İşten atıldı, sebep çarpıtıldı
özel sektörde çalışan lgbtİ bireyler cinsel tercihlerini aşağılanacakları ve işten çıkarılacakları korkusuyla gizliyor, iş arkadaşlarına karşı her alanda daha dikkatli olmak zorunda kalıyorlar kaos gl derneği, lgbtİ bireylerin iş hayatında özel sektörde yaşadıklarını raporladı. özel sektörde yaşa..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Sadece bir vücut parçası

2 lezbiyen bireyden oluşan müzik grubu briaandchrissy, seksüellikten arınıldığında cinsel organlara dokunmanın nasıl bir şey olduğunu göstermek için ilginç bir deney yaptılar. youtube kanallarında yayınladıkları video için daha önce hiçbir penise dokunmamış lezbiyenlerden bunu yapmaları ve düşüncele..
5. Pembe Hayat KuirFest

14-21 ocak / ankara 22-24 ocak / i̇stanbul pembe hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve trans (lgbtt) dayanışma derneği tarafından düzenlenen pembe hayat kuirfest beşinci yılını kutluyor. kuirfest’in bu seneki mekânları ankara’da büyülü fener sineması, çağdas..
Fener Rum Patrikhanesi: Kilisemiz eşcinsel evliliği kutsamaz

yunanistan’da eşcinsel çiftlerin kanun önünde eşit olmasının önünü açan "medeni birliktelik" yasasının parlamentoda kabul edilmesiyle birlikte İstanbul’daki fener rum ortodoks patrikhaneside karara tepki gösterdi. İstanbul fener rum ortodoks patrikhanesi, yunanistan’da eşcinsel çiftler için çıkar..
Yunanistan eşcinsel evliliğe 'evet' dedi

yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evliliğini yasal kılan kanun değişikliğini kabul etti. yunanistan bu kararı alan avrupa'nın 14, dünyanın 19. ülkesi oldu yunanistan parlamentosu, eşcinsel çiftlerin evlenmelerinin önünü açan yasal düzenlemeyi kabul etti. ortodoks kilisesinin uzun yıllar..
HDP’li Kerestecioğlu, LGBTİ’lere internet sansürünü Meclis’e taşıdı

halkların demokratik partisi (hdp) İstanbul milletvekili filiz kerestecioğlu, ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı binali yıldırım’a lgbtİ bireylere yönelik sitelerin engellenmesine ilişkin soru önergesi verdi. kaosgl’nin haberine göre erişime engellenen websitesi sayısında ciddi bir artış ..
C. Blanchett ve R. Mara ‘Carol’ filminde lezbiyen çifti canlandırıyor

cate blanchett, yönetmen todd haynes’in ellerinden çıkan ‘carol’ isimli filmde bir lezbiyeni canlandırıyor. 1950’lerden romantik bir eş cinsel hikayesini gün yüzüne taşıyan ‘carol’ cate blanchett ve rooney mara’yı bir araya getiriyor. film yazar patricia highsmith’in 1952 basımlı aynı isimli ro..
Lezbiyenler Üzgün. Ruby Rose, Mart 2014’te nişanlandığı sevgilisi Phoebe Dahl’dan ayrıldı.

orange is the new black’in açık lezbiyen oyuncusu ruby rose, mart 2014’te nişanlandığı sevgilisi phoebe dahl’dan ayrıldı. us weekly’e verdiği röportajda ayrılık dedikodularına açıklık getiren rose, “beraber çok güzel seneler geçirdik ama artık sona erdi. ayrılığımız medyadaki spekülasyonların son..
ANNE TRANS ÇOCUĞU İÇİN DÖVMESİNİ DEĞİŞTİRDİ

çocuklarının fotoğraflarını dövme olarak vücuduna kazıyan bir anne, 12 yaşındaki çocuğunun trans olduğunu farkedince, onu desteklemek için dövmesini değiştirdi. lindsay peace üç çocuk annesi bir kanadalı, onu diğer annelerden ayıran en büyük fark ise lindsay’in üç çocuğunun da fotoğraflarından dö..
Diger haberler:
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39

 Toplam Haber :1229