LezBiDüş Ekibi Sözlü Tarih Projesini Başlatıyor!
lezbiyen biseksüel feministlerin toplantılarından birinde ortaya atılan sözlü tarih çalışması fikri hayata geçiyor. gönüllülerden oluşan lezbidüş ekibinin yürüteceği çalışma farklı kesimlerden lezbiyen ve biseksüellerle görüşerek hayatlarını ve hayallerini derlemeyi amaçlıyor. tarihin büyük büyük ..

Köşe Yazıları
Simurg Nakrut
DELİRMEYE AZ KALA 1
Kaçık Münzevi
‘Sevmek için Sevmek’
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Rüzgar Erkoç’lardan Ağlatan Evlilik Teklifi

oyuncu rüzgar erkoçlar sevgilisi ile evlilik kararı aldı. erkoçlar, bir süredir birlikte olduğu 24 yaşındaki sevgilisi tuğba beyazoğlu’na evlenme teklif etti. 14 şubat kutlamak için gittikleri mekanda hayatının teklifini alan tuğba beyazoğlu, büyük bir şaşkınlık yaşadı. gözyaşlarına boğulan ve rüz..
Zeynep Cassalini ‘Eşcinselliğin Ahlaksızlık Olarak Görülmesini Şiddetle Reddediyorum..’

uzun bir aradan sonra ‘köprüler’ adlı single’ı ile müzik dünyasına geri dönen zeynep cassalini, milliyet blog’dan murat fırat’a birbirinden iddialı açıklamalar yaptı. ‘müziğimi kaç kişinin dinlediği değil, kimlerin dinlediği önemli’ diyen cassalini, fırat’ın ‘eşcinsel evlilikler toplumun ahlakını b..
HANDE KADER’E MÜDAHELE EDEN POLİS AYŞE ARMAN VE MABEL MATİZ’E DAVA AÇTI

hürriyet gazetesi ayşe arman ve şarkıcı mabel matiz, hande kader cinayeti esnasında, transfobiye karşı yürütülen sosyal medya kampanyasında paylaştıkları görsellerde, hande kader’e müdahale ederken görüntülenen polis memuru tarafından dava edildi. sabah gazetesinin haberine göre, şaşırtıcı olayd..
ANNE-OĞUL ARTIK BİRER BABA-KIZ

3 yıl önce 16 yaşındaki oğlunun cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın olmasına destek veren anne erica house, cinsiyet değiştirerek erkek olmaya karar verdi. erica house 6 çocuk annesi... tedavi görmeye başlayan house ameliyatla erkek oldu. süreç boyunca eşinden ve çocuklarından destek aldığı..
LGBT sayfası Beyaz Saray’ın internet sitesinden silindi

trump’ın gelişiyle birlikte lgbt haklarıyla ilgili sayfa beyaz saray’ın internet sitesinden silindi. donald trump, dün washington'taki törenle yemin ederek abd'nin 45. başkanı oldu. yemin töreninde trump 20 dakikalık bir konuşma yaparak “güç washington'dan halka geçiyor, öncelik abd olacak. bugün..
BİR TRANSA NE SORMAK İSTERDİNİZ? 1.AĞIZDAN CEVAPLARI...

abd de 22 yaşina kadar erkek olarak büyüyen gwen 2 yil süren değİşİm sonrasi trans oldu,forum sİtesİnde;merak ettİklerİnİzİ sorun,deyİnce 2 bİnden fazla soru aldi İşte o sorulardan bİr kaçi ve merak edebİleceğİnİz cevaplar gwen şuan 24 yaşinda.. pekİ neden penİsİnİ aldirmiyor? çünkü kiz ark..
LEZBİYEN OLSAM SÖYLERDİM

şarkıcı emel müftüoğlu, "lezbiyen olsam bunu sahiplenir ve söylerdim" açıklamasında bulundu. 'şuna inanıyorum, insanın tercihleri kendine aittir. benim de böyle bir tercihim olsa, bu allah’la aramdaki bir hesaplaşmam olur. tamam der, bunu sahiplenir ve saklamazdım.' lezbiyen olsam tabii ki söy..
HANGİ ABD EYALETİ EŞCİNSEL EVLİLİKLERİ REDDEDİYOR?

