kim keşfetti de bana satıyor. her şey ruhtan çıkar. ve o çıkanı hiçbir çepere sığdıramazsın.

  Yorumlayan: schmied
Yazınızı çok begendım onca dıslanmıs bır bırey olarak dıs gorunusten once ıc guzellıklerı gormeyı basaralım.

  Yorumlayan: hayata2BirSans
``Çok feminen bir kadın olarak, uzun süredir rahatsız olduğum bir konuydu bu``
Şu ifadeye kadar gerçekten iyi bir yazıydı ama bu ifade tam bir felaket olmuş. Kusura bakmayın.

Ayriyetten yerlisi yabancısı kendi çapında baya tecrübesi olan biri olarak söylemem lazım; tüm lezbiyen/bisexlerde az da olsa erkeksi/maskülen tavır var. İsterse kendini cindy sanıyor olsun, hatta boya küpünden çıkmış kuaför müptelası biri olsun, bu var. Kimse kimseyi kandırdığını sanmasın. (Kendini kandırma hakkı saklıdır :)

``Erkek gibi bir kadınla olacağıma bir erkekle olurum`` vb diyenlere de saygı duyarım. Ama bir nokta önemli: TOPLUMSAL TAHAMMÜL. İşte bize son 30 senede dayatılan normların doğal sonucu, toplumsal tahammülün ölümü oldu. Huzur içinde uyusun. Biz de birbirimize kendi yaşam tarzımızı empoze etme savaşına girelim, hayda bre!


  Yorumlayan: hayata2BirSans
Bir başka nokta:
L world seyrederken Jenny idi sanırım yazar olan kız ile sevgilisi Max bir noktaya gelmişlerdi. Max, dyke idi ve o noktada trans olmuştu. jenny ona ``ben lezbiyenim yani bir kadınla birlikte olan kadınım, sen ise bu noktadan sonra artık erkeksin yani senin heteroseksüel bir kadınla olman gerekir`` demişti. Erkeksi tavırlar sergileyenler ile tamamen erkek gibi hissedenleri gökkuşağının renk yelpazesi gibi düşünmek lazım. Ancak kendini tamamen erkek olarak hisseden veya ifade edenlerin heteroseksüel kadınlar aradığı, AP lerin de erkeksi halleri olduğu ve çok da uyumlu olunmadığı konusunda Jenny de haklı.

  Yorumlayan: Ece85
Arkadaşlar bunun üzerine nasıl bu kadar tartışabiliyorsunuz anlamıyorum. Herkesin tercihleri kendine. Butch görünümlü kişilerden hoşlananlar diğerlerini anlamıyor, hoşlanmayanlar da hoşlananları anlamıyor.
Ve anlanılması da beklenilemez. Olay bunun kabul edilmesinde.

Yazının başındaki alıntılar birbiriyle çelişiyor evet ama zaten; z yerine s, k yerine q kullanan insanlardan şımarık olmayan bir tutum mu bekliyordunuz?

O yazıları alıp herkese mal etmek doğru değil bence.
Eğer bir insan gerçekten butchlardan hoşlanmıyorsa ve istediği tarz kişiyi aramada zamanının kısıtlı olduğunu düşünüyorsa, bunu istediği yere yazabilir. Pasiflerden hoşlanmayan ya da saçı/boyu uzun olmasın, kulağında küpe olsun/olmasın, vb. Bunlar birer arayıştır ve istediğiniz kişi kimse ya da kim değilse bunu yazabilirsiniz.

Olayı cinsel kimliğe getirip oturtmayın lütfen konu bu değil.

  Yorumlayan: Ece85
@Ooo Tatlışım senin yazın mı bu? Bence bir yerlerde bir hata var.
Burada kimse kimsenin giyinmesini, yaşamasını, tercihlerini eleştiriliyor durumu yok.
Kimse kimseye karışamaz, kimseyi yargılayamaz; ama insanların kendi beğenilerini ya da beklentilerini yazmalarını da yargılamak doğru değil bence.
Bunu birilerini dışlamak olarak algılamamak lazım.

