Ünlü mekan trans çalışanına böyle dedi: 'Müftüyle görüş sana yol göstersin'
İstanbul bakırköy capacity avm'de bulunan komşu fırın mağazasında bir trans erkek işten çıkarıldı. lgbtİ'ler bu durumu bir açıklamayla protesto etti. açıklamada, "avm’de ocak ayından bu yana çalışan ve mart’tan beri geçiş sürecine başlamış olan bir trans erkek, durumunu mağaza müdürüyle konuştuğunda..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
İzmit`te LBGTİ eylemi

lezbiyen, gay, biseksüel, transgender ve İnterseks birliği (lbgtİ) üyesi bir grup, İzmit'te nefret cinayetleri ve eşcinsellere karşı yapılan saldırıları kınadı. yapılan açıklamada, baskılara rağmen türkiye'de lgbtİ üyelerinin 'görünmezlik cenderesinden' artık kurtulduğu belirtildi. İzmit'te dü..
İrlanda eşcinsel evliliğe evet dedi

İrlanda'da eşcinsellerin evlenmesine izin veren yasa referandumda oylandı. resmi olmayan sonuçlara göre evet oyu kullananlar referandumu açık ara kazandı katolik düşünce kuruluşu iona enstitüsü direktörü david quinn, referandumu "evet" diyenlerin kazandığını kabul etti. eşcinsel evliliklerin yasala..
MAGNUM’DAN LGBT TEMALI REKLAM FİLMİ

daha önce hep seksi kadınlar ve şık, yakışıklı erkeklerin flörtleşmelerine eşlik eden ve onları hazzın peşinde sürükleyen magnum’un yeni kampanyasında, bu defa hazzın peşine düşenler havalı drag queen’ler. filmin ilk gösterimi geçtiğimiz günlerde cannes film festivali’nde yapıldı. filmde gösteri ..
David Reimer ve Cinsiyet Değiştirme Vakası

22 ağustos 1965'te winnipeg, kanada'da doğan david reimer ve ikizi brian'a onlar daha 6 aylıkken idrar yapmalarında meydana gelen bir sıkıntıdan ötürü fimoz adı verilen bir hastalığın teşhisi kondu. kısa sürede riskli hal alan bu hastalık ile mücadele etmek amacıyla doktorlar, tıbbi amaçlarla çok na..
24 Mayıs Planın Kocaeli Olsun

htb(homofobi-transfobi-bifobi) karşıtı öğrenci buluşması için seni kocaelİye bekliyoruz. eğitici ve iddalı nitelikte panel ve panalistler, arkasından türkiyenin her yerinden gelen renkli insanlarla ayrimcilik karşiti onur yürüyüşü .. 24 mayista planin kocaelİ olsun etkİnlİk programi 11.30-1..
TÜM ŞEHİR LGBT TEMALI TRAFİK LAMBALARIYLA SÜSLENDİ

eurovision öncesi viyana’da hazırlıklar son hızla devam ediyor. şehir parlamentosunun aldığı bir kararla şehirdeki bütün trafik lambaları lgbt temalı olarak dönüştürüldü. eşcinsel temalı trafik lambalarının eurovision sonrası da şehiri süsleyip süslemeyeceği ise henüz bir merak konusu. viyana sak..
Senin 'hormonlu domates' adayın kim?

yılın homofobik ve transfobik kurum ve kişilerini seçen hormonlu domates homofobi ve transfobi ödülleri’nin 11.’si için aday önerileri 25 mayıs’a kadar gönderilebilir. 23. İstanbul lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, İnterseks) onur haftası kapsamında düzenlenen hormonlu domates homofobi ve t..
Miley Cyrus'tan ''eşcinsel ilişki'' itirafı

miley cyrus'tan ''eşcinsel ilişki'' itirafı amerikalı şarkıcı miley cyrus, açıklamalarıyla ses getirmeye devam ediyor. geçen hafta eşcinsel ilişkiler yaşadığını açıklayan miley cyrus, yalnız olmayı sorun etmediğini ve bunda feminist olmasının katkısının büyük olduğunu söyledi. çocuk yıldız olduğu..
Diger haberler:
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47

 Toplam Haber :1229