abd’nin kuzey dakota eyaletinin eşcinsel evlilik başvuruları reddettiği iddia ediliyor. 2015 yılında yüksek mahkeme’nin abd genelinde eşcinsel evlilikleri yasallaştırmasına halen karşı gelen eyaletlerin olduğu iddia ediliyor. hazırlanan bir rapora göre, cumhuriyetçi partinin yönetiminde olan kuze..
Diger haberler:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

 Toplam Haber :1073

En son yapılan okuyucu yorumları
- Yaramazcocuk : Vay be (Haber:Rüzgar Erkoç’lardan Ağlatan Evlilik Teklifi..)
- Cecile : Darısı başımıza...:) (Haber:Rüzgar Erkoç’lardan Ağlatan Evlilik Teklifi..)
- Kara_kutu : 👍 (Haber:Zeynep Cassalini ‘Eşcinselliğin Ahlaksızlık Olarak..)
- godislove : Kendisini severim ama tercih nedir ya. Doğuştan böyle tercih etme şansı olsa insanların bu kadar zor (Haber:Zeynep Cassalini ‘Eşcinselliğin Ahlaksızlık Olarak..)
- lynne : keşke bunu her gazete ve her basın organına söyleyebilseniz.....ama yemez biliyorumm :D (Haber:LEZBİYEN OLSAM SÖYLERDİM..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
LEZBİYEN OLSAM SÖYLERDİM
Şarkıcı Emel Müftüoğlu, "Lezbiyen olsam bunu sahiplenir ve söylerdim" açıklamasında bulundu. 'Şuna inanıyorum, insanın tercihleri kendine aittir. Benim de böyle bir tercihim olsa, bu Allah’la aramd
(Okunma:2896)

BİR TRANSA NE SORMAK İSTERDİNİZ? 1.AĞIZDAN CEVAPLARI...
ABD DE 22 YAŞINA KADAR ERKEK OLARAK BÜYÜYEN GWEN 2 YIL SÜREN DEĞİŞİM SONRASI TRANS OLDU,FORUM SİTESİNDE;MERAK ETTİKLERİNİZİ SORUN,DEYİNCE 2 BİNDEN FAZLA SORU ALDI İŞTE O SORULARDAN BİR KAÇI VE MERAK E
(Okunma:2291)

MADONNA BİR FİLM YAPIYOR LGBT İÇERİKLİ YAPIYOR :)
Kendisinin yazıp yöneteceği filmde LGBT hak savunucusu oluyor. Madonna,kendisinin yazıp yöneteceği yeni filmin, LGBT hakları savunuculuğu üzerine olacağını söyledi. Film, Andrew Sean Greer’in, The
(Okunma:2229)

HANGİ ABD EYALETİ EŞCİNSEL EVLİLİKLERİ REDDEDİYOR?
ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinin eşcinsel evlilik başvuruları reddettiği iddia ediliyor. 2015 yılında Yüksek Mahkeme’nin ABD genelinde eşcinsel evlilikleri yasallaştırmasına halen karşı gelen eyalet
(Okunma:1524)

ANNE-OĞUL ARTIK BİRER BABA-KIZ
3 yıl önce 16 yaşındaki oğlunun cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın olmasına destek veren anne Erica House, cinsiyet değiştirerek erkek olmaya karar verdi. Erica House 6 çocuk annesi... Tedav
(Okunma:1439)

HANDE KADER’E MÜDAHELE EDEN POLİS AYŞE ARMAN VE MABEL MATİZ’E DAVA AÇTI
Hürriyet Gazetesi Ayşe Arman ve şarkıcı Mabel Matiz, Hande Kader cinayeti esnasında, transfobiye karşı yürütülen sosyal medya kampanyasında paylaştıkları görsellerde, Hande Kader’e müdahale ederken gö
(Okunma:945)Diger haberler:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

 Toplam Haber :1073