  Yorumlayan: Esmeer_Esmerr
Mumlekesi,Bu durumu açıklayan en iyi yorumu yapmış bulunmakta bence.
Tamamiyle katılıyorummmmmmmm !
Daha bugün sahilde önümden geçen biri dikkatimi ister istemez üzerine çekti çünkü ben ona giydiği erkeksi kıyafetlerle ve yaptıgı o iğrenç saç şekliyle kız dıyemıyorum. Diyebilmeyi çok isterdim,butchları anlamayı da. ama mantıksız,anlamsız,manasız,gereksiz ve abesss !

  Yorumlayan: sonsuzolsun
bence burada erkeğe benzemeye çalışan lezbiyenlerden ziyade kısa saçlı ve maskülen olup, daha çok spor tarz takılan arkadaşların; bedenini inkar ederek erkeğe benzemeye çalışan kişilerle karıştırılıp YARGISIZ İNFAZ edilmesi tartışılmalı.. konu sapmış gibi geldi bana??
saygılar...

  Yorumlayan: Dunyam
---» ic cati$ma «---

iyi ho$ savunma mekanizmanizi Cok güzel kurup bagdatlastirip güzel mesajlar vermeye cali$mi$siniz...ama bunu yaparken ki$isel dü$üncelere sayginizin olmadigini da görüyorum.Herkesin bir ya$am stiLi vardir elbetkide düsünceleri ve ho$nut oldugu kendini daha iyi hissetigi bir karakter stili diyelim...peki yaptiginiz butchlari korumaya yönelik bu yaziyi yazarken insanlarin kendine ait dü$ünceleri ve tercihilerinide bir yandan yargiladiginizin farkinda olmadiginizida görmü$ oldum...
ic cati$ma yaratmak degilde nedir ???
sorabilirmiyim...
Sizin yaptiginiz ka$ yaparken göz cikarmak...
`´ben bu dünyada Özgür irademle hayatimi yasadigim gibi burdada Özgür bir $ekilde dü$üncelerimi payla$iyorum ve butch`lara kar$i bir sorunum yok sadece erkekle olmuyorsam ilgimi güzel bayan cekiyorsa ve bize halk dilinde e$cinsel (lezbiyen) denilioyorsa...erkek görünümlü biri benim tercihlerim di$indadir...Bunu belirtmekte Özgürümmmm.

  Yorumlayan: rebell
güzel bir yazı olmuş:)yorumlarıda şöyle bi okudumda bu durumu savunan arkadaşlardan bazılar buchları yılışık ağzı bozuk vs gibi tanımlarda bulunmuşlar bikere bu genelleme yanlış.buch olmak kendini erkek sanmak ya da küfürlü konuşmak askıntı olmak değil.bir buch olarak yaptığınız bu aşaılayıcı terimlerle kendinizi küçülttüğünüzü düşünüyorum.burda sadece cinsellik değil arkadaşlıklarda kuruyoruz.banada buchlardan msjlar geliyo ancak feminen seviyorum diye o arkadaşımı kırmam muhabbet ederim yada asla tipim olmayan bi kız yazar gayette feminendir saçmasapan fotoğrafları vardır ama sırf tipim değil diye bu bana onu durup dururken tersleme hakkını vermez.eğer cinsellik arıyosa bu kişiler sizinde yazıda verdiğiniz örneklerdeki gibi yazı yazmaz.burda dış görünüşü nasıl olursa olsun ( ki bu insanın içinden gelen bişey özentilik sanmam )herkes kadın zaten erkek yok bunun bilincine varınız lütfen.

  Yorumlayan: azvotka
bence burdaki en isabetli yorum lakkonun yorumu:))) aynı fikirdeyim.salın gitsin arkadaşlar. mahsundan hepimiz kardeşiz bütün buct ve feminenlere gelsin......

