Haber | SPoD LGBTİ’den güz semineri

SPoD LGBTİ’den güz semineri


Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD LGBTİ)’nin yılda iki kez düzenlediği seminerlerin bu yılki ikincisi 25-26 Ekim’de yapılacak.

SPoD LGBTİ’nin Akademik Çalışmalar Grubu tarafından, 25 Ekim Cumartesi ve 26 Ekim Pazar günü düzenlenecek seminerde Türkiye’de son dönemde yapılan LGBTİ çalışmaları sunulacak.

İlkbahar ve sonbaharda düzenlenen “Bahar Seminerleri”nin güz ayağı, bu sene Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’nde gerçekleşecek.

İki gün altı sunum
Seminerde iki gün boyunca altı farklı sunum yapılacak.

Seminerin ilk gününde ilk olarak Sosyolog Mehmet Bozok ‘Trabzon’da Erkekliklerin İnşası’ sunumunu gerçekleştirecek. Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Selin Pürselim ‘Milletlerarası Özel Hukuk’ta Tescil Edilmiş Hayat Ortaklığı: Soyad, Nafaka ve Miras Meseleleri’ sunumu yapacak. Cumartesi gününün son sunumu ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Tarihçi Laden Yurttagüler yapacak ve çalışmasında‘1950’ler Türkiye’sinde ‘Doğal Olmayan’ Cinsellikler ve Cinsiyet Kimlikleri’ni anlatacak.

Seminerin ikinci gününde ilk olarak Burcu Şenel ‘Kadınları Seven Kadınlardan Sesler: Cinsel Yönelim Ayrımcılığı ve Direniş’ başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. Daha sonra Yazar ve Editör Serdar Soydan ‘Bazı Kadınlar Bazı Adamlar – Tanzimat’tan Cumhuriyet’e Osmanlı ve Türkiye Edebiyatında LGBT Temsiller’ konusundan bahsedecek. Seminerin son sunumu ise T-Der Avukatı Sinem Hun tarafından ‘Trans Geçiş Sürecine Hukuki Bir Yaklaşım’ konusunda olacak.

SPoD LGBTİ’nin bahar seminerlerinde özellikle genç akademisyenler ve araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen LGBTİ çalışmaları alanındaki yeni araştırmalar paylaşılıyor ve tartışmaya açılıyor.

Seminerler ücretsiz ve seminerlere katılım herkese açık.

Kaynak: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=17750


Haber Tarihi : 20.10.2014
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 137488 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Gidebilme imkanı olan herkesin değerlendirmesi gereken bir programlar dizisi olduğunu düşünüyorum, gerçekten güzel konularda araştırmalar yapılmış, vatana millete şimdiden hayırlı olsun.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Cara ilk kez rengini belli etti
Katolik Kilisesi 'eşcinsel açılımında' uzlaşamadı
Lezbiyen çiftin öpücüğü marketi karıştırdı
İsrail'de Eşcinsel Yürüyüşü.
Okulda transseksüel arkadaşa etekli destek
Lezbiyen aşkı için kocasından boşandı
Kaos GL mücadeleyi kutlamaya çağırıyor!
Fransa'da Mahkeme, 9 Femen Üyesinin Beraatine Karar Verdi.
Neil Patrick Harris ve David Burtka evlendi
Navratilova’dan Amerika Açık’ta evlenme teklifi