Haber | Rüzgar Erkoçlar ve Hülya Avşar aynı filmde

Rüzgar Erkoçlar ve Hülya Avşar aynı filmde


Rüzgar Erkoçlar ve Hülya Avşar, Kutluğ Ataman’ın yeni filmi “Oryantalya”nın başrolünde oynayacak.

“Kuzu” filmiyle 51. Antalya Altın Portakal’da en iyi film dahil 6 ödül kazanan yönetmen Kutluğ Ataman’ın “Hiç bitmeyen bir aşk hikayesi, erotik bir masal” olarak tanımladığı yeni filmi “Oryantalya”nın başrolünde Hülya Avşar ve trans erkek oyuncu Rüzgar Erkoçlar oynayacak.

Oryantala’nın konusu şöyle:
19 yaşındaki yakışıklı Mazlum fakir olduğu için sevdiği Vicdan’la evlenmesine izin verilmez. Vicdan’ın ailesinden öç almak için en yakın arkadaşı, Vicdan’ın ikiz erkek kardeşi Civan’ı öldürdüğünde yanlışlıkla Vicdan’ı öldürdüğünü anlar. Mazlum, bu büyük ihanetinin verdiği suçluluk duygusundan kaçmaya çalışırken kendini tekrardan bu aşkın başladığı 70’li yılların savaş sonrası şehrinde bulacak, aynı hayatı sonsuza dek yaşayacaktır.

Erotik bir masal…
Yönetmen görüşü bölümünde Ataman, “Oryantalya”yla ilgili şu bilgileri verdi: “Oryantalya aşk ve tutkunun neden olduğu bir cinayetin hikayesini anlatır. Tutku, hikayenin kahramanı Mazlum’un işlediği cinayetin bir cezası olarak onun yakasını asla bırakmaz ve onu ölümsüzlüğe mahkum eder.

Mazlum sonsuza kadar sevmeye, sevdiğini yeniden öldürmeye ve onu tekrar bulup sevmeye mahkumdur. ‘Oryantalya’ aynı anda geleceğe ve geçmişe doğru ilerleyen bir hikaye anlatır. Bütün bu çıldırmışlığa rağmen hikaye, neden ve sonuç ilişkisi mantığını korur ve kendi içerisinde bütün bir erotik masal anlatır.”

Katalogtaki yapımcı görüşü bölümünde ise “Bu hikayenin ana aktörü cinselliktir. Eşcinsel ve heteroseksüel erotizm, arzu ve seks binaların duvarlarından akacak ve sıcak asfalttan yüzeye çıkacak” ifadeleri yer alıyor.

Kaynak : http://kaosgl.org/sayfa.php?id=17804


Haber Tarihi : 27.10.2014
Haber Editörü : Akhyls
  «« GERi
Bu haber 136697 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

@bulut42: Hakikaten yorum-chat olmuş. :)) Hülya Avşar aslında eğitimsiz olduğu için fikirleri içi boş kalan cesur bir kadın ve ebette herkes gibi o da ekmeğinin derdinde. Bu filmde o oynamasa yapılan reklamın %30u bile olmazdı gibi geliyor bana. Yanılıyorsam vur beni ;)
Yazan: Lezce Üyesi

»Albus`a ithafen; Öncelikle haber altında sohbetimiz için tebessüm ediyorum:) Sonralıkla bahsi geçen filmleri izledim, düşüncelerim sana yakındır. Bence konular hep basittir zira öyle de olmalıdır, ama önemli olan işlenişidir, anlatılışıdır aktarılışıdır. İşte burada da senle aynı kapıya çıkıyoruz söz konusu doğru anlatılması ya da 12`den vurması:) Bu da belli çerçeveler içinde göreceli olabilir aslında yani benim 12mle senin 12n farklı olabilir:) ama genel hatlarıyla konu ne kadar basit olursa olsun kurgulama da gerçeklikten uzaklaşılırsa ve ya saçmalanırsa ; Hülasa: Buğdayın yanında acı ot da sulanır. diyorum:)
Yazan: Lezce Üyesi

çevirilsin izleriz inşallah :)
Yazan: Lezce Üyesi

@bulut42: Hülya Avşar`dan çok şey beklemiyorum, en son izlediğim filmi Orhab Babayla oynadığı ``Kaptan`` filmiydi- o zamanlar ben ergendim ve sağlam Orhan Baba hayranıydım (hemşom olması nedeniyle)... ama konusu itibariyle bana baya cüretkar geldi. Better than Chocolate diye bir film var bilmem izlediniz mi, konusunda bir şey olmamasına rağmen on numara filmdir. Erotiktir de aynı zamanda (erotizme nasıl baktığına bağlı tabii, biri beni yağlı boyayla boyasa ben banyoya koşmaktan başka bir şey düşünemez olurdum:)). Neyse işte o film de ilk çekildiği dönemde içi boş olmakla eleştirildi ama insanlar sevdi- çünkü ailesine anlatamama ailenin de ısrarla anlamaması konusunda çok gerçekçiydi. Yani bazen çok basit bir konu bile aslında gerçek hayata tam 12den atış yapabiliyor.
Yazan: Lezce Üyesi

» Albus, umarım fazla gelecek kadar gerçekçi olur. Olanı anlatamayacak kadar az ya da saçmalayacak kadar abartılı olmasında:)
Yazan: Lezce Üyesi

Hülya Avsar yerinde cok daha ciddi medya maymunu olmayipta oyunculugun hakkini veren biri olsaydi. Ve Erotikten cok Dram bir hikayeyi anlatsaydi iste o zaman Bravo Türkiyem derdim...
Yazan: Lezce Üyesi

Türkiye için çok fazla ya... ah belinda gibi olur kalır :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
SPoD LGBTİ’den güz semineri
Cara ilk kez rengini belli etti
Katolik Kilisesi 'eşcinsel açılımında' uzlaşamadı
Lezbiyen çiftin öpücüğü marketi karıştırdı
İsrail'de Eşcinsel Yürüyüşü.
Okulda transseksüel arkadaşa etekli destek
Lezbiyen aşkı için kocasından boşandı
Kaos GL mücadeleyi kutlamaya çağırıyor!
Fransa'da Mahkeme, 9 Femen Üyesinin Beraatine Karar Verdi.
Neil Patrick Harris ve David Burtka evlendi