Haber | Evlilik turnesine çıkan lezbiyen çifte ölümcül hastalık şoku

Evlilik turnesine çıkan lezbiyen çifte ölümcül hastalık şoku


Eşcinsel evliliklerin yasal olduğu 24 ülkede ayrı ayrı düğün yapacaklarını açıklayan Hollandalı ve Belçikalı lezbiyen çiftin bu planı, ölümcül hastalık nedeniyle mümkün olmayacak.

Belçika'nın Anvers kentinde 5 yıl önce evlenen Fleur Pierets ile Hollandalı sevgilisi Julian Boom, 170 ülkedeki eşcinsel evlilik yasağına dikkati çekmek için 24 ülkede daha nikah kıyma kararı aldılar. Eşcinsel planları, çiftlerden 39 yaşındaki Hollandalı Julian Boom'un beynindeki tümör nedeniyle en fazla 3 ay ömrü kaldığının ortaya çıkması sebebiyle iptal edildi.

"HAYATIMIN AŞKI ÖLECEK"

Acı haberi, Boom'un 43 yaşındaki Belçikalı eşi Fleur Pierets Facebook hesabından duyurdu. Pierets, sosyal medya hesabında "Hayatımın aşkı ölecek" diye yazdı.

Lezbiyen çift, eşcinsel evliliklerin tanındığı ülkelerde nikah kıymak için gerçekleştirecekleri "evlilik turnesi" için bütün mal varlıklarını sattılar.

Gittikleri her ülkede yeni bir gelinlik almayı planlayan Fleur ve Julian, lezbiyen gay, biseksüel ve transseksüel (LGBT) bireylerin elit haklara sahip olması konusunda mücadele vermeyi amaçlıyordu.

HABERİ 4. NİKAHLARINDA ALDILAR

Lezbiyen çiftin nikah için gittiği ülkelerde LGBT örgütleri tarafından partiler düzenlenmesi planlanmıştı. Belçika'nın ardından New York, Amsterdam ve Paris'te dördüncü kez nikah masasına oturan Fleur ve Julian, kötü haberi Fransa'da aldılar.

ÖNCE KONUŞMA YETENEĞİ VE HAFIZASINI KAYBEDECEK

Daha önce yakalandığı göğüs kanserini 2016 yılında yenen Julian, Paris'te aniden rahatsızlandı. Yapılan kontroller sonucu 39 yaşındaki kadının beyninde ve göğsünde kötü huylu tümör tespit edildi.

Doktorlar, beyindeki tümörün giderek büyüdüğünü ve Julian Boom'un en fazla 3 ay ömrü kaldığını söylediler. Hekimlere göre Julian 3 ay içerisinde önce konuşma yeteneğini ve hafızasını kaybedecek. Daha sonra da komaya girecek.

TÜMÖR 10 YIL BOYUNCA BÜYÜMÜŞ

Doktorlara göre beyindeki tümör 10 yıldan fazla bir süre büyümüş. Göğüs kanseri ile mücadele ettiği dönemde Julian'a beyin taraması yapılmamış. Fleur, "İyi ki de yapılamamış. Çünkü harika bir 18 ay geçirdik. Bizi nasıl korkunç bir senaryonun beklediğini bilmeden 4 kez evlendik" diyor.


Haber Tarihi : 21.12.2017 01:00:00
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 161362 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Ne kadar sıkı lezbiyenlermiş.Inatla mücadele ederek gittikleri yerde nikah kiyiyorlar.Ne güzel derin bir aşk değil,sevgiymis.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Cinsiyet Değiştirdikten Hem Önce Hem de Sonra Doğum Yapan Trans Erkek Tarihe Geçti!
Alperen Ocakları Başkanı'nın LGBTİ'yi tehdit davasında karar çıktı
Büyük skandal! Yıllarca eşcinselleri fişlemişler
Türkiye’de LGBTİ Filmleri İzlemek De Mi Yasak?!
Cinsiyet Değiştirme Kanunu`nda Değişiklik
Taksim`de yapılacak olan LGBTİ etkinlikleri yasaklandı!
Ankara Valiliği, 'Alman LGBT Film Günleri'ni yasakladı
Hollywood'un iki güzel kadını ödül töreninde dudak dudağa öpüştü
Trans erkek Derin Oylum yurttan atıldı
Anne-oğul cinsiyet değiştirdi; baba-kız oldular