‘Gelecek Queer’ sergisinde zil çaldı, dersler başlıyor!
kaos gl’nin İstanbul’daki ev sergisi ‘gelecek queer’, queer teori derslerine ve lezbiyen biseksüel feminist buluşmalara ev sahipliği yapacak. kaos gl'nin yirminci kuruluş yılında kazanılan nefes alanlarını hatırlamak ve genişletmek için kurulan ev sergisi ‘gelecek queer’ sergisi kapsamında farklı..

Köşe Yazıları
Simurg Nakrut
2020 2021
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
İşten atıldı, sebep çarpıtıldı

özel sektörde çalışan lgbtİ bireyler cinsel tercihlerini aşağılanacakları ve işten çıkarılacakları korkusuyla gizliyor, iş arkadaşlarına karşı her alanda daha dikkatli olmak zorunda kalıyorlar kaos gl derneği, lgbtİ bireylerin iş hayatında özel sektörde yaşadıklarını raporladı. özel sektörde yaşa..
Sadece bir vücut parçası

2 lezbiyen bireyden oluşan müzik grubu briaandchrissy, seksüellikten arınıldığında cinsel organlara dokunmanın nasıl bir şey olduğunu göstermek için ilginç bir deney yaptılar. youtube kanallarında yayınladıkları video için daha önce hiçbir penise dokunmamış lezbiyenlerden bunu yapmaları ve düşüncele..
5. Pembe Hayat KuirFest

14-21 ocak / ankara 22-24 ocak / i̇stanbul pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve trans (lgbtt) dayanışma derneği tarafından düzenlenen pembe hayat kuirfest beşinci yılını kutluyor. kuirfest’in bu seneki mekânları ankara’da büyülü fener sineması, çağdas..
Fener Rum Patrikhanesi: Kilisemiz eşcinsel evliliği kutsamaz

yunanistan’da eşcinsel çiftlerin kanun önünde eşit olmasının önünü açan "medeni birliktelik" yasasının parlamentoda kabul edilmesiyle birlikte İstanbul’daki fener rum ortodoks patrikhaneside karara tepki gösterdi. İstanbul fener rum ortodoks patrikhanesi, yunanistan’da eşcinsel çiftler için çıkar..
Yunanistan eşcinsel evliliğe 'evet' dedi

yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evliliğini yasal kılan kanun değişikliğini kabul etti. yunanistan bu kararı alan avrupa'nın 14, dünyanın 19. ülkesi oldu yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evlenmelerinin önünü açan yasal düzenlemeyi kabul etti. ortodoks kilisesinin uzun yıllar..
HDP’li Kerestecioğlu, LGBTİ’lere internet sansürünü Meclis’e taşıdı

halkların demokratik partisi (hdp) İstanbul milletvekili filiz kerestecioğlu, ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı binali yıldırım’a lgbtİ bireylere yönelik sitelerin engellenmesine ilişkin soru önergesi verdi. kaosgl’nin haberine göre erişime engellenen websitesi sayısında ciddi bir artış ..
C. Blanchett ve R. Mara ‘Carol’ filminde lezbiyen çifti canlandırıyor

cate blanchett, yönetmen todd haynes’in ellerinden çıkan ‘carol’ isimli filmde bir lezbiyeni canlandırıyor. 1950’lerden romantik bir eş cinsel hikayesini gün yüzüne taşıyan ‘carol’ cate blanchett ve rooney mara’yı bir araya getiriyor. film yazar patricia highsmith’in 1952 basımlı aynı isimli ro..
Lezbiyenler Üzgün. Ruby Rose, Mart 2014’te nişanlandığı sevgilisi Phoebe Dahl’dan ayrıldı.

orange is the new black’in açık lezbiyen oyuncusu ruby rose, mart 2014’te nişanlandığı sevgilisi phoebe dahl’dan ayrıldı. us weekly’e verdiği röportajda ayrılık dedikodularına açıklık getiren rose, “beraber çok güzel seneler geçirdik ama artık sona erdi. ayrılığımız medyadaki spekülasyonların son..
Diger haberler:
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37

 Toplam Haber :1212

En son yapılan okuyucu yorumları
- Nora88 : Hep böyle tipler zaten seks partilerine katılıyor fazla bastırmaktan seviyeli ilişki kuramayıp insan (Haber:..)
- xBeyz : Ne gariplik varsa bu hindistanda var. Akraba evliliği diye mutasyon geçirdiler ülkece. (Haber:İnanılmaz olay: Hamile kalamayan kadın doktorda er..)
- xBeyz : Netflix adamın dibi (Haber:“Maalesef tüm eşcinsellerin çok önemli olduğunu he..)
- MaRJiNaL : Çok güzel bir liste olmuş ama maalesef çoğunu izleyemiyoruz sitede film izleyebilseydik keşke umarı (Haber:Sonu Mutlu Biten 15 Muhteşem Lezbiyen Filmi..)
- yellowred : Diyanet kapatılsınn (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37

 Toplam Haber :1212