Nehir Eroğlu
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

AKLIMDAN GEÇENLER

Merhaba,
Bu sitenin sadece belli alanlarını kullandığımı fark edip, bunu genişletme isteği duydum sağolsun adminimiz de izin verdi ve ilk yazımı yazmak üzere düşünmeye başladım.


Ne yazsam, ne yazsam ? hıımmm yok o olmaz, bu olmaz dedikten sonra hiçbir şey yazamadığımı fark ettim. “Yaz işte bir şeyler okuyanlar ilk yazım olduğu için hoş görebilirler” dedim. Umarım  öyle de olur.


Bana hep karmaşık (bazen de azıcık komik) gelen, olmalı mı diye düşündüğüm kavramlar üzerinde yazmak istedim.


Başladım düşünmeye “aktif gey” , “pasif gey”, “aktif lezbiyen “, “pasif lezbiyen”,“aktif görünümlü pasif gey”, “biyolojik olarak erkek olan lezbiyen”(evet var) “doğan görünümlü şahin”,   vs.. vs..


Bazen kavramların içinde çok boğulduğumuzu ve takıntılı olduğumuzu düşünüyorum. Bazen de yaşadığımız şeyi bilmeden fark etmeden yaşadığımızı ya da korkarak yaşadığımızı.


Soru1: gay misin ?
Cevap: Aktifim


Soru2 :Hiç pasif olmak istedin mi ?
Cevap :İstedim ama olamam bir çocuğum var.


Soru1: Cinsellikte role inanır mısın?
Cevap: İnanmam ama aktifim


Soru2: Nasıl oluyor bu?
Cevap: Uzun birlikteliğim varsa pasif olabilirim, Ama gecelikse kesinlikle aktifim.


Soru3:Neden
Cevap: Ee gidip anlatıyorlar bana pasif oldu diye.


(evet bir de böyle anlatma huyumuz var)


Tabi bu cevaplara şaşmamak lazım .Uzayın sessiz derinliklerinde yaşamıyoruz, doğduğumuzdan beri  her türlü materyalle beynimize  heteroseksüelizmin işlendiği dünyada yaşıyoruz.
Ev içinde, dışında, işyerinde, televizyonda, radyoda, gazetede, dergide, sokakta, okulda,oynadığın oyuncakta, erkekler var kadınlar var roller var modeller var.


Bu modeller o kadar var ki; Malesef biz lezbiyen ve geylerin içine bile fena halde işleyip,  tuhaf bir şekil almış.


Hafta sonları gittiğim lezbiyen mekanlarından birinde erkek oryantal dansçıya yapılan taciz her halde pavyonda çalışan bir kadının başına gelmemiştir diye düşünüyorum


( lezbiyen mekanda erkek oryantalin dans etmesi de memleketimize has ayrı bir enteresanlık olsa gerek)


Ayrıca tesbih sallayan lezbiyen arkadaşlarımız da var. Lezbiyenliğin bu şekilde yaşanılması mı düşündürmeli yoksa özenilen erkek kültürünün ülkemizdeki hali mi?


Erkek olmak tesbih sallayıp, karşı cinse tuhaf bir şekilde asılmak mıdır? Lezbiyen olmak ta bu mudur?


Çok okumak, çok görmek, çok düşünmek,çok dinlemek,çok mutlu olmak,çok sevişmek, çok biz gibi olmak, çok çoğalmak, çok sevmek üzere hoşçakalınJ


Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.


Nehir EroğluTarih: 28.01.2011

Okunma: 4472
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: black_plume
lezbiyen mekanlara travesti getirme fikrine sahip kişilerin var olduğu bir ülke de, onlara asılan kadınları hor görmemek lazım. içimizde ki kamyon şoförüne hayır :)

  Yorumlayan: derya_ay
elinize ve yüreğinize sağlık

  Yorumlayan: Ooo
bence kimseyi dış görünüşe, tarzına, maskülenliğine ya da feminenliğine göre sınıflandırıp eleştirmemeliyiz. açıkçası ben bu çeşitlilikten rahatsız olmuyorum, hatta çok zengin buluyorum. bırakalım isteyen tesbih çeksin. travestiler gelsin bize özel mekanlara, arz-ı endam etsin... gay arkadaşlarımızla da iki tek atabilelim. heteroseksüel insanlar da bizimle rahatça dans edebilsin. bazıları aktif olsun, pasif olsun, kimisi hiçbiri olmasın...
ama herkes özgür olsun...

