LGBTİ+ Kısa Film Yarışması
http://www.pembehayatkuirfest.org/ ortaklığı ile türkiye'de lgbtİ+ temalı film üretimini teşvik etmek ve farklı gösterim alanları yaratmak amacıyla kısa film yarışması düzenliyoruz. başvurular arasından yapılacak 10 kısa filmlik seçki türkiye ve birleşik krallık’taki farklı şehirlerde gösterim olana..

Köşe Yazıları
Bilge Adam
ÖNCE FEMİNEN SONRA GELİN OLDUM
Odun Kadın
DİLİMDE Kİ KELİMELER;
Kaçık Münzevi
KISITLI AŞK
Simurg Nakrut
Kazıklar Tarlası Bilmem Milyon Kaç!!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Müslüman Bir Lezbiyen ile Siyahi Bir Kadının Aşkını Anlatan Dizi İnsanları Heyecanlandırdı!

yeni bir dizi, müslüman bir lezbiyenin kuir siyahi bir kadınla aşkını anlatıyor. abd yapımı drama dizisi the bold type, new york’ta bir feminist dergide çalışan ana karakterlerden biri olan kadının, heteroseksüel olmadığını fark etmesini ele alıyor. eşcinsel tarafını bulmasına yardım eden kadın,..
Kuir Çift, Evlenmelerinin Yasal Olduğu Her Ülkede Evlenecek!

bir kuir çift, eşcinsel çiftlerin evlenmesinin yasal olduğu her ülkede evlenmeyi planlıyor. plan, fleur pierets ve julian p. boom’un yasal olarak izin verilen tüm ülkeleri önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca gezecek olmaları. proje, evlilik eşitliği yasasına sahip 22 ülkeden dolayı ’22’ olarak ad..
Lezbiyen Çiftin Bebeği, Öz Babası Tarafından Öldürüldü!

bir lezbiyen çiftin evlat edindikleri bebeği biyolojik ebeveynleri tarafından geri alındı ve baba tarafından öldürüldü. ancak, transseksüel brezilyalı roberta góes luiz ve lezbiyen eşinin evlatlık edindikleri bebekleri, “gay çiftlerin anormal” olduğunu söyleyen bir hükümet yetkilisi tarafından el..
Lezbiyen Kızını Evlenmeye İkna Edecek Erkeğe Bir Servet Vadeden Çinli İş Adamı

İşte ilginç bir hikaye daha. "para insana neler yaptırıyor?" diye sorgulatan cinsten olan bu hikayede bir kadın ve onu anlamayı denemeyen bir baba yer alıyor... hong kong’un en zenginlerinden biri olan iş adamı cecil chao sze-tsung kızı gigi`nin cinsel yönelimini parasıyla değiştirebileceğine inanı..
Tombala’dan homofobi çıktı!

yeni asya gazetesi’nden şükrü bulut, demokrasinin önündeki tek engelin lezbiyenler olduğunu iddia ediyor. gastelerde bugün, lezbiyenleri hedef gösteriliyor, ayrımcılığın lgbtİ hali tartışıyor. lgbtİ’ler bugün, yeni asya’dan şükrü bulut ve habertürk egeli’den itır bağdadi’nin köşelerinde. "binlerce..
Türkiye’nin ilk kuir olimpiyat oyunları: Queer Olympix

türkiye’nin ilk kuir olimpyatı olma özelliğini taşıyan “queer olympix” 25-26-27 ağustos tarihlerinde heybeliada ve kalamış’ta gerçekleşecek! bir süredir İstanbul'un çeşitli yerlerindeki halı sahalarda futbol oynayan kadınlar ve lgbtİ+’lardan oluşan atletik dildoa, “‘kamusal alanda varız’ cümlesini ..
Kız Arkadaşından Polis Memuruna Londra Onur Yürüyüşünde Evlilik Teklifi!

