LGBTİ dergisi Gzone`dan ‘görünürlük’ için albüm
türkiye'nin eşcinsel yaşam ve kültür dergisi gzone ve emi-universal müzik işbirliğiyle hazırlanan “gzone rainbow anthems” albümü çıktı. ana akımda lgbt görünürlüğünü hedefleyen “gzone rainbow anthems – gökkuşağı marşları” projesinin ilk ayağı olan bu derleme albümde lgbtlerin en sevdiği yabancı ..

Köşe Yazıları
Özgür Kelebek
KADIN OLMAK, KADIN DOĞMAK
Odun Kadın
ÇEYİZİM HAZIR MI ANNE?
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
2. Denizli ONUR Yürüyüşü 5 Haziranda

24. onur haftası kapsamında 2. denizli onur yürüyüşü'nü gerçekleştireceğiz. 5 haziran pazar günü, saat 17.00'de, denizli İl gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü önünde buluşuyoruz. #yürüyozgari denizli lgbtİ ve aileleri..
Eşcinsel görünürlük ABD’de 2’ye katlandı

abd’de yapılan bir araştırmaya göre ‘en az bir kez eşcinsel deneyim yaşadığını’ söyleyenlerin oranı 25 yılda iki katına çıktı. abd’de 30 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre 1990’da “kendi cinsiyle en az bir defa cinsel deneyim yaşadığını belirten erkeklerin oranı” yüzde 4.5 iken 2014’te bu..
Neo-Naziler Uyardı: “Onur Etkinliği Olursa Kan Akar”

ukrayna’daki neo-naziler, ülkenin ortodoks kilisesinden destek alıyor ve uzun zamandır lgbti bireyleri ve onur etkinliklerini hedef alıyor. daha bu yıl mart ayında, homofobik bir grup lgbti konferansının düzenlendiği otele taş ve fişeklerle saldırdı. polis etkinliği durdurmak zorunda kalsa da tek..
4. İZMİR ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÇAĞRI METNİ

“en iyi zamanlardı; en kötü zamanlardı. bilgelik çağıydı; ahmaklık çağıydı. İnanç dönemiydi; şüphecilik dönemiydi. aydınlığın mevsimiydi; karanlığın mevsimiydi. umut baharıydı; umutsuzluk kışıydı. öncemizde her şeyimiz vardı; öncemizde hiçbir şeyimiz yoktu. hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk; hepim..
Türk Tabipleri Birliği’nden ‘Hekimler İçin LGBTİ Sağlığı’ broşürü

“her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılabilmesi ortak bir çabayı gerektiriyor" türk tabipleri birliği (ttb) lgbtİ’lerin sağlığa erişimindeki sorunları çözmek için broşür yayınladı. broşür, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslerin (lgbtİ) sağlık hizmetine ulaşımına ilişkin hatırla..
‘Kayıp Balık Nemo’nun yeni filminde lezbiyen bir çift mi yer alacak?

“kayıp balık nemo”nun devam filminin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanı, filmin bir lezbiyen çifti gösteren ilk disney pixar filmi olabileceğine dair tartışmalara yol açtı. 2003’ün ne çok izlenen filmlerinden olan ve bir palyaço balığının maceralarını anlatan “kayıp balık nemo”nun devam film..
Meclis Binası Londra Onur Geçitinde LGBT Bayrağı Asacak

onur bayrağı daha önce de eğitim bakanlığı ve bakanlar kurulu gibi pek çok devlet binasına asılmıştı. bugün ise bayrağın 24-26 haziran tarihleri arasında gerçekleşecek onur geçiti sırasında portcullis house, westminster’da asılacağı açıklandı. parlamento üyesi açıklamasında: “parlamento binası..
Walt Disney`den eşcinsel prenses geliyor

karlar ülkesi ile yeni bir prensesi hayatımıza katan walt disney elsa adlı prenses için kadın bir partner yaratmayı planlıyor. oscar ödüllü çizgi film "frozen - karlar ülkesi"nin devamında baş karakterlerden kraliçe elsa'ya bir kız arkadaş yaratma fikri sosyal medyada gündem oldu. twitter araştı..
Diger haberler:
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

 Toplam Haber :1177

En son yapılan okuyucu yorumları
- simurg_ : Evet kesinlikle din adamlarından hacılardan hocalardan ve bunun gibi sapık lardan çocuklarımızı koru (Haber:Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması:..)
- octo : Cecile ne kadar doğru söylemişsiniz. Sitedeki üyelerimizin genelinin tek sosyal faaliyeti aman biri (Haber:7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası Programı Açıklandı!..)
- Cecile : İzmir de kafayı yiyor galiba... yıllar geçtikçe geriye giden ülke. bu ülkede zaman terse mi işliyor (Haber:7. İZMİR LGBTİ+ ONUR HAFTASI YASAKLANDI..)
- calm : Daha ilk cümlede cinsel tercih yazmışlar! (Haber:ODTÜ'lüler, gay ve lezbiyenler için eylemde..)
- Toprak_t : Ruzgarin yaptiğı başını kuma gömmektir ben herzaman sadece kendi icin yasayan insanlara hiç saygı du (Haber:Rüzgar Erkoçlar; “LGBT’lerle Anılmak İstemiyorum…”..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
“Cinsiyet Geçiş Örnek Dilekçe” ve “Nüfus Değişiklik Talebi Dilekçesi” artık Pembe Hayat’ın web sitesinde
Pembe Hayat’ın web sitesinde “Hukuk” kategorisine “Cinsiyet Geçiş Örnek Dilekçe” ve “Nüfus Değişiklik Talebi Dilekçesi” eklendi. Pembe Hayat Derneği Hukuk Departmanı’nın internet sitesinde hazı
(Okunma:1183)

Victoria's Secret'in İlk Transeksüel Modeli
Geçen yıl bir yöneticisinin "büyük şovlarda büyük beden ve trans birey kullanmayı tercih etmedikleri" yönündeki açıklamasının ardından tepki çeken marka, ilk transseksüel modelini kreasyon yüzü yaptı.
(Okunma:1033)

bianet'in Tüm İçeriğine Engelleme Kararı
Ankara 3. Sulh Ceza Hâkimliği bianet'in 200 bini aşkın yazı ve haberden oluşan tüm içeriğinin engellenmesine karar verdi. Aynı kararla 15'i haber sitesi 136 adres erişime kapatıldı. Ankara 3. Sulh
(Okunma:1019)

Coca-Cola: Sıfır şeker, sıfır önyargı
Coca-Cola’nın cinsel yönelim ayrımcılığına karşı hazırladığı “Love is Love” kampanyasının afişleri Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de sergilenmeye başladı. İçecek markası Coca-Cola’nın cinsel yöne
(Okunma:619)Diger haberler:
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

 Toplam Haber :1177