  Yorumlayan: ghost_butterfly
bizler eşcinsel olarak tercihlerimizden dolayı toplumdan soyutlanırken ve tercihlerimize saygı duyulmadığından dert yanarken kendi içimizdede tercihlere saygımız yok ne kadar acı evet hepim,iz eşcinseliz ve farklı özelliklerden hoşlanıyoruz kimimiz feminen kimimiz daha maskülen ve butch ben kendi adıma hayatımda kesinlikle butch isterim ve bu benim tercihimm bunun içinde mutluyum hayat benimse ve ne istediğimi biliyorsam bununla ilgiili toplumun yanı sıra bide burda kimseye hesap veremem ne olursa olsun tercihlerimi kendim yapıp dilediğim gibi özgürce yaşayacağım bir dünya istiyorum artık sanalda bile.....

  Yorumlayan: Fiction
Mumlekesine alkışlarımı sunuyorum ;)

  Yorumlayan: Fiction
Kelime anlamlarını bakıldığı üzere...

Lezbiyen, başka bir kadına fiziksel ve/veya duygusal çekim hisseden kadın.

Transseksüel, kendisini karşı cinse ait hisseden, karşı cinse benzeme isteği duyan veya kendisini karşı cinsten biriymiş gibi hisseden kişilere verilen addır.

Tanımlar vikipediden alınmıştır.

  Yorumlayan: mumlekesi
@Ooo dikkat ederseniz, birine abiye, diğerine pantolon giydirmek çabası içerisinde değilim. Bayan, erkek kavramını kim keşfetti de bana satıyor demeniz gerçekten komik oluyor. Ki bu biyolojik bir durum, penisi olana erkek, vajinası olana kadın deniyor. Kimseyi ruh hali yüzünden yargılamıyorum, buna hakım yok, kimsenin yok. bu durumun da bilincindeyim. fakat bir bayanın yaradılışından memnun olup bir de erkek taklidi yapmasını da akıl karı bulmuyorum. Hoşuma da gitmiyor. henüz kimlik çatışması yaşadıklarını düşünüyor ve fikrimi beyan etmekte de hiçbir bir sakınca görmüyorum.

  Yorumlayan: situaj
herkesin göremediği ve gözardı ettigi gerçek şu: buçlar yazmasın...aslında cümlenin devamı söyle: herzaman görünüşte olmasa bile bizde kafaca baçız..burada itelenen baçlar deil, baçların yazmamasını isteyen kişi, kendi gibi biriyle yazışmak istemiyor, o kadar...

  Yorumlayan: situaj
kendini erkek hissedenleri zorla kadınlaştıranlar icin yazıyorum..zorlamayın, sıkıştırmayın, baskılamayın, kısaca şiddet uygulamayın..o kişi kendini erkek hissediyorsa öyledir...burada ayrıca bir trans kavramı olmadıgından en fazla aktif kelimesıyle kendini tanımlıyor translar...bir insan kendini erkek hissediyorsa, bedeni ne olursa olsun öyledır...kendini erkek hisseden, dişilik organı olana, onun hatırına sadece dış görünüşü kadın denir...ben bol kazakalr, pantolonlar giyip, sacini kısa kestirenleri dogru buluorum ama benım de dogru bulmadıgım bişii var, sosyal hayatta bır erkegın hareketlerını, penisi olmadıgından dolayı oldugundan daha abartılı yaşayanlara...

  Yorumlayan: nesquik
Dunyam yazdığınıza gerçekten katılıyorum iç çatışmanın ana temasını oluşturmuş arkadaş :) Herkesin tercihi kendinedir... insanların kişisel düşüncelerini yargılamaktan polimik yaratmaktan başka hiç bişey değil :) bu yazı...

