İrlanda eşcinsel evliliğe evet dedi
İrlanda'da eşcinsellerin evlenmesine izin veren yasa referandumda oylandı. resmi olmayan sonuçlara göre evet oyu kullananlar referandumu açık ara kazandı katolik düşünce kuruluşu iona enstitüsü direktörü david quinn, referandumu "evet" diyenlerin kazandığını kabul etti. eşcinsel evliliklerin yasala..

Köşe Yazıları
Odun Kadın
ÇEYİZİM HAZIR MI ANNE?
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
MAGNUM’DAN LGBT TEMALI REKLAM FİLMİ

daha önce hep seksi kadınlar ve şık, yakışıklı erkeklerin flörtleşmelerine eşlik eden ve onları hazzın peşinde sürükleyen magnum’un yeni kampanyasında, bu defa hazzın peşine düşenler havalı drag queen’ler. filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde cannes film festivali’nde yapıldı. filmde gösteri ..
David Reimer ve Cinsiyet Değiştirme Vakası

22 ağustos 1965'te winnipeg, kanada'da doğan david reimer ve ikizi brian'a onlar daha 6 aylıkken idrar yapmalarında meydana gelen bir sıkıntıdan ötürü fimoz adı verilen bir hastalığın teşhisi kondu. kısa sürede riskli hal alan bu hastalık ile mücadele etmek amacıyla doktorlar, tıbbi amaçlarla çok na..
24 Mayıs Planın Kocaeli Olsun

htb(homofobi-transfobi-bifobi) karşıtı öğrenci buluşması için seni kocaelİye bekliyoruz. eğitici ve iddalı nitelikte panel ve panalistler, arkasından türkiyenin her yerinden gelen renkli insanlarla ayrimcilik karşiti onur yürüyüşü .. 24 mayista planin kocaelİ olsun etkİnlİk programi 11.30-1..
TÜM ŞEHİR LGBT TEMALI TRAFİK LAMBALARIYLA SÜSLENDİ

eurovision öncesi viyana’da hazırlıklar son hızla devam ediyor. şehir parlamentosunun aldığı bir kararla şehirdeki bütün trafik lambaları lgbt temalı olarak dönüştürüldü. eşcinsel temalı trafik lambalarının eurovision sonrası da şehiri süsleyip süslemeyeceği ise henüz bir merak konusu. viyana sak..
Senin 'hormonlu domates' adayın kim?

yılın homofobik ve transfobik kurum ve kişilerini seçen hormonlu domates homofobi ve transfobi ödülleri’nin 11.’si için aday önerileri 25 mayıs’a kadar gönderilebilir. 23. İstanbul lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, İnterseks) onur haftası kapsamında düzenlenen hormonlu domates homofobi ve t..
Miley Cyrus'tan ''eşcinsel ilişki'' itirafı

miley cyrus'tan ''eşcinsel ilişki'' itirafı amerikalı şarkıcı miley cyrus, açıklamalarıyla ses getirmeye devam ediyor. geçen hafta eşcinsel ilişkiler yaşadığını açıklayan miley cyrus, yalnız olmayı sorun etmediğini ve bunda feminist olmasının katkısının büyük olduğunu söyledi. çocuk yıldız olduğu..
İngiltere lezbiyen evliliği konuşuyor

daily star gazetesi, ünlü İngiliz aktrist kelly brook (35)'un amerikalı oyuncu elisha cuthbert (32) ile evlendiğini yazdı. birinci sayfadan "kelly'nin lezbiyen evliliği" başlığını atan daily star gazetesi, kelly brook'un lezbiyen evlilik şokunu "bebek ve kız arkadaşı dünya evine girdiler" diye verd..
Anadolu’dan trans aday!

ahura lgbtİ aktivisti trans kadın deva özenen anadolu partisi’nden İzmir 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı oldu. anadolu partisi’nden aday adayı olan ahura lgbtİ aktivisti trans kadın deva özenen İzmir 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı oldu. kaosgl’den yıldız tar’ın haberine göre; adaylığını ..
Diger haberler:
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41

 Toplam Haber :1173

En son yapılan okuyucu yorumları
- simurg_ : Evet kesinlikle din adamlarından hacılardan hocalardan ve bunun gibi sapık lardan çocuklarımızı koru (Haber:Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması:..)
- octo : Cecile ne kadar doğru söylemişsiniz. Sitedeki üyelerimizin genelinin tek sosyal faaliyeti aman biri (Haber:7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası Programı Açıklandı!..)
- Cecile : İzmir de kafayı yiyor galiba... yıllar geçtikçe geriye giden ülke. bu ülkede zaman terse mi işliyor (Haber:7. İZMİR LGBTİ+ ONUR HAFTASI YASAKLANDI..)
- calm : Daha ilk cümlede cinsel tercih yazmışlar! (Haber:ODTÜ'lüler, gay ve lezbiyenler için eylemde..)
- Toprak_t : Ruzgarin yaptiğı başını kuma gömmektir ben herzaman sadece kendi icin yasayan insanlara hiç saygı du (Haber:Rüzgar Erkoçlar; “LGBT’lerle Anılmak İstemiyorum…”..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası Programı Açıklandı!
7.İzmir LGBTİ+ Onur Haftası ve etkinlikleri 17 ve 23 Haziran tarihleri arasında İzmir’in çeşitli yerlerinde yapılacak. LGBTİ bireylerin biraraya geldikleri ve özgürce düşüncelerini söyleyebildikler
(Okunma:1285)

7. İZMİR LGBTİ+ ONUR HAFTASI YASAKLANDI
İzmir Valiliği, 17 – 23 Haziran 2019’da gerçekleştirmeyi planladığımız 7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası boyunca yapacağımız tüm etkinlikleri “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve Uygulanm
(Okunma:1273)

Hormonlu Domates’ler sahiplerini buldu: Ankara Valiliği, TİHEK, Diyanet ve dahası
Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri Şişli’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödül kazananlar arasında Ankara Valiliği, TİHEK, Diyanet, Mustafa Ceceli gibi birçok kişi ve kurum bulunuyor. İçişle
(Okunma:846)

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İmamoğlu yabancı bir gazetecinin “Pazar günü yapılması beklenen ve İstanbul Valiliğinin yasağı ile karşılaşan LGBTİ+ Onur Yürüyüşü etkinliğini destekleyecek misiniz?” sorusuna yasağın müsebbibi kuruml
(Okunma:704)

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması: Yaradılışa aykırı bir sapkınlık
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye'de 30 Haziran'da düzenlenen Onur Yürüyüşü'ne değindiği konuşmasında LGBTİ+ bireyler için 'sapkın' ifadesini kullandı. Konya'da düzenlenen 8. Yurt Dı
(Okunma:625)

BirGün gazetesine ilan: LGBTİ+ Onur Yürüyüşlerini yasaklamayı bırakın!
All Out ve İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, onur yürüyüşü yasaklarına karşı BirGün gazetesine ilan verdi. LGBTİ+ hakları için küresel kampanyalar düzenleyen AllOut, 30 Haziran’da yapılacak İstanbul LG
(Okunma:568)Diger haberler:
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41

 Toplam Haber :1173