Hormonlu Domates adayları belli oldu
11. hormonlu domates homofobi-transfobi ödülleri’nde kimleri görmek istersiniz? oylamaya katılın, homofobik ve transfobikler ödülsüz kalmasın... hormonlu domates homofobi-transfobi ödülleri bu yıl 11. kez sahiplerine gidecek. lgbtİ onur haftası kapsamında ödüller, 24 haziran çarşamba akşamı şişli k..

Köşe Yazıları
Odun Kadın
AH BU BİZ…
Özgür Kelebek
KADIN OLMAK, KADIN DOĞMAK
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Annesi lezbiyen ilişkiyi onayladı

'alacakaranlık' serisindeki 'bella swan' karakteriyle tanına kristen stewart, iki yıl önce rol arkadaşı robert pattinson ile yollarını ayırmıştı. bu süre içinde adı kimseyle anılmayan oyuncu, 6 aydır asistanı alicia cargile ile ayrılmaz ikili oldu. yakınlıklarının aşka dönüşüğü konuşulan stewart ..
Meksika'da eşcinsel evlilik artık serbest

meksika, mahkeme kararıyla eşcinsel evliliği serbest bıraktı. meksika'da yüksek mahkeme, eşcinsel evliliğin engellenmesinin anayasal olmadığına karar verdi. kararın ardından parlamentodan yasal düzenleme çıkmamış olsa bile eşcinsel çiftlerin evlenmesinin önündeki engelin kalktığı belirtiliyor. n..
TODAP: Homofobik/Transfobik Kitapları Almıyoruz!

toplumsal dayanışma İçin psikologlar derneği (todap) toplumu homofobik ve transfobik kitaplar almamaya çağırdı. bunun için change.org’da bir kampanya başlatan todap boykot çağrısının yanında lgbtİ varoluşları “hastalık” olarak tanımlayan “onarım terapisi”, “düzeltme terapisi” gibi uygulamaları tavsi..
Onur Yürüyüşü`nde eşit temsiliyet istendi

İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı'nın düzenlediği onur yürüyüşü'ne katılan aktivistler, lgbtİ'ler için eşit temsiliyet istedi. İzmir lgbtİ İnsaiyatifi ve gökkuşağı dayanışma ağı tarafından kıbrıs şehitleri caddesi'nde 3.kez onur yürüyüşü düzenlendi. yürüyüşe, hdp İl eşbaşkanı ca..
Atina`da "11.Eşcinseller Gurur Yürüyüşü"

yunanistan'ın başkenti atina'da, bu yıl 11'incisi düzenlenen, "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne ülkenin farklı şehirlerinden çok sayıda kişi katıldı. klathmonos meydanı'nda toplanan yüzlerce eşcinsel, parlamento binasının da bulunduğu sintagma meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. müzik eşliğinde dans..
23. İstanbul LGBTİ Onur Haftası başlıyor!

“normal” temasıyla düzenlenecek 23. İstanbul lgbtİ onur haftası’nda paneller, filmler, atölyeler, gösteriler ve partilerden oluşan dopdolu program tüm haftaya yayılıyor. hafta, 28 haziran pazar günü saat 17.00’da İstiklal caddesi’nde yapılacak 13. onur yürüyüşü ile binlerce kişiyi buluşturacak. h..
Tel Aviv'de eşcinsel yürüyşüne on binlerce kişi katıldı

İsrail'in başkenti tel aviv'de bu yıl onyedincisi düzenlenen "eşcinseller gurur yürüyüşü"ne on binlerce eşcinsel katıldı. tel aviv'deki meir park'ta öğle saatlerinde toplanmaya başlayan eşcinseller için polis geniş güvenlik önlemleri aldı. şehir içinde birçok yolu trafiğe kapatan polis, çevredeki..
İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik

pera film, “grayson perry: küçük farklılıklar” sergisi kapsamında düzenlediği “tam benlik: İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik” temalı film gösterimlerine devam ediyor. 28 haziran’a kadar devam edecek gösterimler izleyiciyi cinsiyet, kimlik ve deneyimlere odaklanan özgün hikayeler arasında bir yo..
Diger haberler:
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41

 Toplam Haber :1186

En son yapılan okuyucu yorumları
- gelbulbeniask : film endüstrisi neden başkalarının ne düşündüğünü umursar ki? kimse bu lezbiyenmiş ben onu izlemem d (Haber:KRISTEN STEWART: EŞCİNSEL İLİŞKİMİ GİZLEMEMİ İSTED..)
- Cecile : helal, böyle cesur işlere ve kişilere ihtiyaç var. (Haber:İŞTE TÜRKÇE POP’UN GÖKKUŞAĞI BAYRAKLI, LEZBİYEN İK..)
- simurg_ : Evet kesinlikle din adamlarından hacılardan hocalardan ve bunun gibi sapık lardan çocuklarımızı koru (Haber:Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması:..)
- octo : Cecile ne kadar doğru söylemişsiniz. Sitedeki üyelerimizin genelinin tek sosyal faaliyeti aman biri (Haber:7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası Programı Açıklandı!..)
- Cecile : İzmir de kafayı yiyor galiba... yıllar geçtikçe geriye giden ülke. bu ülkede zaman terse mi işliyor (Haber:7. İZMİR LGBTİ+ ONUR HAFTASI YASAKLANDI..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
KRISTEN STEWART: EŞCİNSEL İLİŞKİMİ GİZLEMEMİ İSTEDİLER
Alacakaranlık (Twilight) filminin yıldızı Kristen Stewart, Harper’s Bazaar dergisine verdiği röportajda çok konuşulacak sözlere imza attı. İki yıl süper model Stella Maxwell’le birlikte olan yıld
(Okunma:1408)

Müslüman ve Hristiyan Lezbiyen Çiftin Düğün Fotoğrafları Viral Oldu!
Amerika’da tanışıp evlenen Nadine ve Sarah, düğün fotoğrafları ile sosyal medyayı resmen salladı! ‘Doğa, beyaz ve Sarah.’ Benim en sevdiklerim diyen Nadine, heyecanını böyle dile getirdi. Mü
(Okunma:1285)

The L Word: Generation Q
Los Angeles’ta yaşayan LGBTİ+ bireylerinin yaşamlarına ışık tutan The L Word’ün devam dizisi olan The L Word: Generation Q’dan yeni fragman yayınlandı. 2004-2009 yılları arasında Amerikan kablolu k
(Okunma:736)

Bogota, ilk kadın ve lezbiyen belediye başkanını seçti
Latin Amerika ülkesi Kolombiya’da devlet başkanlığından sonra en önemli ikinci makam addedilen Bogota belediye başkanlığını, solcu Claudia Lopez kazandı. Kolombiya başkentini ilk kez bir kadın ve l
(Okunma:504)Diger haberler:
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41

 Toplam Haber :1186