londra onur yürüyüşü sırasında kalabalığın ortasında bir anda dizlerinin üstüne çöken kadını görünce, tüm kalabalık bir anda çığlık atıp alkışlamaya başladı! bu güzel anının mimarları ise jane ve dizzy. videoları ise britanya ulaşım polis’inin resmi twitter hesabından paylaşıldı! bu kısa ama tatl..
Almanya'da eşcinsel evlilik onaylandı! Tarihi karar

almanya'da eşcinsel evlilik kabul edildi; milletvekilleri bugün eşcinsel evliliği yasallaştırmayı oyladı. yasayla birlikle eşcinseller evlenmenin yanı sıra çocuk da evlat edinebilecek. günümüzde almanya'da eşcinsellerin yalnızca medeni birliktelik kurma hakkı bulunuyor. oylama öncesi bir açıklama ya..
Diger haberler:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

 Toplam Haber :1096

En son yapılan okuyucu yorumları
- Sureyya_58CaN : Henüz yazma aşamasında olduğum senaryom için bana çok muhteşem bir motivasyon oldu bu haber . Umarım (Haber:LGBTİ+ Kısa Film Yarışması..)
- Axel : Haha, Türk erkekleri o kadını facebook`tan eklemeye kalkmışlardı. Ne biçim ülke :/ (Haber:Lezbiyen Kızını Evlenmeye İkna Edecek Erkeğe Bir S..)
- asilyurek999 : Meekell Harikasın öptüm seni ;) (Haber:Merkel`den eşcinsel evliliklere yeşil ışık..)
- asilyurek999 : Bende tarihi bi karar verip evlenmemiş gerek ;) (Haber:Almanya'da eşcinsel evlilik onaylandı! Tarihi kara..)
- asilyurek999 : Bence muhteşem bi gelişme bu on numara helâl olsun.Artık Almanyadan bi bayanla tanışıp evlenme zaman (Haber:Almanya'da eşcinsel evlilik onaylandı! Tarihi kara..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Türkiye’nin ilk kuir olimpiyat oyunları: Queer Olympix
Türkiye’nin ilk kuir olimpyatı olma özelliğini taşıyan “Queer Olympix” 25-26-27 Ağustos tarihlerinde Heybeliada ve Kalamış’ta gerçekleşecek! Bir süredir İstanbul'un çeşitli yerlerindeki halı sahalard
(Okunma:1874)

Tombala’dan homofobi çıktı!
Yeni Asya Gazetesi’nden Şükrü Bulut, demokrasinin önündeki tek engelin lezbiyenler olduğunu iddia ediyor. Gastelerde bugün, lezbiyenleri hedef gösteriliyor, ayrımcılığın LGBTİ hali tartışıyor. LGBTİ’
(Okunma:1847)

Müslüman Bir Lezbiyen ile Siyahi Bir Kadının Aşkını Anlatan Dizi İnsanları Heyecanlandırdı!
Yeni bir dizi, Müslüman bir lezbiyenin kuir siyahi bir kadınla aşkını anlatıyor. ABD yapımı drama dizisi The Bold Type, New York’ta bir feminist dergide çalışan ana karakterlerden biri olan kadının
(Okunma:1192)

Lezbiyen Kızını Evlenmeye İkna Edecek Erkeğe Bir Servet Vadeden Çinli İş Adamı
İşte ilginç bir hikaye daha. "Para insana neler yaptırıyor?" diye sorgulatan cinsten olan bu hikayede bir kadın ve onu anlamayı denemeyen bir baba yer alıyor... Hong Kong’un en zenginlerinden biri ol
(Okunma:1169)

Lezbiyen Çiftin Bebeği, Öz Babası Tarafından Öldürüldü!
Bir lezbiyen çiftin evlat edindikleri bebeği biyolojik ebeveynleri tarafından geri alındı ve baba tarafından öldürüldü. Ancak, transseksüel Brezilyalı Roberta Góes Luiz ve lezbiyen eşinin evlatlık
(Okunma:910)

Kuir Çift, Evlenmelerinin Yasal Olduğu Her Ülkede Evlenecek!
Bir kuir çift, eşcinsel çiftlerin evlenmesinin yasal olduğu her ülkede evlenmeyi planlıyor. Plan, Fleur Pierets ve Julian P. Boom’un yasal olarak izin verilen tüm ülkeleri önümüzdeki bir buçuk yıl
(Okunma:908)Diger haberler:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

 Toplam Haber :1096