tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 26.11.2009

Üye
(11 Puan)

      kurbaqa rénk déistirdi dié Tanrı iLan EdiLdi:
Hindistan`ın Kerala eyaletindeki bir kentte renk değiştiren kurbağa, halk tarafından `Tanrı` ilan edildi.

Hindistan`daki zoolojistler şimdi bir kurbağa üzerine araştırma yapıyor. Bu kurbağayı diğerlerinden ayıran en büyük özellikse tıpkı bir bukalemun gibi sürekli renk değiştiriyor olması.

Ülkenin Kerala eyaletindeki Thiruvananthapuram kentinde bir nehirde nilüfer çiçeklerinin üzerinde bulunan kurbağa, şimdiye kadar renk değiştiren ilk kurbağa olması bakımından bilim adamlarının incelemesi altında.

Reji Kumar isimli bir işçi, kurbağayı ilk gördüğünde renginin beyaz, gece ise yeşile çalan koyu sarı olduğunu fade etti. Eve götürdüğü zaman gri renge dönüşen bu garip hayvan, şimdi yerli halkın ibadet ettiği kutsal bir varlık haline geldi. Öyle ki halk, kurbağanın kendileri için gönderilmiş bir Tanrı olduğunu düşünüyor.

Hintli adam, tek sorununun kurbağayı beslemek olduğunu ve hayvanın hiçbir şey yemediğini de söyledi.

Hindistan`daki Kerala Ünive
rsitesi`nden Profesör Oommen V. Oommen`se kurbağanın renk değiştirmesinde anormal bir durum olmadığını, bu cins hayvanların da düşmanlarından korunmak için renkten renge geçebileceğini belirtiyor. Ancak profesörün dikkatini çeken önemli nokta kurbağanın hızla renk değiştirmesi.

Oommen, ``Duyduğum kadarıyla hayvanın rengi çok sık değişim gösteriyormuş. Garip olan şey bu. Bu konu üzerinde çalışmalarımız sürüyor`` açıklamasında bulunuyor.Hindistan`ın Kerala eyaletindeki bir kentte renk değiştiren kurbağa, halk tarafından `Tanrı` ilan edildi.
 
 
 
CEVAPLAR


Şu an hiç cevap yok!


Sayfalar:


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.