Haber | Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu başvurularınızı bekliyor

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu başvurularınızı bekliyor


Kaos GL Derneği’nin Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu, kampüs ya da şehrinde birlikte etkinlik yapmak isteyenlerin başvurularını bekliyor.
Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu’ndan yararlanarak Homofobi Karşıtı Buluşma’yı kendi şehrinize taşıyabilirsiniz.

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu kapsamında “İnsan Hakları İhlallerinin İzlenmesi İçin Medya”, “LGBTİ’lerin sosyal hizmetlere erişimi”, “Barış” temalarına öncelik verilecek.

1200 TL üst limitli hibe başvuruları ve çalışma önerilerinin sene boyunca dernek@kaosgldernegi.org adresine yollanması gerekiyor. 30 şehre verilecek olan hibe LGBT odaklı ittifaklara öncelik tanıyacak ve bu ittifakların oluşmasını da hedefleyecek.

Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar Küçük Hibe Fonu, geçtiğimiz günlerde yeni başvuruları açılan “Yerel Örgütlerin Kapasitesinin Güçlendirilmesi Programı”ndan farklı olarak kapasite geliştirmeyi değil somut etkinlikleri desteklemeyi hedefliyor.
Homofobi Karşıtı Buluşma nedir?

Homofobi Karşıtı Buluşma Kaos GL tarafından koordine edilen ve 2006’dan beri her yıl, 17 Mayıs Homofobi Karşıtı Gün vesilesiyle düzenlenen homofobi ve transfobiye karşı örgütlenen bir etkinlik.

Homofobi Karşıtı Buluşma ilk kez 2006 yılında yapıldı. İlk 3 yılında Ankara ile sınırlı kalan Buluşma, 4. yılında 6 şehre, 2010 yılında ise 5 Mart-16 Mayıs tarihleri arasında 16 şehre yayıldı. 2014 yılında 37 ayrı şehirde homofobi karşıtı etkinlikler organize edildi.2015 yılında ise 28 şehirde 40 etkinlik düzenlendi.
Neden 17 Mayıs?

17 Mayıs, Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü olarak dünya çapında etkinliklere sahne olan bir gün.

Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü, cinsiyet kimlik veya cinsel yönelimlerle ilgili tüm fiziksel, ahlaki veya sembolik şiddetlere karşı eylem ve karşı durma günü. İnsanların eşitliği için mücadele eden tüm girişimlere ilham ve destek vererek, her biriyle koordinasyon içinde olmayı amaçlıyor.
Neden Anti-Homofobi?

Cinsel yönelimimiz ve cinsiyet kimliğimizden dolayı ayrımcılığa maruz bırakılıyoruz ve hayatın her alanında homofobik tutum ve davranışlarla karşı karşıya kalıyoruz. Homofobiye karşı duramadığımızda, kaygılarımızı ve öfkemizi içimizde büyütüp, kendimize ve kendimizden olanlara yöneltiyoruz. Oysa bu, ihtiyacımız olan en son şey olsa gerek!

Homofobi probleminin sadece LGBTİ’lerin değil, aynı zamanda heteroseksüellerin de meselesi olduğu gerçeğinin bilince çıkarılmasını istiyoruz.
Neden Buluşma?

Çünkü 2006 senesinden beri Ankara’da ve Kaos GL Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma ile Türkiye’deki LGBTİ’lere yönelik ayrımcılığın tartışılmasına ve görünürlüğünün sağlanmasına zemin yaratmayı amaçlıyoruz.

Buluşma ile LGBTİ’lerin ve heteroseksüellerin birlikte özgürleşeceği bir dünyaya dair düşüncelerimizi paylaşmak ve tartışmak istiyoruz. Sorunlarımıza çözüm yolları arıyoruz ve bulduğumuz çözüm yollarını paylaşmak ve gerektiğinde birlikte müdahale edebilmenin maddi ve manevi olanaklarını yaratmak istiyoruz. Tüm bunları yüz yüze ve birlikte yapmak istiyoruz! Yeni insanlarla tanışmak, dertleşmek, sohbet etmek, kaygılarımızı azaltmak, rahatlamak istiyoruz!

Kaynak: http://kaosgl.org


Haber Tarihi : 04.03.2016
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 141154 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz
Bu habere yapılmış bir yorum bulunmamaktadır

Diğer başlıklardan bazıları.
Babam Homoseksüel annem ise lezbiyen
SPoD, şirketlere yönelik LGBTİ hakları eğitimi vermeye başladı
Trans erkek model Men’s Health dergisine kapak oldu
Önce Unutan Kazanır
Adidas’ın Sevgililer Günü’nde Instagram kullanıcılarını ikiye bölen paylaşımı
Lezbiyen Biseksüel Feministlere Facebook sansürü
Cara Delevingne sevgilisine evlenme teklif etti
Erkeklik savaşını kazandı
Tabipler Birliği transfobik doktora ceza verdi
POLİS, NEFRET SUÇLARINA KARŞI EĞİTİLECEK