Nehir Eroğlu
[email protected]
Yazarın diğer köşe yazıları ...

Bütüteç:    

Yaprak döker bir yanım, bir yanım bahar bahçe

-Nehir


-hıı?


-Arka bahçeyi   ne zaman temizletecen, evi kiralarken söz vermiştin biliyosun di mi?


-hımm oki bakim birine haber vercem sana. Bende anahtar var zaten.


- heh hee saol canım, işte g & L kardeşliği


- yaaaJ-Alo Yusuf,  ya şu marketin ordaki kahveye gitsene bi, bizim kafeye gelen bi genç vardı. Hurdacılık yapan. Genelde ordaki kahvede takılıyo. Bahceyi ona temizletelim.


-Hurdacılık yapan müşterimiz mi var bizim?


-Sen kaveye gir görünce tanırsın zaten, hadi bekliyorum.Bu arada beklerken düşünürüm. Bir hurdacı (el arabasıyla sokak sokak gezip hurda toplayan kişi) gay olamıyor mu? Camia bunu kaldırmıyor azizim.  Modacı olsa, ok bak o zaman gey olabilir, feşın dizaynır, veb dizaynır ve dahi bilumum dizaynır gey olabilir. Hurdacı olamaz. Ve hatta yanık sesiyyleeee rrrrrrrdalarrrrrrr aliiiiiiiiiiiiiiryiiimmm diyemez. Bir gören olur neme lazım.


Başladım sonra kendi kendimle düşünmeye;  hangi meslekler gey olabilir hangileri olamaz.  Balet olur,


futbolcu olmaz. Popçu olur rockçı olmaz. Haaa kızsa olur, lezbiyen olur mesela rockçı. Manken olur,  araba tamircisi olmaz(aa var  benim bildiğim bir tane ama, bir de onla gelen çocuk vardı 2 hatta 3 )


kuaför olur polis olmaz, papaz ehh belki,  imam aslaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Haaa bir de yaşlı gey olmaz. “ Aaaaa adama bak ayol 60 yaşında nasıl kırıtarak konuşuyoo. ” deriz. Biz hepimiz doğarız büyürüz o kadar. Yaşlanmayız. Ya da yaşlanınca heteroseksüel oluruz. Çünkü yaşlı gey olmaz.


Bazen kafeye gelen yaşlı amcaları görünce; ki genelde turistlerdir “ ayy bu ne yahu” derler bizim gençler.


Oysa Tevfik Fikret demişki


işte bir yol ki hep çakıl ve diken 
geçeceksin yarın bu yoldan sen...
geçeceksin ayakların yorgun,
ellerin şerha şerha bağrın hun 


Nerde kaldınız yaw. Arkadaş kim?


Senin dediğin arkadaş kağıt oynuyodu, gelemedi. Bu usta talip oldu işe.


Adam baya sıkıca çalışmaya başlar. Çalışırrrr çalışırrrrr. Telefon gelir sinirlenir. Telefondaki kişiye(hanımına) “kov, bi daha da gelmesinler” der. Bakarım yüzüne şaşkınca. Açıklama yapma gereği duyar “bizim hanımla gonuşuyom da, dünürcü gelmiş kıza, vermiyom daha güçük. 7. sınıftaydı aldım okuldan, her gün bi dünürcü geliyo da”


Hesap ettim 7.sınıf benim hesapla orta2 yapıyor yani 12-13yaşında.


- O yaştaki kıza dünürcü mü geliyor?


-hee apla hem de günde 3-4 tane


-okuldan niye aldın peki?


-nolcakkine purofisörmi?


-olamaz mı ?


-yok apla para nerde. Aha ben istanbula geldim, hurdacılık neyin yapıyom, bulduğum 3 kuruşu onlara gönderiyom.


(aklımdan geçen ardı arkasına cümleler:


 1.  O yüzden sağ oylar, sol oylardan daha fazla bu ülkede


 2. 12 yaşında bir kızla kim eş olur yaw, nasıl bir insan. Ve nasıl aleni şekilde çocuk istismarı yapılırken     kimse bunu görmez,


 3.  Ya bu kız lezbiyense


 4.  Ne kadar b..ktan düşünüyorsun lezbiyen olmasa evlensin mi yani 12 yaşındaki çocuk.


5. Evet doru…. Bak asabım bozuldu resmen)-abla ben bizim büyük kızı da  everdimdi 13 yaşında, 14 yaşında dul oldu, eve geldi geri napsın daha çocuk gelinlik istediler ondan. ne bilsin yemek yapmasını, ev çevirmesini gelinlik yapmasını istediler. el kadar çocuk .Şimdi evde o da işte. Kaynanası gonderdi geri bizim gızı


( gönderen kaynana hımm ulen anlamadım ki ataerkil bir toplumda mı yaşıyoz , anaerkil mi, o bile karışık memlekette.Oğluna anaerkil, kızına ataerkil  olmak revaçta)


-yaw biliyordun da ne diye evlendirdin.


