Haber | Yılın homofobik, transfobik ve isyanfobikleri belli oldu

Yılın homofobik, transfobik ve isyanfobikleri belli oldu


Her yıl homofobi ve transfobiye dikkat çekmek için verilen Hormonlu Domates Ödülleri dün akşam Garajİstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. AKP Milletvekili Türkan Dağoğlu 'Yaşam Boyu Hormonlu Domates' ödülünü alırken, Recep Tayyip Erdoğan 'Allaha Havale Ediyorum', Necati Şaşmaz 'Diren Türkçe', Melih Gökçek ise 'Diren Zeka' ve 'Ay Ne Diyeceğimi Bilemiyorum' ödülüne layık görüldü.

Homofobi ve transfobiye dikkat çekmek için verilen Hormonlu Domates Ödül Töreni’nin dokuzuncusu dün akşam Garajİstanbul'da sahiplerini buldu. Törende homofobik ve transfobik kişi ve kurumların yanı sıra isyanfobiklere de ödül verildi. Her yıl halk oylamasıyla seçilen Hormonlu Domates Ödülleri'nin yazar, siyasetçi, kurum, dizi, beynelmilel gibi kategorilerine bu yıl yeni bölümler eklendi.

YAŞAM BOYU HORMONLU DOMATES!
Her yıl İstanbul LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans) Onur Haftası kapsamında düzenlenen Hormonlu Domates Ödülleri’nin sahipleri yine internet üzerinden yapılan oylama sonucunda belirlendi. Adını, Erman Toroğlu’nun ‘Hormonlu domates yemeyin homoseksüel olursunuz’ açıklamasından alan ödüllerin dokuzuncusunda Nihal Bengisu ‘Direnişe Direnenler’, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘Allah'a Havale Ediyorum’, Melih Gökçek ‘Ay Ne Diyeceğimi Bilemiyorum’ ve ‘#direnzeka’ kategorilerinde ödül aldı.

Ödüllerin en büyüğü olan Ömür Boyu Hormonlu Domates Ödülü'ne ise AKP Milletvekili Türkan Dağoğlu TBMM'de yaptığı "Eşcinsellik hastalıktır, toplumsal yozlaşmadır, ahlaksızlıktır" konuşması nedeniyle layık görüldü. Gazeteci-Yazar Engin Ardıç ‘yazar’, AKP ‘kurum’, Pis Yedili ‘dizi’, Rusya ‘beynelminel’, Bekir Bozdağ ‘siyasetçi’ kategorilerinde Hormonlu Domates Ödülü alırken Penguen Ödülleri'ne şu kurum ve isimler layık görüldü: ‘En Yandaş TV’ Habertürk, ‘En Yandaş Gazete’ Yeni Şafak, ‘Direnişe Direnenler’ Nihal Bengisu Karaca.Haber Tarihi : 02.07.2013
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 139112 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Bu sene resmen zorlandım ya, adaylar kendi alanlarında çığır açan isimler olunca tabi.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
DİRENİŞİ EN RENKLİSİ: Yasak ne ayol
21. İstanbul LGBT Onur Haftası Başlıyor!
Google`dan bir eşcinsel açılımı daha
Eşcinselliğe Paris'te protesto Cannes'da ödül
Femen'e karşı Hommen
Müslüman lezbiyenlerden sığınma talebi
AKP'li vekil homofobi kustu
“Asla Eşit Olamazsınız!”
Eurovision’da lezbiyen öpücük
`Erkeklerden bıktım!`