İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik
pera film, “grayson perry: küçük farklılıklar” sergisi kapsamında düzenlediği “tam benlik: İngiliz sinemasında cinsiyet ve kimlik” temalı film gösterimlerine devam ediyor. 28 haziran’a kadar devam edecek gösterimler izleyiciyi cinsiyet, kimlik ve deneyimlere odaklanan özgün hikayeler arasında bir yo..

Köşe Yazıları
Özgür Kelebek
Sanki Bir Rüya 2
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Aynı Dizide Oynayan Lezbiyen Ünlüler Evlilik Kararı Aldı

beraber oynadıkları dizide tanışıp birbirlerine aşık olan iki ünlü, evlilik kararı aldı. çift, yaptıkları açıklamada bundan sonra beraber yaşamak istediklerini duyurdu. İngiliz kanalı bbc'nin iki ünlü lezbiyeni evleneceklerini duyurdu. olayın kahramanları luisa bradshaw ve annette yeo da bu karar..
Lezbiyen çifte trans babadan velayet davası

İngiltere'deki açılan bir babalık davası duyanları hayrete düşürdü. hikaye lezbiyen bir çift olan rachel ve helen'in gay bir donörden aldıkları spermle çocuk sahibi olmalarıyla başlıyor. alice adında bir çocuk dünyaya getiren helen, üç yıl sonra rachel'den ayrılmaya karar verdi. biyolojik olarak an..
Ünlü mekan trans çalışanına böyle dedi: 'Müftüyle görüş sana yol göstersin'

İstanbul bakırköy capacity avm'de bulunan komşu fırın mağazasında bir trans erkek işten çıkarıldı. lgbtİ'ler bu durumu bir açıklamayla protesto etti. açıklamada, "avm’de ocak ayından bu yana çalışan ve mart’tan beri geçiş sürecine başlamış olan bir trans erkek, durumunu mağaza müdürüyle konuştuğunda..
İzmit`te LBGTİ eylemi

lezbiyen, gay, biseksüel, transgender ve İnterseks birliği (lbgtİ) üyesi bir grup, İzmit'te nefret cinayetleri ve eşcinsellere karşı yapılan saldırıları kınadı. yapılan açıklamada, baskılara rağmen türkiye'de lgbtİ üyelerinin 'görünmezlik cenderesinden' artık kurtulduğu belirtildi. İzmit'te dü..
İrlanda eşcinsel evliliğe evet dedi

İrlanda'da eşcinsellerin evlenmesine izin veren yasa referandumda oylandı. resmi olmayan sonuçlara göre evet oyu kullananlar referandumu açık ara kazandı katolik düşünce kuruluşu iona enstitüsü direktörü david quinn, referandumu "evet" diyenlerin kazandığını kabul etti. eşcinsel evliliklerin yasala..
MAGNUM’DAN LGBT TEMALI REKLAM FİLMİ

daha önce hep seksi kadınlar ve şık, yakışıklı erkeklerin flörtleşmelerine eşlik eden ve onları hazzın peşinde sürükleyen magnum’un yeni kampanyasında, bu defa hazzın peşine düşenler havalı drag queen’ler. filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde cannes film festivali’nde yapıldı. filmde gösteri ..
David Reimer ve Cinsiyet Değiştirme Vakası

22 ağustos 1965'te winnipeg, kanada'da doğan david reimer ve ikizi brian'a onlar daha 6 aylıkken idrar yapmalarında meydana gelen bir sıkıntıdan ötürü fimoz adı verilen bir hastalığın teşhisi kondu. kısa sürede riskli hal alan bu hastalık ile mücadele etmek amacıyla doktorlar, tıbbi amaçlarla çok na..
24 Mayıs Planın Kocaeli Olsun

htb(homofobi-transfobi-bifobi) karşıtı öğrenci buluşması için seni kocaelİye bekliyoruz. eğitici ve iddalı nitelikte panel ve panalistler, arkasından türkiyenin her yerinden gelen renkli insanlarla ayrimcilik karşiti onur yürüyüşü .. 24 mayista planin kocaelİ olsun etkİnlİk programi 11.30-1..
Diger haberler:
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

 Toplam Haber :1232

En son yapılan okuyucu yorumları
- Thewaves2222 : İlginç (Haber:Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyası..)
- Rahibe_sena : Ne var bunda bence çok normal ama keşke medya önünde yapmasalar şuan örnegin selin cigerci bile taşı (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Herşey zaten çok normal bunun dışında …. (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Bende istiyorum ❤🔥 (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)
- Cecile : vay vay vay yakışır. biz de bir 200-300 yıla... :D (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

 Toplam Haber :1232