Haber | Lezbiyen çiftin nikâh şahidi

Lezbiyen çiftin nikâh şahidi


Eski ABD Başkanı George Bush, lezbiyen bir çiftin nikâh şahitliğini yaptı. Oysa başkanlığı döneminde eşcinsel evlilikler neredeyse bir tabuydu.

Bir Cumhuriyetçi Parti sözcüsü Washington Post gazetesine verdiği demeçte, eski ABD Başkanı George Bush ve eşi Barbara Bush'un Maine eyaletinin Kennebunk kentindeki törene davetli olarak katıldıklarını doğruladı.

ABD basınında çıkan haberlere göre, Bush, 55 yaşındaki Helen Thorgalsen ve 60 yaşındaki Bonnie Clement'in nikâh töreninde şahitlik yaptı.

Thorgalsen'ın Facebook sayfasında yayınlanan bir fotoğrafta tekerlekli sandalyede oturan Bush'un bir belge imzaladığı görülüyor. Fotoğrafın altında, “Evlilik cüzdanımıza şahitlik ediliyor” ifadeleri yer alıyor.

Eşcinsel evlilikler her ABD eyaletinde yasal değil. Özellikle Cumhuriyetçi politikacılar aynı cinsiyetten kişilerin evliliğine karşı çıkıyor. Nikâh şahitliği yapan George Bush'un oğlu George W. Bush da eşcinsel evliliklere karşı çıkanlar arasında.

Bonnie Clement, Washington Post'a yaptığı açıklamada, “Bu, hukuk sistemimizde muhteşem bir değişim anı” şeklinde konuştu. 12 yıldır birlikte olduklarını söyleyen Clement, Bush ailesiyle de birkaç yıldır dost olduklarını belirtti.

©Deutsche Welle Türkçe

Kaynak: http://www.dw.de/lezbiyen-%C3%A7iftin-nik%C3%A2h-%C5%9Fahidi/a-17116299


Haber Tarihi : 27.09.2013
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 149191 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Tanışık olmalarına bağlıyorum ben bu durumu. Hani bazı arkadaşlarınız vardır, yöneliminizden haberdarlardır ama içten içe homofobikliğini hissedersiniz falan, ama başka eşcinsellere yapar, şu klasik ``benim de eşcinsel arkadaşlarım var`` cümlesindeki nesneden birisinizdir ama söylemlerinden geri kalmazlar.. Yoksa bayram değil seyran değil Bush beni niye öpsün.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Altı yaşında cinsiyet değiştirdi
Papa'dan olay 'eşcinsel ve kürtaj' açıklamaları
Lady Gaga... LEZBİYEN İLİŞKİLERİNİ ANLATTI!
ABD’li keskin nişancı lezbiyen sevgilisi için cinsiyet değiştirdi
Biseksüel olduklarını biliyor muydunuz?
Lezbiyen Yüzücü Diana Nyad’ın Tarihî Başarısı
Ceyl’an Ertem: “Hem Erkekleri, Hem Kadınları Seviyorum”
İki genç kızın aşkı kapak oldu
Memlekette Merdiven devrimi Yaşanıyor!
Renkli merdivenler yeniden griye boyandı