  Yorumlayan: Teqila
@sonsuzolsun, çoğunluğun gözden kaçırdığı bir şeye değinmişsin aslında. Butch değilim ancak feminen de değilim. Bedenimle barışığım ancak asi ve dik başlı yapım kadınsı tarzdan hoşlanmıyor. Kısa saç ve sportif kıyafetleri rahatlığından dolayı severim. Ruhum tam bir lider ve baskın karakter ama elimde tespih ağzımda sigarayla gezmiyorum, gezenide sevmiyorum. Asla özenti olmadım, taklit etmedim, ruhumun gereğini doğal haliyle abartmadan yaşarım. Gerçeğin ta kendisiyim. Hakimiyet ve koruyup kollama duygum doğuştan var. Ağzım bozuk değil ama ``ay tatlım, kız yada bebişim`` tarzı kelimelerden de hoşlanmıyorum. Tüm bunları birleştirirsek, butclara karşı değilim ama karıştırılmaktan nefret ediyorum. Peki butchlarla aramızdaki bu ince çizgi nasıl ayrılacak? Nasıl kurtulucaz yargısız infaz edilmekten? Zira aktifim demek pek çok şeyi ifade etmediği gibi butch olmayla eşdeğer tutuluyor nerdeyse..

  Yorumlayan: VinousBliss
Bence yazan güzel yazmış, aklına eline sağlık. Uyarılarında hele çok haklı. Herkes kendini karşısındakinin yerine koyarak yazmalı bence de. İnsanları anlamsız yere kırmak çok, yani, anlamsız :-)

Doğrudan konuyla alakalı değil ama dikkatimi çeken başka bir noktaya değinmek istiyorum: Cinsellik arayışı olmayan bir insan ne diye A veya P veya AP olduğunu yazıp A veya P veya AP aradığını belirtir? Sohbet ve arkadaşlık arayan biri neden feminenleri veya butch`lerı hemen başından savmaya kalkışsın? Sohbet edeceğin kişi illaki yatabileceğin biri mi olacak? Yoksa bir ikiyüzlülüğünün kokusunu mu alıyorum?

  Yorumlayan: Ooo
@mumlekesi v.b.: bir kadın ya da bir erkeği doğuştan toplumun koyduğu kurallardan uzaklaştırmak suretiyle, hamur misali şekillendirmek, kadın gibi ya da erkek gibi (senin inandığın o kavramlardan herhangi biri) yapmak mümkündür.nedir? oturuşu, kalkışı, konuşması, yürüyüşü penisten ve vajinadan bağımsızdır. salt hayattaki duruşla alakalıdır. neresinin nasıl olduğuyla değil, hevesinin nasıl olduğuyla ilişkilidir kanımca. bu aşamada kimseye neden ve ne olmak istediği yargılamasını yapmak, yoldan geçenler olan bizlerin harcı değildir. onu öyle sevenler de vardır. sırf cismini beğenmiyorsun diye briyle konuşmamak kibrin ve şekilciliğin en utanç verici basamaklarından biridir bence. bu, saçı hoşumuza gitmeyen biriyle tokalaşmayı reddetmek gibi...çok yazık. şu yorumları görene dek, butch arkadaşlar için `yazık onlara` diyordum. çünkü dışlanıyorlar. fakat, şu kibir ve dik alalığı görünce diyorum ki: `yazık onlara çünkü şekillere saplanıp, özüne inemiyorlar.`
feminen olduğumu belirttiğim için de sürüyle yorum gelmiş. evet. bir butch olsam yine aynı yazıyı yazar. ben bir butch olarak buna şuna karşıyım derdim. o zaman da bir şeyler denirdi yine elbet.
çok feminen bir kadınım. insanların dış görünüşleri yüzünden dışlanmasına karşıyım. erkek ve kadın kavramlarının insanlar tarafından yaratıldığını düşünüyorum. hayvanların cinsiyetini anlamak pek kolay olmuyor mesela, çünkü yürüyüşlerini, hareketlerini v.s. şekillendiren bir sosyete yok. söylemk istediğiniz daha hoş şeyler yok mu ey ahali. ne istiyorunuz başkasının butchluğundan.

  Yorumlayan: Esmeer_Esmerr
Situaj: Savunduğun düşünceyi kendine saklamanı tavsıye edıyorum çünkü tam bir saçmalık.

NE YANİ BEN FEMİNENİM VE BUTCH AKLIYLA YURUYORUM BU YUZDEN BUTCHLAR YAZMASIN! fikrinde miyim yanii ?

LAf olsun torba dolsun bu olsa gerek..

Mumlekesininde dediği üzere ! Konuya gereken acıklamayı zaten yaptı.