  Yorumlayan: Joyeuse
Gay ve lezbiyenler biraraya gelince hep seksmi konusurlar? herkes birbirine yatak muhabbetlerini mi anlatiyor? yani yatip kalkip, gomlek degistirir gibi sevgili degistirip- ya da- gecelik takilip sonra gay mekanlarda cirit mi atar bu kisiler? umuyorum ki tek tuk de olsa [aile] kavramini iliskilerine oturtabilmis escinseller de vardir. Cunku hayat sadece barlarda,dans mekanlarinda, seks iliskilerini anlatmaktan ibaret degil, olmamali...

  Yorumlayan: SheRLoCk_
sitedeki herkesin okuması ve ders alması gereken bir yazı çoğu kişilerin eşcinselleri-eşcinselliği kabullenmemesi belkide tercihlerimizden değil davranışlarımızdan da kaynaklanabilir.bakış açısını değiştirebilecek bir yazı teşekkürler.

  Yorumlayan: prozac
:))) çok hoşuma gitti bu yazı, soru cevap kısımları da ``cuk oturmuş`` derler ya aynen... kaleminize (klavyenize:)sağlık, fikirlerinize sonuna kadar katılıyorum böyle düşünenlerin çoğalması dileğiyle...

  Yorumlayan: ecem_sonsuz
Yazdıklarınız ve değindiğiniz konu güzel bir konu dile getirip bizlerle paylaştığınız için size tşk ederim. okadar çok tartisilacak konular varki herkes bir sus pus içinde acaba halimizden böyle memmunmuyuz siteye giriş yapıp biraz online kalıp biraz sohbet odasında lak lak yapıp gülüp eğlenip arada bir kaç kişyle bu konuları tartışıp ve olduğu yerde bırakmak bu bize kolay gelmiştir her zaman düşünüyorsunuz düşünüyorsunuz ve kalıyor öyle korkumu var yoksa ben böyel rahatım kendi halimdemi durmu ağır basıyor bilemiyorum .yazınız hakında eklmek istediklerim ise , lezbiyenliğin geçmişini inceliyorum kitap net vs her sözcükte iki kadının aşkı diye başlanılan satırlar (iki kadın )günümüzde bakıyorum dış hayyat butur konuları inceleme bakma şansımız pek yok sadece bir sitemiz var burda arkdaş edinme , aşık olma, konular hakkında yorumlar yapma fikri yürütme aramızda oluyor sadece dışardan birileriyle bu konuları konuşamıyorsunuz ya sapık zannediyorlar yada iğrenç bir durum diyip konuyu kapatıyorlar yakın arkdaş vs diğer insanlar düşünceler böyle yada muhteşem kelime var bitiyorum buna aa tabi canım birşey diyemem tercih meselesi bu kelimenin üzerine karşımdakine sözcük kurma gibi bir durmu yartmıyorum ve konuyu kapatıyorum. kaldık biz bize dışar daki insanlar bizim için yok denilebilir. Biz bu sitedeki lezbiyenler peki burda bulunan lezbiyen, ler burdada ayrılmış durumda bunu farkettim.(belirtmek istiyorum uzun süredir üyeyim bu sitede halen aktif pasif konusuna mantıken bir yorum getirmedim .ve ben şu kanaatteyim.lezbiyen olarak tanımlayamıyorum ama transeksüel olarak gördüğüm okadar çok insan varki biz daha bunun ayrımını yapamıyoruz aktif pasif lik değil bu lezbiyenmiyim bisexmiyim transeksüelmiyim bu ayrımı kaç kişi yapabilir. Yazarımızda dile getirmiş. (Erkek olmak tesbih sallayıp, karşı cinse tuhaf bir şekilde asılmak mıdır? Lezbiyen olmak ta bu mudur?) lezbiyen olmak nedir erkek gibimi giyinmek kadın gibimi olmak yada sadece cinsellikmi? nedir eşcinsellik yada lezbiyenlik diyelim. ve özgürlük kelimesi insanlar oldukları gibidirler herkes yaratılırken özgür yaratılır kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamayız herkes hürdür.göz önünde bulundurmakta fayda var transeksüel olan insanların özgürlükleri biraz olsun ellerinden alınmıştır olmak istemedikleri bedende hapsolmak gibi yazıp yorumlanacak çok konu var bir çoğu kelimenin bitiminde hep bir ? var. derimki insan kendini bilmezise yok gibi bir şeydir

  Yorumlayan: summerface
Erkekliğin en uç noktasına yani maganda dediğimiz erkekleri en erkek kabul ettikleri için bunları kendilerine model olarak görüyorlar.Bu yüzden tesbih salladıklarını düşünüyorum. Yadırgamıyorum, bence sebebi bu.

Eşcinsel erkeklerde de kadınlığın en uç noktasına özenenler yok mu ? var tabi.[Yorum eklemek için tıklayın]