Haber | 21. İstanbul LGBT Onur Haftası Başlıyor!

21. İstanbul LGBT Onur Haftası Başlıyor!


Türkiyeli lezbiyen, gey, biseksüel ve trans bireyler olarak bu yıl 21.’sini düzenlediğimiz İstanbul LGBT Onur Haftası 24 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Hafta, 6 kıtadan binlerce eşcinsel, biseksüel ve trans bireyi bu yıl yine İstanbul’da bir araya getirecek.

Türkiyeli LGBT’ler 1993’te Onur Haftası için ilk kez sokağa çıktıklarında 30 kişilerdi. Nefrete, dışlanmaya, ayrımcılığa karşı mücadelemiz Türkiye ve dünyadan gelen destek, aynı zamanda dayanışmanın verdiği ruhla her yıl katlanarak arttı. Öyle ki 2012 Onur Yürüyüşünde tam 20 bin kişi İstiklal Caddesini boydan boya gökkuşağına boyadık.

24 – 30 Haziran tarihleri arasında “Direniş” temasıyla gerçekleşecek olan hafta, direnişin tüm renklerine ve tüm ritmlerine kucak açıyor. Böylece Onur Haftası biz lezbiyen, gey, biseksüel ve trans bireyleri her birimiz için biricik olan direnişimizi ifade etmeye çağırıyor.

30 Haziran Pazar günü saat tam 17:00’da, 11. kez düzenlenecek olan İstanbul LGBT Onur Yürüşünde, Taksim Meydanında özgürlük isteğimizi haykırmak için buluşuyoruz. Bu yıl tekrar on binler olarak İstiklal Caddesini gökkuşağının altında dolduruyoruz.

İstanbul LGBT Onur Haftası aynı zamanda çok sayıda farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Hormonlu Domates Ödül Töreni, Oscar adayı “How to Survive a Plag” belgesel film gösterimi, Gezi Parkı direnişindeki deneyimlerimizi anlatacağımız “LGBT BLOK forumu”, Anadolu’nun çeşitli yerlerinden bir araya gelerek hareketi konuşacak lise ve üniversite öğrencilerinin “Öğrenci Buluşması”, toplumsal muhalefetin çeşitli kesimlerini bir araya getirecek “İttifaklar ve Karşıtlıklar Paneli”, Sumru Yavrucuğun transseksüel bir bireyi canlandırdığı “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” tiyatro oyunu gibi çok sayıda ses getirecek etkinlik 21. İstanbul LGBT Onur Haftasında bulunuyor. Hafta boyunca düzenlenecek partilerde de LGBT’lerin eğlencesi İstanbul’u sallayacak. Hafta boyunca gerçekleşecek tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Onur Haftası Detaylı Programı İçin: http://onurhaftasi.tumblr.com/post/53253753657/21-lgbt-onur-haftas-ayr-nt-l-program

Onur Yürüyüşü Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/events/458682720874778/?fref=ts


Haber Tarihi : 23.06.2013
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 137578 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Yarin is cikisi bende orada olacagim!
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Google`dan bir eşcinsel açılımı daha
Eşcinselliğe Paris'te protesto Cannes'da ödül
Femen'e karşı Hommen
Müslüman lezbiyenlerden sığınma talebi
AKP'li vekil homofobi kustu
“Asla Eşit Olamazsınız!”
Eurovision’da lezbiyen öpücük
`Erkeklerden bıktım!`
Birbirlerini Karıcığım Diye Çağırıyorlar
Jennifer Lopez’den lezbiyen dizisi