  Yorumlayan: Roman
sanki toplumdan dışlandığımız yetmiyormuş gibi ki bu hepimiz için geçerli bir de,kendi içimizden dışlanıyoruz.Ne zaman birine mesaj atıcak olsam profilinde yazan butchlar yazmasın uzak dursun yok daha bir sürü şey.Evet ben bir butchım ama lütfen beni ve benim gibi arkadaşları ne kendinizden ne de bu siteden soğutmayım aslında bakarsanız hepimiz aynıyız,ama neden sizler bizden farlıymış gibi davranıyorsunuz anlamıyorum ve sanırım anlayamıcamda,siz minicik etek giyip her yerini sergileyen ve bizden tiksinen kızlar biz butchsak eğer siz ne oluyorsunuz acaba soyunarak çokta merak etmemek gerekiyor sanırım...

  Yorumlayan: Roman
sonunda birisinin bu konuya değinmesi ne kadar güzel yaa:-)çok teşekkür ederim kendi adıma ve bütün butch arkadaşlarım adına...

  Yorumlayan: situaj
esmer-esmer, genellemeler , yüzde yüz kurallar deildir...istatistekte, -,+ sapmalar vardır...bunun daha halksal tabiri, istisnalar her zaman vardır ve kaideyi bozmazlar..senin feminen olman, feminen kafalı oldugunu göstermez, ayrıca senin feminen olman, benim yazdıgım yazının dogrulugunu deiştirmez...sen lezce sitesinde bitanecik üyesin deil mi* sen öyle deılsın dıye, koskoca lezce sitesi de senin gibi olacak deil..ha bu arada, senın cok büyük bir egon olabılır ve butun lezce sıtesını , sadece kendınden ibaret goruyor olabılırsın....

  Yorumlayan: exit
Herkese saygım war tabii buch yada deil.. Ama ben kadının kadın gibi olmasından yanayım.Bayan dediğin kibar olmalı zarif ince asil nezakatli olmalı ws..

  Yorumlayan: mumlekesi
@Ooo `Ben de bir şeyler söylemek istiyorum artık. Abdest vermeye falan yeltenmiyorum. Sadece şu dik alalılıktan rahatsız oldum haylice`
buna karşılık olarak yazmak istemiştim. Çünkü yazdığın şu cümleden bile senin aslında feminenlern butchlardan hoşlanmamalarnı yadırgadığn beliriyor, ki bu da beni rahatsız etti. En başından savunduğum gibi insanlar isteklerini, düşüncelerini belirtmek konusunda özgürler ve bu yadırganacak bir durum değildir. Aslında fazlaca rahatsız olduğum şey ise bu konuda çok fazla mübalağa yapmış olman. butchların durumunu bir vebalıya benzeterek aktarman bir hayli dokunaklı, ama kesinlikle saçma, ve alakasız. Şahsen butch görünümlü bir lezbiyene rastladığımda vebalıymış gibi kaçmıyorum, uzaklaşmıyorm. Kaldı ki eşcinsellik hastalık değildir. Veba ise bir hastalıktır. ki bulaşıcı ve öldürücü bir hastalıktır.
Diyeceğim o ki; bu benzetmeyle bile aslında konunun ne kadar abartılıdğı ortada.
Ve ayrıca, herhangi bir yerde karşılaştığım butch görünümlü bir bayanın yakasına yapışıp, utanmıyor musun ulan! bu ne hal, yakışıyor mu sana bu erkeksi tavırlar! Git etek giy, dekolte takıl, kadın gibi davran demiyorum. Eminim hiçbir feminen görünümlü arkadaşta yapmıyordur bunu. Yani kimsenin kimseden bir şey istediği yok. Beklediği de. Sadece fikir beyanı bizimkisi. Sen bir yazı yazdın, bizde bu konu hakkındaki düşüncelerimizi beyan ettik.
Saygılarımla.

