Haber | “Bu benim hayatım, benim özüm, benim kararımdır ve yalnızca beni ilgilendirir”

“Bu benim hayatım, benim özüm, benim kararımdır ve yalnızca beni ilgilendirir”


Rüzgar Erkoçlar bir basın açıklaması yayınlayarak son süreçte medya üzerinden hayatının mercek altına alınması ve kendi adına, ondan habersiz yapılan haberleri ve sahte profilleri eleştiren bir açıklama yayınladı ve bir süreci atlatana kadar bir süre ailesi ve dostlarıyla zaman geçirmek istediğini söyledi.

Yayınladığı basın açıklaması,
Değerli Basın Mensupları,
Yaşadığım zorlu süreci her zaman yanımda olup bana destek olan ailem ve arkadaşlarımla birlikte kendi içimde atlatmaya çalışırken her gün gazetelerde ve televizyonlarda hakkımda 3. şahısların ortaya asılsız haberler atıyor oluşu ve bundan bir gündem yaratılması tahmin edersiniz ki benim için hiç de kolay değil. Benden bağımsız olarak ortaya atılan tüm haberler karşısında ilk ve son kez bir basın açıklaması yapmaya karar verdim…
Yaşadığım bu süreç hiç istemediğim halde kendine gündem yaratmak isteyen şahıs ya da şahıslar tarafından ortaya çıkartıldı. Akabinde basın sürekli olarak telefonumdan bana ulaşmaya çalıştı, evimin kapısında basın mensupları beklemeye başladı. Ailem de bu aramalardan, telefon tacizlerinden nasibini aldı. Bunun üzerine tüm yaşadıklarımı benim ağzımdan tüm içtenliğimle en doğru şekilde öğrenilsin diye Ayşe Arman’a anlattım. Çünkü Ayşe Arman daha önce de bu konular hakkında röportajlar yapmıştı ve konuya olan duyarlılığı benim için önemliydi.
Bu röportajdan sonra hiçbir yerde hiçbir şey yazmadım, hiçbir medya kuruluşuna konuşmadım. Adıma açılan Twitter ve Facebook hesapları bana ait değildir. Bilgi işlem merkezine başvurularak hepsi kapatılmasına rağmen tekrar tekrar açılmaya, ağzımdan yazılar yazılmaya devam ediyor. Buradan bir kez daha söylüyorum ki hiçbir sosyal mecrada hesabım yoktur. Benim adıma yazılan haberler asılsızdır.
Hiçbir ölüm tehdidi almadım, hiçbir yapımcı beni aramadı. Hiçbir oyunculuk teklifi almadım. Şu anda hayatımın bu kısmını düşünecek durumda değilim. Sadece ameliyatımdan sonra sağlığımla ilgili aşamalı süreç hala devam etmektedir. Bana bu süreçte destek olan ailemle ve dostlarımla birlikteyim. Sakin ve huzurlu bu süreci atlatmayı diliyorum.
Röportajda da defalarca söylediğim gibi bu benim hayatım, benim özüm, benim kararımdır ve yalnızca beni ilgilendirir.
Bugün televizyon programında ameliyatımı yapan doktordan alındığı söylenen bilgi konu edilerek başkalarının hayatları üzerinden kendisine yeni bir gündem başlığı çıkarmaya çalışan bazı kişilerin yaptıkları karşısında bende kişisel haklarımı korumak adına yasal süreç başlatacağım. Bir doktorun Hipokrat yeminini bozması bir yana, vicdan ve etik kuralları hiçe sayması anlaşılır gibi değildir.
Tüm bunların dışında; insanların benim hayatıma göstermiş olduğu saygı ve destek için minnettarım.
Yaptığım röportaj ilk ve sondu. Bundan sonra da herhangi bir televizyon kanalına yada bir gazeteye hayatım ve kararlarımla ilgili röportaj vermeyeceğim. Her insan gibi hayatıma devam etmek istiyorum. Sizlerden ricam bu isteğime saygı duyup bu süreçte aynı hassasiyeti göstermeniz.”
Saygılarımla;
Rüzgar Erkoçlar

Haber: Umut Güner

Kaynak: http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=13659


Haber Tarihi : 06.03.2013
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 150866 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Femina`nın görüşüne ben de katılıyorum.
Yazan: Lezce Üyesi

Bu kişide gördüğüm en takdir edilecek nokta şudur: Asla kendine lezbiyen dememiştir. Eminim ki bu trans haliyle lezbiyenlerin olduğu sitelere dalıp kadın arkadaş arayan lezbiyen kadınlara kendini ``ben kadınım ama ruhum erkek, beni böyle kabul et,bana saygı duy, beni sev`` diye kabul ettirmeye çalışarak zulmetmeyecektir. Vallahi şahsen ben bu zulumden çok çektim. Bu tiplerden her profilimi okuyan bana saldırdı :)) Erkeksen ne işin var, kadın arkadaş arayan kadınların olduğu sitelerde, değil mi? Transsan ayrıl şöyle, penis taktıracaksan ayrıl şöyle. Lezbiyen demek kadın seven kadın demek, ne yoruyorsunuz insanı? Bak güzel kız, ameliyatla güzel oğlan olmuş diyor ki ``ben lezbiyen değilim!`` yani, lezbiyen sitelerinde ben lezbiyenim ama maviyim diye dolaşmıyor. Şimdi yapay penisli bir erkekle olmayı isteyen bir kadın varsa gider yanına. Bu kimseyi ilgilendirmez artık.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Kuzey Afrika’dan Balkanlar’a Feministler Ankara’da Buluşuyor
Nil Erkoçlar değişimini anlattı
Deri altından mucize çıktı!
Baki Koşar Haftası Perşembe Günü İzmir’de Başlıyor
Erol Köse'den Nil Erkoçlar ile ilgili şok iddia
Galatasaray'da Lezbiyen aşk skandalı
"Bu kadın lezbiyen kızımı çok üzdü"
Hollanda'da Lezbiyen Aileye Verilen Küçük Yunus İçin AİHM Yolu Açıldı (Özel)
Eşcinseller Meclis gündeminde
Lezbiyen Çifte Düğün Pastası Yok