Haber | 9 yaşındaki öğrencisinden eşcinsel olduğunu açıklayan öğretmenine mektup: Siz harika, zeki ve cesursunuz

9 yaşındaki öğrencisinden eşcinsel olduğunu açıklayan öğretmenine mektup: Siz harika, zeki ve cesursunuz


Britanya’da dokuz yaşındaki bir kız çocuğu, kendilerine eşcinsel olduğunu açıklayan öğretmenine bir mektup yazdı. Öğretmeninin bu sırrını kendileriyle paylaşmasının cesurca olduğunu söyleyen küçük kızın bu mektubu, ülkede günün konusu oldu.

Mektubu Pink News’le paylaşan ilkokul öğretmeni, sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği ‘Zorbalık Karşıtı Hafta‘yı konu alan derste, öğrencilerine eşcinsel olduğunu açıklamaya nasıl karar verdiğini şu sözlerle anlattı: “Onlara ‘gey’ kelimesinin hakaret olarak kullanıldığını duyup duymadıklarını sordum. Sınıftaki neredeyse tüm öğrenciler ellerini kaldırdı. Afallamıştım.”

Öğrencilerinin bu tepkisinin ardından onlara “Gey ve lezbiyenlerin kötü ya da hatalı olduğunu düşünen var mı?” diye sorduğu ve yine herkesin el kaldırdığını söyleyen öğretmen, okul müdürüyle de görüşerek öğrencilerine eşcinsel olduğunu açıklamış.

“Tepkiler muhteşemdi” diyen öğretmen, “Uzun sessizlikler, şaşkın bakışlar ve bazı temel sorular oldu, erkek arkadaşınız var mı gibi ama birkaç dakika sonra her şey sona erdi ve biz de derse devam ettik” ifadelerini kullandı.

Bu dersten sonraysa öğrencilerinden birinin kendisine bir mektup yazdığını söyleyen öğretmen, mektubu okurken gözyaşlarını tutamadığını anlattı. Mektup şöyle:

“Sevgili Bay R,

Siz gey olsanız da, ben size her zaman davrandığım gibi davranacağım. Hala sizin hakkınızda önceden düşündüğüm gibi düşünüyorum. Siz harika bir öğretmensiniz ve sizi anlatırken şu sözcükleri kullanıyorum: Harika, şaşırtıcı, şahane, zeki, müthiş ve cesur.

Size cesur diyorum çünkü bir sırrınızı paylaşmanız çok cesurca.

Korkmanıza gerek yok, çünkü sınıftaki herkesin benimle aynı şekilde hissettiğini biliyorum.

A.

Not: Hepimiz sizinle gurur duyuyoruz.”

Kaynak: http://www.diken.com.tr (Haber bilgisi için umay nickli arkadaşımıza teşekkür ederiz)


Haber Tarihi : 19.12.2014
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 135054 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Güzel haber
Yazan: Lezce Üyesi

Sizce de cok sacma degil mi? 8 9 yasinda ki bir cocuk bu ayrima varip ogretmeninin yaninda olamaz bence. Asparagas diye dusunuyorum.
Yazan: Lezce Üyesi

darısı türk öğretmenlerimizin başına :) umarım birgün türkiye`den de çıkar böylesine korkusuz ve cesur eğitmenler:)
Yazan: Lezce Üyesi

O 9 yaşındaki çocuğu öpmek istiyorum :) yerim onun bilinçli davranışıni:)
Yazan: Lezce Üyesi

Böyle ogretmenlere ihtiyacimiz var iste. Gercekten korkusuz cesur ogretmenlere ihtiyacimiz var. Sadece okulda degil , hanede, ailede, cevrede, dostta . Böle egitmenler var oldukca yetisen nesiller pirlantadan daha degerli olacaklar. Gurur duydum. Darisi türk egitmenlerin basina. Maskelerinden kortulup sisteme lanet okuyabilecek cesur ögretmenlerin oralarda biyerlerde var oldugunu biliyorum ... birgün... elbet birgün
Yazan: Lezce Üyesi

``gey olsanız da``... ``çirkin olsanız da sevimlisiniz``:p gibi olmuş. Ama yine de hep demiyor muyuz çocuklara nefreti, güvensizliği, korkuyu, yanlışı, yalanı, ötekileştirmeyi, kısaca TÜM ÖN YARGILARI öğreten bizleriz. Oysa bir çocuk, doğduğu anda ön yargısızdır; tertemizdir ve mükemmeldir.
Yazan: Lezce Üyesi

Öncelikle sevgili Editörümüz Dersuyolf çok teşekkür ediyorum bu denli güzel haberleri bizler için araştırıp bizlere sunduğunuz için Dünyalar arası ortak tek sorundur algısal gelişim ki Britanya da Eşcinsellik bir sorun gibi gözükmesede ailelerin çocuklarına o denli sorunsuz anlatmadıkları kesin ve buna rağmen Öğretmenin cesur davranışı harika ama küçük bir zihnin öğretmeninin ona sunduğu algıyı kafasında netleştirip ona destek cümleleri ise ayakta alkışlanacak kadar değerli..
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Kızları erkek olmak istiyor
Hukuk Fakültesi’nde lezbiyen sorusu soruşturması durduruldu
LGBTT Dans Etse..
Satiye’nin 17 yıllık erkeklik savaşı!
Nefret ettiren rahip!
Lezbiyen vekilden Papa’ya gökkuşağı atkısı
Akit'ten CHP ve eşçinsellere çirkin saldırı
Kıbrıs’ta dağa ‘lezbiyen’ kaldırma
F.Bahçeli yıldız Angel McCoughtry nişanlandı
Avrupa Parlamentosu kalkınma politikasına LGBTİ’leri ekledi