2. Denizli ONUR Yürüyüşü 5 Haziranda
24. onur haftası kapsamında 2. denizli onur yürüyüşü'nü gerçekleştireceğiz. 5 haziran pazar günü, saat 17.00'de, denizli İl gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü önünde buluşuyoruz. #yürüyozgari denizli lgbtİ ve aileleri..

Köşe Yazıları
Simurg Nakrut
2020 2021
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Eşcinsel görünürlük ABD’de 2’ye katlandı

abd’de yapılan bir araştırmaya göre ‘en az bir kez eşcinsel deneyim yaşadığını’ söyleyenlerin oranı 25 yılda iki katına çıktı. abd’de 30 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre 1990’da “kendi cinsiyle en az bir defa cinsel deneyim yaşadığını belirten erkeklerin oranı” yüzde 4.5 iken 2014’te bu..
Neo-Naziler Uyardı: “Onur Etkinliği Olursa Kan Akar”

ukrayna’daki neo-naziler, ülkenin ortodoks kilisesinden destek alıyor ve uzun zamandır lgbti bireyleri ve onur etkinliklerini hedef alıyor. daha bu yıl mart ayında, homofobik bir grup lgbti konferansının düzenlendiği otele taş ve fişeklerle saldırdı. polis etkinliği durdurmak zorunda kalsa da tek..
4. İZMİR ONUR YÜRÜYÜŞÜ ÇAĞRI METNİ

“en iyi zamanlardı; en kötü zamanlardı. bilgelik çağıydı; ahmaklık çağıydı. İnanç dönemiydi; şüphecilik dönemiydi. aydınlığın mevsimiydi; karanlığın mevsimiydi. umut baharıydı; umutsuzluk kışıydı. öncemizde her şeyimiz vardı; öncemizde hiçbir şeyimiz yoktu. hepimiz doğrudan cennete gidiyorduk; hepim..
Türk Tabipleri Birliği’nden ‘Hekimler İçin LGBTİ Sağlığı’ broşürü

“her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılabilmesi ortak bir çabayı gerektiriyor" türk tabipleri birliği (ttb) lgbtİ’lerin sağlığa erişimindeki sorunları çözmek için broşür yayınladı. broşür, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve intersekslerin (lgbtİ) sağlık hizmetine ulaşımına ilişkin hatırla..
‘Kayıp Balık Nemo’nun yeni filminde lezbiyen bir çift mi yer alacak?

“kayıp balık nemo”nun devam filminin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanı, filmin bir lezbiyen çifti gösteren ilk disney pixar filmi olabileceğine dair tartışmalara yol açtı. 2003’ün ne çok izlenen filmlerinden olan ve bir palyaço balığının maceralarını anlatan “kayıp balık nemo”nun devam film..
Meclis Binası Londra Onur Geçitinde LGBT Bayrağı Asacak

onur bayrağı daha önce de eğitim bakanlığı ve bakanlar kurulu gibi pek çok devlet binasına asılmıştı. bugün ise bayrağın 24-26 haziran tarihleri arasında gerçekleşecek onur geçiti sırasında portcullis house, westminster’da asılacağı açıklandı. parlamento üyesi açıklamasında: “parlamento binası..
Walt Disney`den eşcinsel prenses geliyor

karlar ülkesi ile yeni bir prensesi hayatımıza katan walt disney elsa adlı prenses için kadın bir partner yaratmayı planlıyor. oscar ödüllü çizgi film "frozen - karlar ülkesi"nin devamında baş karakterlerden kraliçe elsa'ya bir kız arkadaş yaratma fikri sosyal medyada gündem oldu. twitter araştı..
Ankara Valiliği’nden ‘Homofobi Karşıtı’ yürüyüşe yasak

kaos gl derneği’nin 2008 yılından beri 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtı gün dolayısıyla yaptığı yürüyüş, ilişkin ankara valiliği’ne yaptığı başvuru reddedildi. kaos gl derneği’nin 2008 yılından beri 17 mayıs uluslararası homofobi ve transfobi karşıtı gün dolayısıyla yaptığı yür..
Diger haberler:
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 Toplam Haber :1212

En son yapılan okuyucu yorumları
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)
- MaRJiNaL : Çok güzel bir liste olmuş ama maalesef çoğunu izleyemiyoruz sitede film izleyebilseydik keşke umarı (Haber:Sonu Mutlu Biten 15 Muhteşem Lezbiyen Filmi..)
- yellowred : Diyanet kapatılsınn (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 Toplam Haber :1212