Haber | Eşcinsel Kadınlardan

Eşcinsel Kadınlardan "Görünmezliğe" Karşı Kamp


Kaos GL’nin Çıralı’da düzenlenecek Eşcinsel ve Biseksüel Kadın Kampı’nda atölye ve sunumlarla medya, hukuk, edebiyat ve cinsellik gibi konular tartışılacak.

Eşcinsel ve biseksüel kadınlar Kaos GL'nin 13-16 Eylül arasında Antalya Çıralı'da gerçekleşecek Kadın Kampı'nda buluşacak.

Uluslararası Feminist Forum'un ardından eşcinsel ve biseksüel kadınlar düzenli olarak Kaos GL'de biraraya gelerek, çeşitli faaliyetler düzenliyorlardı. Çıralı'daki kamp da kadınların cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği kaynaklı sorunlarını tartışmak ve bu sorunları görünür kılmak için oluşturulan kadın grubunun faaliyetleri arasında yer alıyor.
Kampta neler olacak?

Kamp süresince atölyeler, çeşitli sunumlar ve bir muhabir eğitimi düzenlecek. Ana başlıkları çalışma grubu toplantılarında şekillenen atölye ve sunumlarda Medya, Hukuk, Edebiyat ve Cinsellik konuları ele alınacak.

* Kamp, Zehra Tosun'un kolaylaştırıcılığını yürüteceği "Karşılaşmalar Atölyesi" ile başlayacak. Atölyede, eşcinsel/biseksüel kadınların kendileri, diğer eşcinsel/biseksüel kadınlar, heteronormatif toplumsal yapı, aşk, feminizm ve LGBT hareket ile karşılaşma deneyimleri; zorlayıcı, umut verici ve güçlendirici yönleriyle tartışılacak.

* Kampın birinci gününde aynı zamanda, eşcinsel ve biseksüel kadınların medyadaki temsilini değiştirmek amacıyla "yerel muhabir eğitimi" yapılacak. Bu atölye eğitimi İdil Engindeniz ve Umut Güner ile gerçekleşecek.

* İkinci gün,Türk Edebiyatında homoerotizm ve kadın kadına cinsellik deneyimleri ve bu deneyimlerin kim tarafından kim için yazıldığı tartışılacak. Atölyenin kolaylaştırıcılığını Kıvanç Tanrıyar yapacak. Atöyle sonrasında Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Dul Bir Kadın" filmi izlenecek.

* Üçüncü gün, sağlık/tıp alanında ve cinsellikle ilgili tüm kaynaklarda kadın bedeni ve cinselliğinin hetero erkek diliyle yazılması, kadın bedeni ve kadın cinselliği konuşulacak. Atölyenin moderatörlüğünü Hasbiye Günaçtı yapacak.

* Dördüncü gün, eşcinsel-biseksüel kadınlara yönelik ihlallerin raporlama sürecinde resmi başvuru yapılmış veya medya vs. kanallarla kamusal bilgi haline gelmiş ihlallerin "güvenilir" bilgi kabul edilmesi, trans erkek ve eşcinsel-biseksüel kadınların resmi işlem yapma veya ihlali kamusal alanda duyurma konusundaki endişeler ve bu nedenlerle birlikte ihlallerin görünmez hale gelmesi Hukuk ve Ayrımcılık atölyesinde tartışılacak. Bu atölyeyi Yasemin Öz yürütecek.

Kaos GL Kadın Çalışma Grubu etkinliklerinin bir kısmı çalışma grubu dışındaki eşcinsel biseksüel kadınlara açık olacak. (ÇT)

Detaylı bilgi için: kadin@kaosgl.org

Tel: 03122300358


Haber Tarihi : 07.09.2012
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 154014 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz
Bu habere yapılmış bir yorum bulunmamaktadır

Diğer başlıklardan bazıları.
Aşk-ı Memnu’nun Bihter’i Çalıkuşu’nun Feride’si lezbiyen oldu!
Ilımlı Lezbiyen Daisy Lowe. ÇOK PİŞMAN OLMUŞ! NEDEN?
'Lezbiyen aşığım yüzüme kezzap atacak'
ABD ordusunda lezbiyen açılımı
Tayvan'da ilk kez lezbiyen çift evlendi
'Eşcinsel öpüşme' eylemi
3 kez cinsiyet değiştirdi
Kaçtığı erkek kız çıktı!
Sporda homofobi ve nefret suçları bitmiyor
’Marilyn Monroe’nun lezbiyen ilişkileri oldu’