  Yorumlayan: yemyesil
neden gayler kendi aralarında bizim gibi en ateşli aktif pasif, feminen maskülen tartışmalarına girmiyorlar bu konudaki asıl derdimiz asıl yaramız ne gerçekten merak ettim şimdi...ayrıca bu konuda sözün sularını tükettiğimizden olsa gerek aşağı yukarı bütün yorumlar tekrarlardan ibaret, kimse hoşgörü adına geri adım atmamakla beraber maşallah herkes elindeki sopayla ahkam kesip insan denen son derece karmaşık yaratığı dar tanımların içine hapsetme konusunda baya azimli... ha gayret devam, daha fazla kan istiyorum...

  Yorumlayan: situaj
yemyeşil, kalıpların olması, insanların zorla o kalıplara hapsolması anlamına gelmez, herkes istedigini yaşıyor zaten, kimisi çok dar alanlarda yaşar, kimisi daha geniş ama hep kendi isteğidir, arzusudur yaşadığı...bu dar kalıpları kabul edenlerde olur, kabul etmeyenler de...yoksa birisi, kuralları koyup, illa buna uyacaksınız diye kimseleri zorlamıyor, gene herkes istedigini ve hissettigini yaşıyor, bende sizlerin, insanların bu dar kalıplra hapsolmAK zorunda oldugu fıkrıne nasıl kapildıgınızı anlayamıyorum...

  Yorumlayan: livingdead
Bence buna saygı duyulması gerekir. Çünkü nihayetinde bir beğenidir. Hakaret ya da aşağılayıcı bir ithamda bulunmadığı sürece bir kişi, butch tercih etmemesi ve bunu belirtmesinde bence kötü bir yan yok.

  Yorumlayan: Ece85
@livingdead Sonunda yaa! Evet yani!
Bu yazı hakkında yapılması gereken tartışma bundan ibarettir.

  Yorumlayan: ankask
benimde bir şikayetim var :):):) ben aktifim ama feminen biriyim.ama nedendir bilmiyorum msj atanların alayı butch arkadaşlarım..yaff ben size kardeş diyom dost diyom feminenler size yüz vermiyo die bana asılmayın. şiddetle sizi kınıyorum :):):) sonra aramızda şey muhabetti olar ..(sevdiğim kız bana abi didi)..falla korkmaya başladım..yazmayın msj atmayın dediğniz insanlar bunu yazanlardan dahada insanlar ben bunu anladım burda..süslü püslü olup kıvırmaca yapmaktansa kafamı kazıtır insan gibi olurum daha ii:):) butchlar aşkitolarım sizi sefiyom :) mujukolar

  Yorumlayan: ccs
cok sacmaaa. bunu yazanlar lezbyen deil bna göre.. butchlar kadar tatlı we sewiyeli insan yok yani.. bu yazanlar kusura bakmyında halt yemiştir..!

  Yorumlayan: TutKun
Unutmasınlar ki! biz yoksak onlar hiç var olmamış demektir...

  Yorumlayan: sipsevdi1
ya bende feminenim ve feminen seviyorum bazi pasiflerde feminen sevmiyor onlarada saygi duyuyorum bizdede saygi duyun ben feminen seviyorum herkesin farkli zevkleri var yani saygi duymak gerek bence

  Yorumlayan: hazircorba
Şahane bir yazı.İçsesin, ``dışarıdaki insanlar``a çığlığı bu olsa gerek.

  Yorumlayan: son_hickirik
bence yerinde bir söz kullanılmış biz buchların kendi kaleminden olsaydı tek taraflı bir yargı olurdu bu,düşüncelerine gönlüne sağlık dilerimki diğer arkadslarla aynı kanıda olur.ben şunu bilir şunu derim insanın dış görünüşü değil ruhu önemlidir buch yada feminen kişi kendini aşamamışsa halen karekteri oturamamışsa ne olursa olsun yada nasıl görünürse görünsün bana göre zaten bir HİÇtir.

