tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 18.03.2015

Üye
(286 Puan)

      Pollyanna:
Pollyanna`yı dağa kaldırmışlar, ohh mis, dağ havası almak iyi geldi demiş.  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 18.03.2015

Üye
(286 Puan)


    Gerçekten trajikomik :) :( İlk duyduğumda bir an anlam karmaşası yaşadım, kaşlarımı çattım. Sonra algıma seslendim bir baktım gülüyor :)  
lezce user 18.03.2015

Üye
(672 Puan)


    onun da başını yemişler,bu vahim olayı daha önce duymuştum. sanırım türkiye de dağa kaldırıldı polyanna 
lezce user 18.03.2015

Üye
(286 Puan)


    Tabi içeriğinde başını yemek de var ama bir yandan da; Pollyannacılık derler ya hani,en uç noktası bu olsa gerek. 
lezce user 19.03.2015

Üye
(246 Puan)


    Hiç hoşlanmadım..tecavüz kaçınılmaz ise gözlerini kapa ve zevk almaya bak birde bu laf var.. sinirlerimi zıplatıyor resmen :( anlamlar mecazi bile olsa içten içe kadına aşagılıyor kabullen sessiz kal diyor..tüm feminist yanlarım isyanda bu yüzden  
lezce user 19.03.2015

Üye
(286 Puan)


    Evet o laf da kabullendirilme söz konusu. Ama burada ki durum çok farklı yinede tamam o zaman Pollyanna`nın adını değiştirip bir erkek ismi koyalım. Böylece feminizm duygunuzu isyandan çıkarırız belki. Zira burada amaç kimsenin bazı duygularını ayağa kaldırmak değil. Ve sevgili günlük sahabı @ruyanehri2, senide hiç üzmek istemem o kadar boykotlaştığımız var:) İstersen haydar olsun ismi (böylece algınızda kadını aşağılıyor olmaktan uzaklaşılır) hiç farketmez benim için, çünkü benim de burada taktığım şey Pollyannacılık denilen; artık yaşam tarzımı denir, bakış açısımı... Ama bu olaylara karşı hareket şeklinin uçluğudur, yapı itibariyle itirazcı bir halim olması nedeniyle bu kadar iyimser olunmasını anlamamakla birlikte sinirimi bozan bir trajikomiklik içinde değerlendiriyorum.. 
lezce user 19.03.2015

Üye
(286 Puan)


    Buradaki Pollyanna, cinsiyet belirtmekten daha çok Pollyannacılık denilen psikolojide de bilinen bir aşırı iyimserlik sendromudur. 
lezce user 19.03.2015

Üye
(246 Puan)


    Anlaşıldı bulut42 merak etme :) ben biraz duygusal yaklaştım o kadar :) ok mecazi anlama odaklaniyoruz her şer de bir hayr vardır hesabı ;) aşırı iyimserlik ;himmm belki tüm olumsuzluklara bir umutla yaklaşma çabası hayatta ayakta durabilme mücadelesi.. Bilemedim şimdi.. benim için yinede fazla bir bakış açısı her konuda bu kadar iyimser olmam..olmam ki düzen degişsin ;) 
lezce user 13.04.2015

Üye
(60 Puan)


    :)) Bence Pollyanna o günden sonra çok değişti 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.