İrlanda’da aşk kazandı: Eşcinsel evlilik “resmen” yasal
İrlanda’da 5 ay önce halk oylamasıyla “evet” oyu alan eşcinsel evlilik hakkı, 29 ekim itibariyle yasallaştırıldı. İlk evliliklerin iki hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. geçtiğimiz mayıs ayında İrlanda’da halk oylamasına sunulan eşcinsel evlilik, yüzde 38 hayır oyuna karşın yüzde 62 evet oyu ..

Köşe Yazıları
Köşe yazısı bulunamadı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Cinsiyet değiştiren Caitlyn Jenner 'Yılın Kadınları' listesinde

geçirdiği operasyonla cinsiyet değiştirerek gündeme oturan abd'li eski milli atlet bruce jenner, yeni kimliği caitlyn jenner olarak glamour dergisinin oluşturduğu 'yılın kadınları' listesine girdi. kim kardashian'ın üvey babası bruce jenner, haziran ayında ilk kez kadın olarak objektif karşısına g..
‘Eşcinsellik genle tespit edildi’ iddiası

amerika california üniversitesi araştırmacılarından dr. tuck ngun ve ekibi, dna’lardaki genler üzerinde bulunan ‘biyolojik etiketlere’ bakarak, insanların cinsel eğilimlerinin tespit edilebileceğini ileri sürdü ekip, bu sonuca 47 tek yumurta ikizi erkeğin dna’larını inceleyerek ulaştı. ikizlerden..
İptal edilen Boston gay korosu konserinin perde arkası: ‘Erdoğan böyle istedi’

boston gay men’s chorus (boston eşcinsel erkek korosu) yetkilileri, zorlu performans sanatları merkezi’ndeki konserlerinin cumhurbaşkanı tayyip erdoğan ve hükümet baskısı nedeniyle iptal edildiğini söyledi. boston eşcinsel erkek korosu’nun 27 haziran’da zorlu performans sanatları merkezi’nde düze..
Eşcinsel dostluğunda sondan 3. ülke Türkiye

uluslararası gey lezbiyen oluşumu’nun avrupa ülkeleri arasından yaptığı sıralamada 49 ülke yer aldı. her sene yapılan sıralamada puanlama, her bir ülkedeki lgbt hakları kriter alınarak yapılıyor. türkiye sıralamada 46. sırada yer aldı. g-zone'nun haberine göre, bu senenin en eşcinsel dostu ülkesi..
ANKARA’DA HAYATINI KAYBEDEN BERNA KOǒA ANMA TÖRENİ

10 ekim’de ankara’da yaşanan patlamada hayatını kaybedenlerden İzmirli berna koç, konak halkevi önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. ankara’da yaşanan faciayla hayata veda eden berna koç’un da üyesi olduğu konak halkevi’nin camında halen asılı olan “emek, barış ve demokrasi için 10 e..
TRANS ERKEK GEÇİŞİNİ GÖSTERMEK İÇİN 3 YILDA 1400 SELFIE ÇEKTİ

youtube şöhretlerinden, 21 yaşındaki öğrenci jamie raines cinsiyet geçiş sürecini 1400 fotoğraf çekerek gün gün belgeledi. 18 yaşındayken cinsiyet geçişine yardımcı olan ilaçları kullanmaya başlayan raines, vücudundaki testesteron oranının artışını görünüşündeki değişiklikleri, vücudundaki kıllan..
İngiltere Ülkedeki İlk LGBTİ Huzurevini Açmaya Hazırlanıyor

girişimin İngiltere’deki öncüsü tonic housing, 50 yaşın üzerindeki lgbtİ bireyler için londra ya da brighton’da bir huzurevi açmaya hazırlanıyor. tonic housing yöneticilerinden james greenshields, kendi geleceğini düşünmeye başladığında bu fikirle karşılaştığını belirtiyor: “çocuklarınız ya da gü..
LGBTİ Ruh Sağlığı Sempozyumu Düzenleniyor

cinsel eğitim tedavi ve araştırma derneği (cetad) ve lambdaİstanbul lgbtİ dayanışma derneği ruh sağlığı komisyonu ortaklığı, İstanbul bilgi üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programı işbirliği ile i.lgbtİ ruh sağlığı sempozyumu yapılacak. yayınlanan davet metninde: “lgbtİ varoluşlar tan..
Diger haberler:
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

 Toplam Haber :1232

En son yapılan okuyucu yorumları
- Thewaves2222 : İlginç (Haber:Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyası..)
- Rahibe_sena : Ne var bunda bence çok normal ama keşke medya önünde yapmasalar şuan örnegin selin cigerci bile taşı (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Herşey zaten çok normal bunun dışında …. (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Bende istiyorum ❤🔥 (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)
- Cecile : vay vay vay yakışır. biz de bir 200-300 yıla... :D (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

 Toplam Haber :1232