Haber | Çağla Akalın’dan Ayşe Erbulak’a özür çağrısı

Çağla Akalın’dan Ayşe Erbulak’a özür çağrısı


'Survivor' yarışması için Panama'da bulunan oğlu Dağhan için bir televizyon programında konuşan Ayşe Erbulak, “Dağhan'ın gay olmasını istemezdim” dedi. Bu açıklamaya ünlü trans activist Çağla Akalın büyük tepki gösterdi ve Ayşe Erbulak’a özür çağrısında bulundu.

Ayşe Erbulak, 'Survivor' yarışması için Panama'da bulunan oğlu Dağhan hakkında ilginç açıklamalar yaptı.
Kanaltürk’te yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Ayşe Erbulak, oğluyla ilgili şaşırtıcı açıklamalara imza attı. Şu sıralar ‘Survivor’ adlı yarışma programında birincilik için ter döken oğlu Dağhan Külegeç’in genç ve zeki kadınlardan hoşlandığını söyleyen Erbulak, sırf bu yüzden Dağhan’ın eş bulmakta zorlandığından bahsetti. Programda ayrıca korkularından da bahseden Ayşe Erbulak, "Oğlumun sadece gay olmasını istemezdim." diyerek ilginç bir açıklamaya daha imza attı.

LGBTT BİREYLERİ ÖZÜR BEKLİYOR
Bu açıklamaya tepkiler gecikmedi. İlk tepki ise daha önce de bir çok ünlüye yaptıkları homofobik açıklamalarla özür dileten Çağla Akalın’dan geldi. Twitter hesabından konuyla ilgili tepkisini belirten Çağla Akalın’a bir çok LGBTT bireyi ve ünlülerden destek geldi. Sosyal medyadan çığ gibi büyüyen destek mesajları için teşekkür eden 10 parmağında 10 marifeti olan Çağla Akalın, “Ayşe Erbulak’ın LGBTT üyelerinden özür dileyene kadar bu tepkimi heryerde haykırıcam ve dile getirecem” diye konuştu.

Kaynak: http://www.cagdasistanbul.net/haberdetay/Cagla-Akalin-dan-Ayse-Erbulak-a-ozur-cagrisi/939 (Haber bilgisi için sony0666 nickli arkadaşımıza teşekkür ederiz)


Haber Tarihi : 12.04.2013
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 157690 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Sadece gay olmasını istememeli de zaten `Bilinçli` bir gay olabilir:)
Yazan: Lezce Üyesi

Ben oradaki ``sadece`` kelimesine takıldım. Ben de ``sadece`` eşcinsel değilim. Kendimi ``sadece`` eşcinsel olarak ifade etmiyorum. Cinselliğimin yanı sıra bir sürü huyum suyum özelliğim var. ``Sadece`` eşcinsel olduğu için dikkat çekenler yok mu - vardır illa ki. He ama cümlesinin gelişi nedir; bir de ona bakmak lazım. Bu kadıncağızın homofobik bir açıklama yapacağına da inanamıyorum. Kesin bir nuans vardır orada diyorum.
Yazan: Lezce Üyesi

böyle sanatçı bir aileden çok cahilce bir açıklama yakışmadı.kınıyorum.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Trans Erkeğe “Sahtekârlık” Cezası
Eşcinsel evlilikte referanduma ret
Rüzgar gibi geçti!
Time'dan eşcinsel kapak
Boşanmanın nedeni 'Lezbiyen aşıkmış'
Erkek Oldu Annesinin Arkadaşını Tavladı
Facebook Hayran Sayfamız
“Bu benim hayatım, benim özüm, benim kararımdır ve yalnızca beni ilgilendirir”
Kuzey Afrika’dan Balkanlar’a Feministler Ankara’da Buluşuyor
Nil Erkoçlar değişimini anlattı