  Yorumlayan: Devran_Devran
Saçlarım kısa,spor giyiniyorum diye bana da butch diyorlar ama,ben sevmiyorum bu kelimeyi.Makyajımı yapıyorum,kişisel bakımda da olduğundan fazla hassasım.Kadın olmayı seviyorum ama,yaratılış icabı ruhumda süslü püslü giyinmek,takıp takıştırmak yok.Babamdan aldığım genler çok ağır basmış olacak ki,fiziken ona çok benziyorum.Öksürmem bile babama benziyormuş öyle diyorlar.:)Yürüyüşüm yine öyle.Ben tüm bunları erkeğe benzemek için çalışarak yapmıyorum,yaratılışımda var bunlar.
Kalkıpta birinin bana``Kadınlığının kıymetini bilememiş birisin``demesi ne kadar ağır bişey anlayabilirmisiniz siz.?Kimsenin kimseye bu eziyeti etmeye hakkı yok diye düşünmekteyim şahsen.Butch lar yazmasın diyen arkadaşlarımız,önyargılarından kurtulmalılar bence.Görüntü yanıltabilir,önemli olan kişiliktir.Ayrıca,herkes butch sevecek yada sevmeyecek,feminen olacak, kadın gibi kadın olacak gibi bişey de yok.Kişler konuşurken,biraz daha empati kursalar hoş olacak gibi...Zaten çok zor şartlar altında yaşarken,birde kendi aramızdaki bu ayırımcılık, bizleri daha bir zora sokmuyor mu??????

  Yorumlayan: pureloveee
Çewremizdeki insanların bizleri yargılamasından rahatsız olurken kendi içimizde kendimizi yargılıyoruz we bu utanç werici bence.. ben tip olarak butchı anımsatıo olabilirim ama karakter olarak böyle değilken gerek arkadaş gerekse aile bireylerine kendimi bu şekilde kabullendirmiş we bu kadar sewilirken burda bu tarz şeyler görmek gerçekten üzücü.. Hisselerimiz ön planda tutulmalı görünüşümüz değil..

  Yorumlayan: blackberry
güzel yazmissin , ama bu site zaten aktif pasif butch femin sorgusu cekmis!
yani o seyleri doldurmak da bi esilmek haliii ,ilk okudumda bu pasif aktiv dedimki sanane benim yataktaki özelime , bu hetrolarda bile olmayan bi durum !


bi bayanim , bazan aktifim bazan pasifim
bazan butchumda ama sonucta bi feminin kadinim .

  Yorumlayan: VinousBliss
Benim asıl anlamadığım, butch yazmasın diyenlerin büyük çoğunluğunun cinsel arayışı yoktur, arkadaşlık arayışı vardır. Böyle belirtip de `butchlar yazmasın` diyenler ne denli ayıp ettiklerinin farkında değiller mi peki? İyi peki, butchlarla birlikte olmak istemiyorsunuz, çekici bulmuyorsun, olabilir, onu anladık, ama madem ARKADAŞ arıyorsunuz, arkadaş bile mi olamıyorsunuz? Erkekle yatmak istemeyince hiçbir erkekle arkadaş olamıyor musunuz? Bana çok çelişkili geliyor bu durum.

  Yorumlayan: Rencide
evet bizzat bende gördüm butchler yazmasın diye ya zaten profilinde sen belirtiyorsun nasıl biriniaradığını butchler yazmana ne gerek var zaten toplum dışlamış bide siz dışlayın ohh :D

  Yorumlayan: author11
butch`lık bence kadınlığını kabullenememek, ağzı bozukluk, serserilik ya da abazalık değildir. ben bir kadınım ve bundan mutluyum. bu şekilde görünmek, bu şekilde yaşamak beni daha huzurlu hissettiriyor. bugüne kadar çok uç noktalar dışında kimseye uygunsuz davranışım olmamıştır ağzı bozukluk olsa dahi. ancak şu bir üzüntü ki içimde, heteroseksuel arkadaşlarımdan çok hemcinslerim bana tepkili. nedir bu ırk içerisindeki ırkçılık ? burada gerçekten çok güzel noktalara değinmişsiniz adımıza, çok teşekkürler ve de tebrikler. bizi anlayan insanların olduğunu görmek gerçekten güzel.


[Yorum eklemek için tıklayın]