-ne bilimmmm işte e evlenmeyip napcaktı ki


Doğru yapacak ne var ki. Otursun evde “kadın programları” nı izlesin ne var ki yapacak. Yok mu yaw yapacak bir şey bu memlekette.


-alooo nuri (kankimin bana taktığı isim, ben de ona coşkun diyorum)


-efendim


-napiyozz bu akşammm .


-walla hiç çıkasım yok. Moralim bozuk


-ne o kimse yüzüne mi bakmıyooo gel hadi gel. Bi çay ısmarla geçer


Geçer di mi. Geçiyor gelip geçiyor hayat her şeyiyle…Tarih: 24.05.2011

Okunma: 3877
Paylaş Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları lezce.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının bir bölümü, alıntılanan sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.Not: Bu sayfalarda yer alan Köşe yazıları ve okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

  Bu yazıya ait yorumlar

  Yorumlayan: black_plume
pedofilinin tavan yaptığı bir dönem de kişilerin bilinçlenmesi koltuk, buzdolabı vs. dağıtmakla olmuyor malesef.zaten biz baştan kaybediyoruz, bilinçli bir topluma sahip olsaydık bu kişiler hala yönetim de olmazdı. uzun yıllar da bu böyle devam edecek gibi geliyor.
suçlu biraz da biziz. sosyal sorumluluklarımızı düşünmüyoruz. amannn bize ne mantığıyla devam ediyoruz. gündüz yol ortasında birine tecavüz edilirken boşver şimdi şahit yazarlar denilerek arkasını dönüp giden insanlara dönüştük. sadece üzülüyoruz ama iki gün sonra unutuyoruz. bence bu kızın durumunda olanlar için bir proje düzenlemeliyiz. en azından insanca yaşamayı hakettilerini hatırlatabilmeliyiz.bu iş için ben gönüllüyüm..
not: isimlerimizi deşifre etmeye gerek varmıydı :)

  Yorumlayan: mumlekesi
yine değinilmesi gereken konulara değinmişsin. ve yine çok güzel yazmışsın. :) gerçekten beğenerek okuyorum. ayrıca üslubunda kendne has ve gayette güzel.

  Yorumlayan: CiCiLi_biCiLi
sorunda bu zaten biz kendimizi kendimizedn saklıyoruz,bizler bizlere güvenmiyoruz,güvenenleri ise saf ilan ediyoruz..bu yazının yazılmamasını tercih ederdim.Böyle insanların var olmamalarını ve yaşanılıyor olmamasını tercih ederdim.Belki bana kalsa birçok başka şeyleride tercih ederdim..Ya cesur olunmalı açık net nehirse nehir,aliyse ali,merhaba ben... bu diyebilmeli yada hiç yaşamamalı korkmalı insan çünkü tartılıyor kazandıkların kaybettiklerinle sınanıyor...Bırakın yargılamayın,düşünmeyin,yönetmeyinde poliste olsun savcıda yada rackçıda biz konusunda yazdıkça olmayacaklar,olamayacaklar...

sevgilerle...özgür kalın..

  Yorumlayan: MyCat
seviyorum yazılarını... bir yandan düşündürürken diğer yandan güldürüyor..

  Yorumlayan: MorKedi
karikatür gibi mi yazılarım mycat:)

  Yorumlayan: hayata2BirSans
Keyifle okudum :=)

  Yorumlayan: MorKedi
fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum sahiden. insana bir sorumluluk hissi geliyor, uğraşayım daha iyi bir şeyler yazayım diyor insan.
(yapabilirim yapamam o ayrı tabi:))

  Yorumlayan: MyCat
:) karikatür hımm olabilir tabii

  Yorumlayan: tuana
bizim komşumuzun kızı var hep vardır bu komşu kızları kız 16 yaşında evlendirildi 1 çocuk yaptı birkaç sene evli kaldı ve boşandı ailesi kızı istemedi ve kız cocugunu boşandığı eşine bıraktı ve burayı terk etti 10 yıl sonra bir gün telefonda konustuk o komşu kızıyla ve dansöz oldum diyordu ! Türkiye şartlarında çocuk yaşta evlenmek sanki marifet bosanmaksa kabul görmez diliyorum kimse bu hallere düşmesin ... gerçekten birçoğumuz çok şanslıyız :(((


[Yorum eklemek için tıklayın]